Techgame.pl
Smartfon w ręku

Unsplash

Amazon zabrania swoim pracownikom korzystać z popularnej aplikacji. Internetowa wojna trwa

10 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Popularna chińska aplikacja ciągle jest na celowniku. Tym razem to Amazon prosi swoich pracowników o usunięcie jej ze smartfona. Do tej pory podobne kroki podjęły m.in. Indie. Co ciekawe, apka jest niedostępna nawet w Chinach...

Chińska aplikacja niedostępna w Chinach? Coraz więcej krajów i firm decyduje się na zablokowanie TikToka. Aplikacja jest w poważnych tarapatach. 

TikTok kontra świat

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski o tym, jakoby TikTok miał śledzić swoich użytkowników i zbierać o nich prywatne informacje. Wśród tak wrazliwych danych wymienianio m.in. informacje o lokalizacji urządzenia, dostęp do innych aplikacji czy odczytywanie prywatnych danych. O sprawie donosiła nawet znana hakerska grupa Anonymous, która oznajmiła, iż TikTok to w rzeczywistości malware. I to całkiem zmyślne, gdyż ukryte pod postacią apki społecznościowej przeznaczonej dla młodych ludzi. Wszystko, co zbierane jest przez program, przesyłane jest chińskiemu rządowi. 

TikTok ma ogromne problemy

Problemy TikToka zaczęły się już wcześniej, ale dopiero zdecydowane działania Indii uświadomiły resztę świata o skali problemu. Indie bowiem zabroniły dystrybucji programu. To okazało się ogromnym ciosem dla ByteDance (autorów TikToka), gdyż kraj stanowił największy rynek aplikacji. Potem sekretarz ds. bezpieczeństwa w USA również stwierdził, iż apka powinna zostać zablokowana. Ba, ta nawet niedostępna jest w Chinach. Czemu chiński software jest niedostępny w Chinach? Dobre pytanie. 

Amazon zabrania TikToka

Jak donosi New York Times, tym razem to Amazon zdecydował się na zabronienie swoim pracownikom na instalowanie TikToka na prywatnych smartfonach na których logują się oni do pracowniczego e-maila. Jest to podyktowane ogólnemu bezpieczeństwu i dbaniu o zachowanie wrazliwych informacji w tajemnicy. Co ciekawe - pracownicy Amazonu w wyjątkowych sytuacjach mogą przejrzeć serwis na komputerze.

Podobne artykuły

materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >
Pieniądze

Bezpieczeństwo

Kolejny atak phishingowy. Polacy otrzymali fałszywe SMS-y

Czytaj więcej >
Aresztowanie

Bezpieczeństwo

Zorganizowana grupa cyberprzestępców oszukiwała Polaków od miesięcy. Ukradli 1,5 miliona złotych

Czytaj więcej >
Telefon

Bezpieczeństwo

Uwaga, oszuści podszywają się pod policję. Próbują wyłudzić pieniądze od swoich ofiar

Czytaj więcej >
Karty kredytowe

Bezpieczeństwo

Poważne ostrzeżenie od CERT Polska. Polacy otrzymują fałszywe maile od "Ministerstwa Finansów"

Czytaj więcej >
Oszustwo OLX

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod OLX. Wyłudzają dane i pieniądze od klientów

Czytaj więcej >