Techgame.pl
Kod

pxfuel.com

Uwaga, ważna zmiana w aplikacji Zoom. Użytkownicy będą znacznie bezpieczniejsi, jest jeden szczegół

27 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Pandemia koronawirusa spowodowała zapaść w wielu dziedzinach biznesu, jednakże istnieją też firmy, które skorzystały na światowym kryzysie. Jedną z nich jest Zoom, który stanowi obecnie podstawową formę organizowania spotkań online. W aplika

Zoom jest jedną z najważniejszych aplikacji 2020 roku. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która wywróciła pracę wielu firm do góry nogami. Okazuje się, że zdalna praca jest już nowym standardem i wiele firm postanowiło pozostać przy tym modelu biznesowym nawet w przypadku całkowitego pozbycia się wirusa. Dlaczego?

Zoom korzysta na pandemii

W przypadku wielu zawodów tego typu praca wiąże się ze znacznie niższymi kosztami utrzymania firmy. Odpadają chociażby koszty utrzymania biura, które nie jest już konieczne do prowadzenia biznesu. Jest to widoczne przede wszystkim w przypadku branży IT, gdzie już wcześniej spekulowano na temat możliwości pracy zdalnej.

Nie jest tajemnicą, że aplikacją Zoom stała się jednym z najważniejszych komunikatorów na świecie w wyniku międzynarodowego lockdownu. Aplikacja umożliwia organizowanie spotkań dla pracowników firm. Warto również wspomnieć o tym, że komunikator jest niezwykle przydatny dla nauczycieli i korepetytorów, którzy uzyskali możliwość prowadzenia lekcji online.

Czy nasze dane są bezpieczne?

Największym zarzutem stosowanym przez przeciwników tego typu komunikatorów jest fakt, że zdarzają się niestety wycieki cennych danych. Developerzy Zooma od dłuższego czasu zapowiadali wprowadzenie odpowiedniego szyfrowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich użytkowników.

Co ciekawe, pierwotnie dostęp do testowania szyfrowania end-to-end miała otrzymać mała grupa odbiorcza, w  celu uzyskania odpowiedniej ilości feedbacku od chętnych użytkowników. Okazuje się jednak, że firma zmieniła plany i ma zamiar udostępnić zaawansowane i kompleksowe szyfrowanie, dla wszystkich użytkowników aplikacji.

End-to-end dla wszystkich użytkowników

Firma ma zamiar wprowadzić szyfrowanie end-to-end dla wszystkich urządzeń, na których funkcjonuje aplikacja. Będzie ona dostępna również na iOS, gdy tylko aplikacja uzyska zatwierdzenie od Apple.

Warto wspomnieć, że komunikator Zoom będzie wymagał od użytkownika ręcznego włączenia szyfrowania end-to-end ukrytego w ustawieniach aplikacji. Każdy uczestnik spotkań będzie miał możliwość zwiększenia bezpieczeństwa swoich rozmów, a szyfrowanie będzie oznaczone w aplikacji zieloną ikonką tarczy.

Na czym polega kompleksowe szyfrowanie end-to-end?

Szyfrowanie end-to-end dotyczy bezpośrednio użytkowników aplikacji i ich urządzeń. Oznacza to w skrócie szyfrowanie wiadomości w taki sposób, aby była ona możliwa do odczytania wyłącznie na urządzeniach nadawcy i odbiorcy. Poza tymi urządzeniami treść pozostaje zakodowana i bezpieczna, dzięki czemu znacznie zwiększa się zabezpieczenie firm przed wyciekiem wrażliwych danych.

Podobne artykuły

dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
kabel internetowy

Technologie

Koronawirus negatywnie wpływa na prędkość internetu w Polsce. Jest najnowszy raport

Czytaj więcej >