Techgame.pl
Baldurs Gate 3 logo gameplay

/watch?v=B9hU6UJX_pc - IGN - wideo

Zbierajcie drużynę! Pierwszy gameplay i konkretne informacje o Baldur's Gate 3

28 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Na PAX East Larian Studios pokazało w końcu kolejną część hitowej serii Baldur's Gate! Oparta na 5 edycji D&D produkcja zapowiada się fenomenalnie. Zdobyliśmy mnóstwo nowych informacji o rozgrywce.

Zgodnie z zapowiedziami dostaliśmy w końcu pierwszy gameplay z Baldur's Gate 3! Twórcy gry, czyli odpowiedzialne za zaskakująco solidne Divinity 2: Original Sin studio Larian podzieliło się także konkretami dotyczącymi produkcji. Baldur's Gate 3 kreuje się na jedną z najlepiej zapowiadających się gier RPG!

Przed wyruszeniem w drogę...

Dowiedzieliśmy się, że Baldur's Gate 3 bazuje na 5 edycji systemu Dungeons & Dragons, a mimo to bardzo mocno przypomina poprzednią grę studia, czyli Divinity 2: Original Sin. Twórcy gry starają się jednak zbudować nową grę na nowoczesnych fundamentach. Cała historia zaczyna się od najazdu statku łupieżców umysłów na Wrota Baldura, a nasz protagonista wydostaje się z niego, ale z nowym towarzyszem - robalem łupieżców umysłów rozwijającym się w jego głowie. Choć główna oś fabularna dalej stanowi pewnego rodzaju zagadkę, wiemy, że jako bohater skupimy się przede wszystkim na ogarnięciu pasożyta i będzie się to łączyło z inwazją na krainę. Fabuła dzieje się około 100 lat po wydarzeniach z Tronu Baala, więc nie liczcie zbytnio na spotkanie wielu znajomych twarzy. Kwestią, która zdecydowanie wyróżnia produkcję jest rozegranie dialogów przypominające choćby Dragon Age, dzięki czemu rozmowy zyskują filmowy charakter. Sam protagonista będzie możliwy do stworzenia przez gracza od podstaw, ale pojawią się też gotowe sylwetki, dzięki którym możliwe będzie rozegranie pobocznych linii fabularnych. Studio Larian twierdzi, że mocno postawiono na immersję i dowolność. Przy kreacji bohatera skorzystamy z różnych dostępnych klas, umiejętności i ras. Te ostatnie będą realnie wpływać na rozgrywkę - jeśli bohater zostanie wampirem to raz na jakiś czas będzie musiał pić krew, nawet swoich własnych towarzyszy,a możliwość ich wysiorbania do końca także się pojawi. Śmierć towarzysza (również podczas walki) będzie miała realny wpływ na fabułę, tak samo zresztą jak różne decyzje podjęte w trakcie rozgrywki.W przeciwieństwie do oldschool'owej pierwszej części Baldur's Gate będziemy mieć zdecydowanie większe pole do popis w tej kwestii.

Turowa walka i skradanie

W grze pojawi się skradanie, która podobno ma zostać mocno rozbudowane. Same walki mamy toczyć w turach, mając do dyspozycji do czterech towarzyszy (z którymi będzie można romansować). Larian chce wprowadzić dowolność także do walk, dzięki czemu pojawią się różne, w tym klasyczne już czary i umiejętnośći, które będzie można efektywnie i efektownie łączyć. Otoczenie też ma wpływać na kształt potyczek. Twórcy zapowiadają silne aspekty eksploracyjne, dzięki którym odkryjemy nowe zadania, rozwiniemy postać, słowem - zostaniemy sowicie nagrodzeni. Nic zresztą dziwnego, gdyż Baldur's Gate 3 oferować ma co najmniej 40 godzin zabawy, ale dla zatwardziałych poszukiwaczy skarbów czas ten może wydłużyć się nawet do 100 godzin. Potwierdzono obecność co-opa, choć znany z Divinity 2 tryb Mistrza Gry nie został oficjalnie zapowiedziany. 

Baldur's Gate 3 wejdzie do early access jeszcze w tym roku, a jej premiera odbędzie się najpewniej w 2021-2022 roku. Early access zapewnić ma twórcom niezbędne sugestie od graczy, dzięki którym postarają się stworzyć tak dobrego następcę hitu Bioware, jak to tylko możliwe.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >