apple
Źródło: Pixabay

Ukradziono ciężarówkę ze sprzętem Apple wartym prawdziwą fortunę. Złodzieje zrobili coś niezwykłego

Artur ŁokietekArtur Łokietek
18 Listopada 2020

Ciężarówka przewożąca sprzęt Apple padała ofiarą złodziei. Łącznie skradziono sprzęt o wartości blisko 25 mln złotych. Do całego zajścia doszło w Wielkiej Brytanii. Pojawiają się jednak pytania - po co je w ogóle ukradziono?

Apple ma to do siebie, że nie wszystkich na sprzęt tego producenta stać. Problem w tym, że czasami ci, którzy bardzo chcieliby iPhone'a muszą uciec się do działań o bardzo wątpliwej legalności. Oczywiście, chodzi tutaj o kradzież. I to dość szeroko zakrojoną.

Było Apple, już nie ma Apple

Ciężarówki dostawcze, przewożące różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, muszą być traktowane niemal tak, jak ciężarówki przewożące pieniądze. Choć w przypadku sprzętu aby zarobić, trzeba go najpierw sprzedać, to jednak taka forma przestępczej działalności i tak cieszy się sporą popularnością.

Naukowcy odkryli, jak długo formował się Układ Słoneczny. Aż ciężko uwierzyć w przełomowe doniesieniaNaukowcy odkryli, jak długo formował się Układ Słoneczny. Aż ciężko uwierzyć w przełomowe doniesieniaCzytaj dalej

Problem zaczyna się, gdy chodzi o sprzęt naprawdę popularnego producenta. Taka przykra sytuacja miała miejsce niedawno w hrabstwie Northamptonshire w Wielkiej Brytanii, o czym donosi tamtejsza policja. Napad okazał się bardzo zuchwały, gdyż przestępcy najwidoczniej działali w oparciu o nieźle przemyślany plan.

Pojazd przewożący sprzęt amerykańskiego producenta padł ofiarą ataku na drodze. Policja jeszcze nie wykryła sprawców, jednak już teraz pojawiają się pytanie - po co komuś kradziony sprzęt giganta z Cupertino? Firma przecież może najzwyczajniej w świecie zablokować.

Zuchwała kradzież

Ciężarówka o godzinie 20:00 dnia 10 listopada przejeżdżała niedaleko zjazdu z autostrady M1, gdy nagle inny samochód zajechał jej drogę. Okazało się, że w środku znajdują się przestępcy. W ciężarówce ze sprzętem znajdował się wtedy kierowca i jeden ochroniarz.

Do sprzedaży w Biedronce trafi nowoczesny sprzęt. Wspaniała okazja dla entuzjastów domowych porządkówDo sprzedaży w Biedronce trafi nowoczesny sprzęt. Wspaniała okazja dla entuzjastów domowych porządkówCzytaj dalej

Ochroniarz nie mógł jednak wiele zdziałać, gdyż przestępcy mierzyli do niego z broni. Ochroniarz, jak i kierowca zostali związani i umieszczeni z tyłu pojazdu, gdy kierownica została przejęta przez złodziei.

Przestępcy najwidoczniej wszystko sobie całkiem nieźle zaplanowali - ciężarówka z "zakładnikami" i sprzętem Apple ruszyła w kierunku Eldon Close w Crick w Northamptonshire. Tam na przestępców czekała druga, uprzednio podstawiona ciężarówka. Złodzieje liczyli, że zmieniając środek transportu, utrudnią pracę policji.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

2. Umieść w słoiczku chrzan, czosnek i imbir, a stworzysz przepotężny, naturalny antybiotyk.

Ambitny plan, ale co ze sprzętem?

W skradzionym pojeździe pozostawiono kierowcę i ochroniarza, a sam ładunek podczepiono pod inną ciężarówkę. Pojazd ten policja znalazła w Lutterworth w Leicestershire, co automatycznie wysuwa podejrzenia o tym, że przestępcy mieli jeszcze jedną przesiadkę we własną ciężarówkę lub inny pojazd, gdyż przeniesiono do niego łącznie 48 palet sprzętu giganta z Cupertino.

Japończycy stworzyli najpotężniejszy komputer w historii. Bije wszelkie rekordy, nie do uwierzeniaJapończycy stworzyli najpotężniejszy komputer w historii. Bije wszelkie rekordy, nie do uwierzeniaCzytaj dalej

Policja wciąż nie znalazła sprawców, a wartość skradzionego sprzętu szacuje się na około 5 milionów funtów, tj. 25 milionów złotych. Aktualnie policja poszukuje świadków zdarzenia, ewentualnych nagrań lub osób, którym oferowano tani sprzęt Apple z podejrzanego źródła.

Problem jednak w tym, ze przestępcy niekoniecznie dobrze wyjdą na niedawnym skoku. Apple dysponuje technologią, która przeciwdziała jakiejkolwiek kradzieży, gdyż umożliwia wyłączenie skradzionego sprzętu. Wtedy przykładowy iPhone 12 zostaje wyłącznie całkiem nieźle wyglądającym kawałkiem tworzywa sztucznego lub stali. Teoretycznie nieświadome tego ofiary mogą dać się nabrać, ale ułatwi to jedynie policji wyśledzenie złodziei.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezdomnego zobaczył przypadkowy przechodzień, który od razu ruszył z pomocą. Najpiękniejszego gestu doświadczył jednak później
  2. Adoptowali małe, urocze szczeniaczki. Po kilku tygodniach nie mogli uwierzyć, co z nich wyrasta
  3. InPost rozszerza swoją ofertę. Świetne wieści dla użytkowników, firma podpisała umowę z Amazonem i Ikeą
  4. Asteroida Apophis może znaleźć się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Naukowcy tłumaczą, jakie jest ryzyko
  5. Na Marsie odnaleziono dziwny "posąg", zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Czy znaleziono dzieło kosmitów?
  6. Zbigniew Boniek przekazał porażającą wiadomość. Nie żyje legenda reprezentacji Polski, grał na mundialu
  7. Przeciętna emerytura w Warszawie nie jest najwyższa w Polsce. W jednym z województw seniorzy dostają więcej

Następny artykuł