Żyjemy w czasach i w regionie, w których z jednej strony możemy spać spokojnie, spełniać marzenia i rozwijać się zawodowo – z drugiej jednak strony, stale towarzyszy nam lęk o przyszłość swoją i naszych dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem taki lęk znajduje swe uzasadnienie w ludzkiej naturze, jednocześnie wskazując na odpowiedzialność danej jednostki. Chcemy oszczędzać – szczególnie wówczas, gdy owoce naszej pracy pożera inflacja. W co jednak możemy zainwestować? Jakie są najlepsze sposoby na oszczędzanie?
Tańsze kamery do monitoringu mogą mieć poważne problemy z zabezpieczeniami. Wiele z nich umożliwia hakerom zdalny dostęp do naszego sprzętu.
Allegro nie ma lekko. Jeszcze niedawno przeprowadzono phishingową kampanię wymierzoną w klientów serwisu, teraz powstał kolejny sposób oszustw.
Logujemy się do banku chcąc sprawdzić, czy dostaliśmy upragnioną wypłatę, tymczasem chwilę później znikają nam wszystkie pieniądze z konta. Nowe przestępstwo zaskakuje pomysłowością.
Hakerzy i internetowi oszuści nigdy nie przestaną korzystać z najbardziej popularnego w ostatnim czasie sposobu oszustwa.
Pracownik Yahoo przesadził, jeśli chodzi o korzystanie ze swoich kompetencji. Hakował konta mailowe szukając treści erotycznych.
Chińska aplikacja niedostępna w Chinach? Coraz więcej krajów i firm decyduje się na zablokowanie TikToka. Aplikacja jest w poważnych tarapatach.
Fortnite popularnością cieszy się po dziś dzień. Czasami jednak zdarzają się wybitnie smutne historie.
Deepfakes doczekało się zdecydowanej reakcji różnych portali i ekspertów, jednak idea dalej się rozwija.
"Haker, 19 lat, szukam twoich poufnych informacji". Hakerzy mogli zdobyć dostęp do wrażliwych danych poprzez lukę w zabezpieczeniach.
mBank wystosował oficjalne ostrzeżenia przed nielegalnymi praktykami. Oszuści mogą zdobyć dostęp do naszego konta bankowego.
Choć ostatnio w trakcie pandemii koronawirusa pojawiło się wiele nowych sposób na wyłudzanie i kradzież danych osobowych, wielu hakerów wraca do sprawdzonych metod.
Szczególnie w internecie musimy uważać na wszelkiego rodzaju oszustów i złodziei. O niebezpieczeństwach należy pamiętać nawet wtedy, gdy dostajemy błahą prośbę o przelanie nawet najmniejszych kwot pieniężnych, gdyż może to doprowadzić do utraty większości naszych pieniędzy.
W ostatnich miesiącach internetowi oszuści dosłownie święcą triumfy. Wzmożyli swoją aktywność, co bezpośrednio przekłada się na większą liczbę oszukanych klientów banków. Klienci PKO BP ponownie zagrożeni.
Oszuści znaleźli nowy sposób na naciąganie ludzi na pieniądze. Tym razem podszywają się oni pod sanepid i potrafią napędzić nam niezłego stracha. Jeżeli dostaniecie SMSa z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 i prośbą o niezwłoczny kontakt, lepiej tego nie róbcie, bo możecie stracić więcej, niż myślicie.
W trakcie pandemii hakerzy się cieszą. Nie ma w tym nic zaskakującego. Problem jednak zaczyna się, gdy coraz większa liczba klientów jest narażonych na potencjalnie niebezpieczne oszustwa. Bank Millenium wysyła do swoich klientów komunikat.
Kolejny serwis padł ofiarą ataku hakerskiego. Portal uPacjenta przechowywał informacje niemal 15 tysięcy użytkowników, w tym wyniki badań. Atak miał miejsce 3 listopada 2020, jednak serwis poinformował pacjentów o wycieku dopiero przedwczoraj.
Apple ma to do siebie, że nie wszystkich na sprzęt tego producenta stać. Problem w tym, że czasami ci, którzy bardzo chcieliby iPhone'a muszą uciec się do działań o bardzo wątpliwej legalności. Oczywiście, chodzi tutaj o kradzież. I to dość szeroko zakrojoną.
Złodzieje włamali się do chińskiej fabryki MSIWynieśli 40 kartonów z nowiutkimi RTX'ami 3090Dostępność tych kart graficznych na rynku stoi pod znakiem zapytaniaMSI oferuje nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcówCo zrobić, jeżeli najnowsze karty graficzne są nie tylko bardzo drogie, ale też dostępne w skrajnie małych ilościach? Na niecodzienny pomysł wpadli złodzieje, którzy włamali się do magazynu fabryki MSI w Chinach.
Sieci VPN są często wykorzystywane przez internetowych oszustówEuropol i FBI zamykają Safe InetFirma pomagała przestępcom i aktywnie tuszowała dowody ich zbrodniChoć zdecydowana większość usług VPN, które znajdziemy w sieci, jest kierowana właśnie do zwykłych użytkowników i firm, chcących chronić swoje dane, to istnieją też takie, które z założenia mają ułatwiać życie cyberprzestępcom. Za jedną z nich wzięło się niedawno FBI oraz Europol.Europol i FBI likwidują Safe InetWśród operatorów sieci VPN, Safe Inet było firmą, której działalność była ukierunkowana właśnie na przestępców. Reklamowana była na odpowiednich forach i stronach tematycznych, które stanowią regularne miejsce bytowania wszelkiej maści internetowych oszustów. Na szczęście jej działalność została zakończona.To, że cyberprzestępcy ukrywali się za pomocą sieci VPN to żadne zaskoczenie. Bez tego nie ma nawet co planować oszustw. Jednak zupełnie czym innym była działalność prowadzona przez Safe Inet. Firma nie tylko udostępniała przestępcom VPN, lecz brała aktywny udział w tuszowaniu kradzieży.