Techgame.pl
youtube

Pixabay

YouTube dostał nowe, rewelacyjne funkcje. Zmiany robią wrażenie

28 Października 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

YouTube dostał nową aktualizację, która prezentuje dość fundamentalne zmiany. Nowa wersja jest już dostępna na urządzenia mobilne. Oprócz paru poprawek doczekaliśmy się szeregu nowych funkcji i zmian, które z pewnością ucieszą nie tyl

YouTube przebojową usługą jest, jednak nawet i takie muszą raz na jakiś czas zaoferować coś zupełnie nowego. W wersji na urządzenia mobilne pojawił się nieoczkiwane, acz kluczowe w funkcjonowaniu zmiany. Wyjaśniamy, co dodano i co zostało poprawione!

YouTube z ważną aktualizacją

Nawet i najbardziej przebojowe i najpopularniejsze aplikacje muszą raz na jakiś czas dostawać aktualizacje poprawiające największe wady. Aplikacja mobilna YouTube'a dostała właśnie dość spory patch, który oprócz naprawy paru drobnostek, dodał zupełnie nowe funkcje. 

Do najważniejszych nowości z pewnością można zaliczyć włączanie trybu pełnoekranowego za pomocą gestów. Oczywiście z pozoru funkcja ta może początkowo wydawać się dość zbędna, jednak nie ukrywajmy, że nie zawsze obrócenie do pozycji horyzontalnej swojego urządzenia nie zawsze działa, szczególnie na nieco starszych urządzeniach mobilnych. 

Warto też dodać, że wielu użytkowników po prostu nie korzysta z autoobracania - wtedy zmuszeni są do wciśnięcia dedykowanego przycisku na ekranie. YouTube ewidentnie postanowił, że tym razem trzeba postarać się o bardziej intuicyjny system, czego skutkiem jest właśnie nowa funkcja. 

Jak korzystać z gestów?

Samo wejście w tryb pełnego ekranu za pomocą gestów jest banalnie wręcz proste - wystarczy przesunąć palcem w kierunku górnej części krawędzi ekranu. Wtedy aplikacja dostanie polecenie, aby wyświetlić oglądany materiał wideo w formie pełnoekranowej. Może nie jest to "rewolucja", ale z pewnością uatrakcyjni korzystanie z aplikacji. 

Inną, dość istotną zmianą, jest przeniesienie pozycji wirtualnych przycisków ekranowych w aplikacji. Do tej pory suwak związany z autoodtwarzaniem widniał w dość mało przystępnym miejscu, czyli przed listą kolejnych proponowanych filmów. Teraz znajdziemy go na górnym panelu w aplikacji, tuż nad ekranem wyświetlania. 

W tym samym miejscu pojawia się także sterowanie napisami, więc wszystko zostało przemyślane na tyle, aby sprawić, żeby korzystanie z apki nie wiązało się z szukaniem interesujących nas funkcji. Oczywiście warto pamiętać, że funkcja napisów dostępna jest wyłącznie wtedy, gdy dany film je obsługuje, choć często polega to na autodeskrypcji, która do najbardziej zaawansowanych nie należy. 

Co jeszcze?

Od niedawna na urządzeniach stacjonarnych chociażby, mogliśmy zauważyć, że YouTube dokonał możliwości dzielenia danych wideo na rozdziały. To funkcja, dzięki której prędzej odnajdziemy się w filmiku i momencie, którego szukamy, zapewnia nam także łatwy wgląd do zawartości materiału wideo. "W końcu" - chciałoby się rzec, bo przecież długie filmiki na platformie to już standard. 

Nowa aktualizacja poprawia także szereg mniejszych rzeczy, usprawnia szybkość i zużywanie pamięci. Już teraz każdy posiadacz urządzeń z systemem Android bądź iOS może ściągnąć nową wersję aplikacji. Wystarczy w tym celu udać się do App Store lub Sklepu Play.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >