Techgame.pl
Smartfon YouTube

Unsplash

Nowy regulamin YouTube. Więcej reklam i krótsze filmy?

11 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nowy regulamin YouTube'a jest zdecydowanie wymierzony w pomaganie twórcom. Szkoda jednak, że poważnie może to zaszkodzić odbiorcom. Zmiany niemal gwarantują nam krótsze filmy i więcej reklam. Nowy regulamin serwisu będzie obowiązywać już nie

YouTube znienia regulamin i... nie każdemu może się to spodobać. Rzekłbym - jest słabo. 

Zmiany w regulaminie YouTube

Google wprowadza poważne zmiany w regulaminie najpopularniejszego serwisu wideo w internecie. Lista zmian może nie jest specjalnie długa, jednak wygląda na to, że nowy zapisy dadzą się we znaki szczególnie zwykłym użytkownikom. Jednocześnie wydaje się, jakoby całość była podyktowana ułatwieniu twórcom zarabianiu na reklamach. Samo Google również przekazuje informacje jakoby firmie zależało na zmaksymalizowaniu zysków autorów. Nie będzie jednak dla nikog zaskoczeniem, że równa się to większemu zyskowi dla firmy. 

Więcej reklam, krótsze filmy

Zmiany dotyczą przede wszystkim skróceniu minimalnego czasu wymaganego do tego, aby możliwe było umieszczenie w połowie filmiku dodatkowej reklamy. Przez ostatnie lata minimalna długość filmu musiała wynosić do najmniej 10 minut, teraz jednak czas ten został skrócony do 8 minut. Dodatkowa reklama trwać może nawet do 30 sekund. Co jeszcze bardziej może zaskoczyć - zmiany obowiązywać zaczną 27 sierpnia, jednak nie tylko dla filmów dodanych do serwisu po tej dacie. Nowe reklamy automatycznie zostaną dodane do wszystkich innych wcześniej opublikowanych wideo.

Jak żyć?

Jak zauważyliśmy wcześniej - więcej zysków dla twórców równa się więcej zysku dla Google. Tu jednak pojawia się jednak kolejna rzecz, która może wskazywać na to, że YouTube skłania się ku zwiększeniu reklam. Serwis od nie tak długiego czasu umożliwia wykupienie specjalnej subskrypcji YouTube Premium, która wyceniona została na 23,99 złotych miesięcznie. Tak naprawdę główną funkcją wersji Premium jest właśnie to, że nie wyświetlają nam się reklamy. Być może YT skupia się na popularyzacji tej formy zarabiania.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >