Techgame.pl > Technologie > Poidło dla psów i kotów napędzane AI. Zwierzęta dostaną wodę najlepszej jakości
Artur Łokietek
Artur Łokietek 19.03.2022 05:25

Poidło dla psów i kotów napędzane AI. Zwierzęta dostaną wodę najlepszej jakości

Alvinoo inteligentne poidło
Kickstarter

Czemu mój kot nie chce pić z miski, tylko czeka, aż odkręcę kran? - pewnie się często zastanawialiście. Twórcy Alvinno znają rozwiązanie waszego problemu.

AI i dynamiczna woda

Alvinoo to poidło sterowane przez zaawansowane AI dostosowujące liczne parametry "w locie". Pierwsze, czym chwalą się twórcy na stronie zbiórki w serwisie Kickstarter to fakt, że zapewnia "dynamiczną wodę". Jest to niejako remedium na problemy ze zwierzakami, które nie chcą pić wody z miski, a wolą, jak ta się porusza, co może być szczególnie uciążliwe podczas upałów (których tak naprawdę mogliśmy już doświadczyć). Projekt bazuje na sztucznej inteligencji, która zapewnia nas, że każdy łyk wody dla naszego pupila ma być o tej samej temperaturze. Optymalna temperatura napoju dla psów i kotów to około 22 stopnie Celsjusza, wynika to z nieco wyższej ogólnej temperatury ciała zwierząt, niż człowieka. Alvinoo zależnie od aktualnych warunków będzie automatycznie dostosowywać temperaturę między 15 a 25 stopniami. 

Ma być wygodnie i "smart"

Twórcy zapewniają, że urządzenie jest odporne na działanie naszego pupila - nie da się tak prosto go wywrócić, a gdy wykryje, że znajduje się pod kątem co najmniej 15 stopni, automatyczie się wyłączy, aby nic nie zachlapać. Sam design bazuje na opatentowanym kształcie gwarantującym stabilność. Zgodnie z obietnicami twórców, Alvinoo ma również zapobiegać niegroźnym wyładowaniom elektrycznym, które czasami zdarzają się w tego typu urządzeniach. Wszystko jest tez energooszczędne - pobiera energię rzędu 1 kWh na miesiąc pracy. Twórcy zastrzegają, że działać ma też bardzo cicho, bo poniżej 40 decybeli. 

Filtry gwarantują bezpieczeństwo

Poidło oczyszcza też wodę ze wszystkich nieporządanych składników, więc mamy mieć pewnośc, że nasze koty czy psy piją wyłącznie zdrowią wodę. Sam filtr złożony jest z czterech warstw (mikropory, żywica do usuwania jonów ciężkich metali, węgiel aktywowany, bawełna). Urządzenie ma mieć wbudowany czujnik wyłączający całość, gdy poziom wody będzie za niski, gwarantować szybkość złożenia poniżej 2 minut i sprawne mycie, nawet w zmywarce. Sam zbiornik wytrzymać ma od 4 dni do tygodnia. Wesprzeć projekt lub zapoznać się z konkretnymi informacjami możecie na stronie zbiórki w Kickstarterze.

Tagi: Natura AI
Powiązane