Techgame.pl
Kod

pxfuel.com

Uwaga, ważna zmiana w aplikacji Zoom. Użytkownicy będą znacznie bezpieczniejsi, jest jeden szczegół

27 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Pandemia koronawirusa spowodowała zapaść w wielu dziedzinach biznesu, jednakże istnieją też firmy, które skorzystały na światowym kryzysie. Jedną z nich jest Zoom, który stanowi obecnie podstawową formę organizowania spotkań online. W aplika

Zoom jest jedną z najważniejszych aplikacji 2020 roku. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która wywróciła pracę wielu firm do góry nogami. Okazuje się, że zdalna praca jest już nowym standardem i wiele firm postanowiło pozostać przy tym modelu biznesowym nawet w przypadku całkowitego pozbycia się wirusa. Dlaczego?

Zoom korzysta na pandemii

W przypadku wielu zawodów tego typu praca wiąże się ze znacznie niższymi kosztami utrzymania firmy. Odpadają chociażby koszty utrzymania biura, które nie jest już konieczne do prowadzenia biznesu. Jest to widoczne przede wszystkim w przypadku branży IT, gdzie już wcześniej spekulowano na temat możliwości pracy zdalnej.

Nie jest tajemnicą, że aplikacją Zoom stała się jednym z najważniejszych komunikatorów na świecie w wyniku międzynarodowego lockdownu. Aplikacja umożliwia organizowanie spotkań dla pracowników firm. Warto również wspomnieć o tym, że komunikator jest niezwykle przydatny dla nauczycieli i korepetytorów, którzy uzyskali możliwość prowadzenia lekcji online.

Czy nasze dane są bezpieczne?

Największym zarzutem stosowanym przez przeciwników tego typu komunikatorów jest fakt, że zdarzają się niestety wycieki cennych danych. Developerzy Zooma od dłuższego czasu zapowiadali wprowadzenie odpowiedniego szyfrowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich użytkowników.

Co ciekawe, pierwotnie dostęp do testowania szyfrowania end-to-end miała otrzymać mała grupa odbiorcza, w  celu uzyskania odpowiedniej ilości feedbacku od chętnych użytkowników. Okazuje się jednak, że firma zmieniła plany i ma zamiar udostępnić zaawansowane i kompleksowe szyfrowanie, dla wszystkich użytkowników aplikacji.

End-to-end dla wszystkich użytkowników

Firma ma zamiar wprowadzić szyfrowanie end-to-end dla wszystkich urządzeń, na których funkcjonuje aplikacja. Będzie ona dostępna również na iOS, gdy tylko aplikacja uzyska zatwierdzenie od Apple.

Warto wspomnieć, że komunikator Zoom będzie wymagał od użytkownika ręcznego włączenia szyfrowania end-to-end ukrytego w ustawieniach aplikacji. Każdy uczestnik spotkań będzie miał możliwość zwiększenia bezpieczeństwa swoich rozmów, a szyfrowanie będzie oznaczone w aplikacji zieloną ikonką tarczy.

Na czym polega kompleksowe szyfrowanie end-to-end?

Szyfrowanie end-to-end dotyczy bezpośrednio użytkowników aplikacji i ich urządzeń. Oznacza to w skrócie szyfrowanie wiadomości w taki sposób, aby była ona możliwa do odczytania wyłącznie na urządzeniach nadawcy i odbiorcy. Poza tymi urządzeniami treść pozostaje zakodowana i bezpieczna, dzięki czemu znacznie zwiększa się zabezpieczenie firm przed wyciekiem wrażliwych danych.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >