Kod
Źródło: pxfuel.com

Uwaga, ważna zmiana w aplikacji Zoom. Użytkownicy będą znacznie bezpieczniejsi, jest jeden szczegół

Kuba WielochKuba Wieloch
27 Października 2020

Pandemia koronawirusa spowodowała zapaść w wielu dziedzinach biznesu, jednakże istnieją też firmy, które skorzystały na światowym kryzysie. Jedną z nich jest Zoom, który stanowi obecnie podstawową formę organizowania spotkań online. W aplikacji pojawi się kompleksowe szyfrowanie end-to-end, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo rozmówców

Zoom jest jedną z najważniejszych aplikacji 2020 roku. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która wywróciła pracę wielu firm do góry nogami. Okazuje się, że zdalna praca jest już nowym standardem i wiele firm postanowiło pozostać przy tym modelu biznesowym nawet w przypadku całkowitego pozbycia się wirusa. Dlaczego?

Zoom korzysta na pandemii

W przypadku wielu zawodów tego typu praca wiąże się ze znacznie niższymi kosztami utrzymania firmy. Odpadają chociażby koszty utrzymania biura, które nie jest już konieczne do prowadzenia biznesu. Jest to widoczne przede wszystkim w przypadku branży IT, gdzie już wcześniej spekulowano na temat możliwości pracy zdalnej.

Masz dosyć telemarketerów? Jest prosty sposób, sami się rozłącząMasz dosyć telemarketerów? Jest prosty sposób, sami się rozłącząCzytaj dalej

Nie jest tajemnicą, że aplikacją Zoom stała się jednym z najważniejszych komunikatorów na świecie w wyniku międzynarodowego lockdownu. Aplikacja umożliwia organizowanie spotkań dla pracowników firm. Warto również wspomnieć o tym, że komunikator jest niezwykle przydatny dla nauczycieli i korepetytorów, którzy uzyskali możliwość prowadzenia lekcji online.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Tajemnicze sygnały z kosmosu ponownie do nas trafiają. Astronomowie nie mogą uwierzyć

2. Nie jest dobrze. Część Polski, w której zostało zaledwie kilka respiratorów

Czy nasze dane są bezpieczne?

Największym zarzutem stosowanym przez przeciwników tego typu komunikatorów jest fakt, że zdarzają się niestety wycieki cennych danych. Developerzy Zooma od dłuższego czasu zapowiadali wprowadzenie odpowiedniego szyfrowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich użytkowników.

Co ciekawe, pierwotnie dostęp do testowania szyfrowania end-to-end miała otrzymać mała grupa odbiorcza, w celu uzyskania odpowiedniej ilości feedbacku od chętnych użytkowników. Okazuje się jednak, że firma zmieniła plany i ma zamiar udostępnić zaawansowane i kompleksowe szyfrowanie, dla wszystkich użytkowników aplikacji.

Program Polsatu, który wzbudzał skrajne emocje. Mało kto wie, jak ciężko było wygrać w Program Polsatu, który wzbudzał skrajne emocje. Mało kto wie, jak ciężko było wygrać w "Hugo", wiecie czemu?Czytaj dalej

End-to-end dla wszystkich użytkowników

Firma ma zamiar wprowadzić szyfrowanie end-to-end dla wszystkich urządzeń, na których funkcjonuje aplikacja. Będzie ona dostępna również na iOS, gdy tylko aplikacja uzyska zatwierdzenie od Apple.

Warto wspomnieć, że komunikator Zoom będzie wymagał od użytkownika ręcznego włączenia szyfrowania end-to-end ukrytego w ustawieniach aplikacji. Każdy uczestnik spotkań będzie miał możliwość zwiększenia bezpieczeństwa swoich rozmów, a szyfrowanie będzie oznaczone w aplikacji zieloną ikonką tarczy.

Na czym polega kompleksowe szyfrowanie end-to-end?

Szyfrowanie end-to-end dotyczy bezpośrednio użytkowników aplikacji i ich urządzeń. Oznacza to w skrócie szyfrowanie wiadomości w taki sposób, aby była ona możliwa do odczytania wyłącznie na urządzeniach nadawcy i odbiorcy. Poza tymi urządzeniami treść pozostaje zakodowana i bezpieczna, dzięki czemu znacznie zwiększa się zabezpieczenie firm przed wyciekiem wrażliwych danych.

Uwaga, ważna zmiana w aplikacji Zoom. Użytkownicy będą znacznie bezpieczniejsi, jest jeden szczegółUwaga, ważna zmiana w aplikacji Zoom. Użytkownicy będą znacznie bezpieczniejsi, jest jeden szczegółCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotę
  2. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  3. Duże zmiany w WhatsApp. Użytkownicy w końcu doczekali się upragnionej funkcji
  4. Ważne oświadczenie twórcy Cyberpunk 2077. Z gry wycięto wiele mechanik, wiemy już, dlaczego
  5. Najważniejsze odkrycie XXI wieku. NASA potwierdziła niesamowite doniesienia odnośnie Księżyca
  6. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym
  7. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas

Następny artykuł