Techgame.pl
Karty kredytowe

Unsplash

Sprawdziła konto bankowe i zamarła. Syn przepuścił całe jej życiowe oszczędności na streamerów Fortnite

21 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Matka opowiedziała w internecie historię swojego syna, który w zaledwie 17 dni wydał 20 tys. dolarów rodzinnych oszczędności. Wszystko przeznaczył na wspieranie streamerów popularnego Fortnite. Czy to kwestia złego wychowania?

Fortnite popularnością cieszy się po dziś dzień. Czasami jednak zdarzają się wybitnie smutne historie.

Syn mnie okradł

Na Reddicie pojawił się niespodziewanie smutny w swoim odbiorze post matki nieletniego dziecka. Wyjaśnia w nim ona, że w ciągu zaledwie 17 dni jej syn dokonał transakcji na całe życiowe oszczędności rodziny - 20 tysięcy dolarów. Wszystko zostało wydane na streamerów m.in. na Twitchu. Niestety, tego typu wydarzeń w ostatnich miesiącach zdarza się coraz więcej. Młodzi ludzie chcą wspierać swoich idoli grających w popularne gry i nie znając wartości pieniądza, potrafią przelać im ogromne sumy pieniędzy. Istnieje kojarzone z tym zjawisko "simping", które polega na tym, że atrakcyjne streamerki powodują, że widzowie się w nich "zakochują" i są w stanie przelewać im coraz więcej pieniędzy w formie wsparcia twórczości. 

Gdy dziecko nie wie, ile to 20k USD

Z matką szybko skontaktował się m.in. serwis Dot Esports. Okazuje się, że dziecko kobieto posiadało własną kartę powiązaną z kontem matki. Taka forma "kieszonkowego" miała starczyć na obiady w szkole. Potem syn szybko opracował sposób na przelewanie sobie pieniędzy z konta kobiety na którym znajdowały się całe życiowe oszczędności. Dziecko, zapewne nieświadome niczego, w ciągu 17 dni wspierało swoich ulubionych streamerów Fortnite. Pewnego dnia matka zobaczyła wyciąg z konta i zamarła. Szybko skontaktowała się ze swoim bankiem, Twitchem i Amazonem. 

Co zrobić w takiej sytuacji?

Kobieta szukała pomocy na Reddicie, gdyż bank odpowiedział, że wszelkie postępowanie może zostać wszczęte, o ile założy ona sprawę o kradzież swojemu synowi. Twitch ani Amazon jeszcze niestety nie odpowiedziały. Rzekomo część wspartych streamerów zdecydowała się na pomoc kobiecie, jednak nie do końca wiadomo w jakiej formie. Matka dziecka wyjaśnia też, że cała sytuacja jest jej winą, gdyż w ostatnim czasie była zapracowana i nie pilnowała swojego syna. Taka postawa z pewnością zasługuje na uznanie.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >