Techgame.pl > Nauka > Czy starożytni grali w Angry Birds? Figurka datowana na 3000 lat wygląda jak świnia z popularnej gry
Stanisław Janowski
Stanisław Janowski 19.03.2022 05:23

Czy starożytni grali w Angry Birds? Figurka datowana na 3000 lat wygląda jak świnia z popularnej gry

Chiński archeolog podczas pracy.
Wikipedia Commons

Gliniana figurka przedstawiająca świnie została odkryta na terenie plemiennego osadnictwa, które sięga swoją historią pięciu tysięcy lat wstecz. Obecnie na tym terenie znajduje się miejscowość Guanghan w prowincji Syczuan.

Teren z ogromnym potencjałem archeologicznym

Archeologowie podkreślają, że teren wykopalisk, na którym znaleźli figurkę świni jest bardzo bogaty w aktywność ludzką. Jak sami podkreślają, udało im się odkryć ślady ludzkiej aktywności, które datują od 5000 lat, nawet do 1912 roku. Wioska, którą badają archeologowie znajduje się zaledwie 8 kilometrów od tajemniczego królestwa Sanxingdui z czasów epoki brązu, a na terenie wykopalisk znaleźć można również ślady dynastii Ming (1368-1644) oraz Qing (1644-1912). Łącznie archeologowie planują przekopać 7 tysięcy metrów kwadratowych terenu.

Starożytni Chińczycy grali w Angry Birds?

Na to pytanie raczej nie musimy odpowiadać, nie zmienia to jednak faktu, że po zaprezentowaniu najnowszego odkrycia z wykopalisk archeologicznych w Guanghan, społeczność internetowa zauważyła bardzo duże podobieństwo starożytnej figurki do jednej z głównych postaci gry Angry Birds. Naukowcy opisują odnalezioną figurkę uroczą, realistyczną i niezwykle delikatną. Naukowcy datują świnkę na 3200 lat. Oprócz figurki świni, naukowcy znaleźli również narysowane na talerzu podobizny smoka i feniksa, które uznawane były za symbol dobrobytu.  

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Powiązane