Karty kredytowe
Źródło: Unsplash

Sprawdziła konto bankowe i zamarła. Syn przepuścił całe jej życiowe oszczędności na streamerów Fortnite

Artur ŁokietekArtur Łokietek
21 Lipca 2020

Matka opowiedziała w internecie historię swojego syna, który w zaledwie 17 dni wydał 20 tys. dolarów rodzinnych oszczędności. Wszystko przeznaczył na wspieranie streamerów popularnego Fortnite. Czy to kwestia złego wychowania?

Fortnite popularnością cieszy się po dziś dzień. Czasami jednak zdarzają się wybitnie smutne historie.

Syn mnie okradł

Na Reddicie pojawił się niespodziewanie smutny w swoim odbiorze post matki nieletniego dziecka. Wyjaśnia w nim ona, że w ciągu zaledwie 17 dni jej syn dokonał transakcji na całe życiowe oszczędności rodziny - 20 tysięcy dolarów. Wszystko zostało wydane na streamerów m.in. na Twitchu. Niestety, tego typu wydarzeń w ostatnich miesiącach zdarza się coraz więcej. Młodzi ludzie chcą wspierać swoich idoli grających w popularne gry i nie znając wartości pieniądza, potrafią przelać im ogromne sumy pieniędzy. Istnieje kojarzone z tym zjawisko "simping", które polega na tym, że atrakcyjne streamerki powodują, że widzowie się w nich "zakochują" i są w stanie przelewać im coraz więcej pieniędzy w formie wsparcia twórczości.

Kontrowersyjne praktyki armii USA na Twitchu. Konkurs, w którym do wygrania jest zostanie żołnierzemKontrowersyjne praktyki armii USA na Twitchu. Konkurs, w którym do wygrania jest zostanie żołnierzemCzytaj dalej

Gdy dziecko nie wie, ile to 20k USD

Z matką szybko skontaktował się m.in. serwis Dot Esports. Okazuje się, że dziecko kobieto posiadało własną kartę powiązaną z kontem matki. Taka forma "kieszonkowego" miała starczyć na obiady w szkole. Potem syn szybko opracował sposób na przelewanie sobie pieniędzy z konta kobiety na którym znajdowały się całe życiowe oszczędności. Dziecko, zapewne nieświadome niczego, w ciągu 17 dni wspierało swoich ulubionych streamerów Fortnite. Pewnego dnia matka zobaczyła wyciąg z konta i zamarła. Szybko skontaktowała się ze swoim bankiem, Twitchem i Amazonem.

Twitch zmienia politykę. Koniec z nagością na transmisjachTwitch zmienia politykę. Koniec z nagością na transmisjachCzytaj dalej

Co zrobić w takiej sytuacji?

Kobieta szukała pomocy na Reddicie, gdyż bank odpowiedział, że wszelkie postępowanie może zostać wszczęte, o ile założy ona sprawę o kradzież swojemu synowi. Twitch ani Amazon jeszcze niestety nie odpowiedziały. Rzekomo część wspartych streamerów zdecydowała się na pomoc kobiecie, jednak nie do końca wiadomo w jakiej formie. Matka dziecka wyjaśnia też, że cała sytuacja jest jej winą, gdyż w ostatnim czasie była zapracowana i nie pilnowała swojego syna. Taka postawa z pewnością zasługuje na uznanie.

Zobacz także:

  1. Sarco, czyli kapsuła do "skończenia z tym światem". Urządzenie budzi ogromne zainteresowanie
  2. Japoński robot-kangur rozpocznie pracę w sklepie. Czy to początek rewolucji?
  3. Co można stworzyć za pomocą drukarki 3D? Na przykład piętrowy dom
  4. KFC wydrukuje Ci kurczaka. Sieć fast-foodów będzie korzystać z biodruku 3DNastępny artykuł