youtube
Źródło: Pixabay

YouTube dostał nowe, rewelacyjne funkcje. Zmiany robią wrażenie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
28 Października 2020

YouTube dostał nową aktualizację, która prezentuje dość fundamentalne zmiany. Nowa wersja jest już dostępna na urządzenia mobilne. Oprócz paru poprawek doczekaliśmy się szeregu nowych funkcji i zmian, które z pewnością ucieszą nie tylko tych, którzy uwielbiają filmiki z kotami.

YouTube przebojową usługą jest, jednak nawet i takie muszą raz na jakiś czas zaoferować coś zupełnie nowego. W wersji na urządzenia mobilne pojawił się nieoczkiwane, acz kluczowe w funkcjonowaniu zmiany. Wyjaśniamy, co dodano i co zostało poprawione!

YouTube z ważną aktualizacją

Nawet i najbardziej przebojowe i najpopularniejsze aplikacje muszą raz na jakiś czas dostawać aktualizacje poprawiające największe wady. Aplikacja mobilna YouTube'a dostała właśnie dość spory patch, który oprócz naprawy paru drobnostek, dodał zupełnie nowe funkcje.

Naukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze śladyNaukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze śladyCzytaj dalej

Do najważniejszych nowości z pewnością można zaliczyć włączanie trybu pełnoekranowego za pomocą gestów. Oczywiście z pozoru funkcja ta może początkowo wydawać się dość zbędna, jednak nie ukrywajmy, że nie zawsze obrócenie do pozycji horyzontalnej swojego urządzenia nie zawsze działa, szczególnie na nieco starszych urządzeniach mobilnych.

Warto też dodać, że wielu użytkowników po prostu nie korzysta z autoobracania - wtedy zmuszeni są do wciśnięcia dedykowanego przycisku na ekranie. YouTube ewidentnie postanowił, że tym razem trzeba postarać się o bardziej intuicyjny system, czego skutkiem jest właśnie nowa funkcja.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Tajemnicze sygnały z kosmosu ponownie do nas trafiają. Astronomowie nie mogą uwierzyć

2. Pilny apel ZUS do wszystkich pacjentów, miało być inaczej. Wielu rwie włosy z głowy

Jak korzystać z gestów?

Samo wejście w tryb pełnego ekranu za pomocą gestów jest banalnie wręcz proste - wystarczy przesunąć palcem w kierunku górnej części krawędzi ekranu. Wtedy aplikacja dostanie polecenie, aby wyświetlić oglądany materiał wideo w formie pełnoekranowej. Może nie jest to "rewolucja", ale z pewnością uatrakcyjni korzystanie z aplikacji.

Naukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodziNaukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodziCzytaj dalej

Inną, dość istotną zmianą, jest przeniesienie pozycji wirtualnych przycisków ekranowych w aplikacji. Do tej pory suwak związany z autoodtwarzaniem widniał w dość mało przystępnym miejscu, czyli przed listą kolejnych proponowanych filmów. Teraz znajdziemy go na górnym panelu w aplikacji, tuż nad ekranem wyświetlania.

W tym samym miejscu pojawia się także sterowanie napisami, więc wszystko zostało przemyślane na tyle, aby sprawić, żeby korzystanie z apki nie wiązało się z szukaniem interesujących nas funkcji. Oczywiście warto pamiętać, że funkcja napisów dostępna jest wyłącznie wtedy, gdy dany film je obsługuje, choć często polega to na autodeskrypcji, która do najbardziej zaawansowanych nie należy.

Co jeszcze?

Od niedawna na urządzeniach stacjonarnych chociażby, mogliśmy zauważyć, że YouTube dokonał możliwości dzielenia danych wideo na rozdziały. To funkcja, dzięki której prędzej odnajdziemy się w filmiku i momencie, którego szukamy, zapewnia nam także łatwy wgląd do zawartości materiału wideo. "W końcu" - chciałoby się rzec, bo przecież długie filmiki na platformie to już standard.

Ważne ogłoszenie od CD Projekt Red. Premiera Cyberpunk 2077 oficjalnie przełożona, znamy nową datęWażne ogłoszenie od CD Projekt Red. Premiera Cyberpunk 2077 oficjalnie przełożona, znamy nową datęCzytaj dalej

Nowa aktualizacja poprawia także szereg mniejszych rzeczy, usprawnia szybkość i zużywanie pamięci. Już teraz każdy posiadacz urządzeń z systemem Android bądź iOS może ściągnąć nową wersję aplikacji. Wystarczy w tym celu udać się do App Store lub Sklepu Play.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zalicza
  2. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  3. Duże zmiany w WhatsApp. Użytkownicy w końcu doczekali się upragnionej funkcji
  4. Ważne oświadczenie twórcy Cyberpunk 2077. Z gry wycięto wiele mechanik, wiemy już, dlaczego
  5. Najważniejsze odkrycie XXI wieku. NASA potwierdziła niesamowite doniesienia odnośnie Księżyca
  6. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym
  7. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas

Następny artykuł