Techgame.pl
Człowiek kolory AI

Unsplash

Dzięki AI możesz pisać z nieżyjącymi artystami i superbohaterami. Sztuczna Inteligencja weszła na kolejny poziom

10 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Postępy w pracach nad Sztuczną Inteligencją są dziś niezwykłe. Andrew Mayne, czyli człowiek-orkiestra, stworzył skrypt, dzięki któremu można pisać listy z nieżyjącymi osobami ze świata nauki, rozrywki, ale też z fikcyjnymi bohaterami.

Dzięki najnowszemu skryptowi opartemu na Open AI dowiecie się, co Hitchock myśli o "Interstellar", dlaczego Hulk niszczy i jak Feynman wyjaśniłby działanie komputera kwantowego. 

Chcesz porozmawiać ze Skłodowską-Curie? Nie ma problemu!

Andrew Mayne to człowiek, który do tej pory imał się niemal wszystkiego. Choć do tej pory trudnił się przede wszystkim zajęciem magika-iluzjonisty (wszak współpracował nawet z samym David'em Copperfieldem), to jedno zainteresowania opiewają również w kategoriach filmów czy książek. Mayne zainteresował się teraz Sztuczną Inteligencją i bazując na oprogramowaniu Open AI stworzył on skrypt umożliwiający rozmowę z największymi osobistościami świata nauki czy sztuki, a nawet fikcyjnymi bohaterami. Oto AI Writer. 

Dlaczego Hulk niszczy? NIE WIEM

Mayne wyjaśnia, że jego twór jest wynikiem wnikliwych analiz opartych na bazach danych wypełnionych wypowiedziami bądź publikacjami różnych osób. Choć samo narzędzie nie odzwierciedla poglądów czy przekonań znanych osobistości, całość i tak funkcjonuje niezwykle dobrze. Dzięki wspomnianym analizom, możliwe staje się uzyskanie sensownej odpowiedzi na różne pytania. I tak możemy m.in. przekonać się dlaczego Hulk lubi niszczyć i czy Bruce Wayne podpisze petycję o uwolnienie z Arkham Jokera (spoiler: nie podpisze). Wśród przykładowych wypowiedzi (serdecznie polecamy poświęcić na nie chwilę) znajdziemy także bardzo dokładne opisy komputera kwantowego w wykonaniu Richarda Feynmana, opinię Benjamina Franklina o dzisiejszych social mediach czy porównanie ze sobą Interstellar Nolana i Odyseji Kosmicznej Kubricka w wykonaniu Alfreda Hitchcocka. 

Ty też możesz popisać ze Spockiem!

Ostatecznie zainteresowanie narzędziem może okazać się naprawdę ogromne. Z tego względu jego twórca umożliwia testy swojego przełomowego AI Writer, ale sporadycznie. Jeżeli zawsze marzyliście o rozmowie ze znanym nieboszczykiem czy chcielibyście zaprosić swoją ulubioną postać z uniwersum Gwiezdnych Wojen na randkę, należy zapisać się do listy oczekujących pod tym adresem.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >