Techgame.pl
Laptop

pixabay.com

Kuriozalny apel firmy. Apple nie chce by zaklejano ich kamerki

12 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

W mediach mówi się coraz więcej o zabezpieczeniu swojej prywatności i danych osobowych. W tym kontekście apel firmy Apple jest wręcz kuriozalny

Wielki Brat patrzy

Czy kamerki w komputerach faktycznie nas śledzą? Same z siebie raczej nie, chociaż tego typu teorie spiskowe pojawią się co chwilę w internecie. Problem tkwi w tym, że o ile producenci laptopów raczej nas nie śledzą, to cyberprzestępcy robią to całkiem często.

Zabezpiecz się

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zabezpieczenia swojego komputera w celu obrony swoich danych osobowych, jak i ochrony prywatności. Gdy przestępcy za pomocą złośliwego oprogramowania dostaną się na nasze maszyny, to mają bezpośredni dostęp do wszystkich funkcji systemowych. Możliwe jest wykorzystanie konta bankowego lub social mediów nieszczęśnika, który kliknął nieodpowiedni link.Dlatego bardzo ważnym jest częste skanowanie swojego komputera, instalacja oprogramowania antywirusowego oraz zmienianie haseł do swoich kont społecznościowych i bankowych. Dodatkowym zabezpieczeniem, które stosują często użytkownicy laptopów, jest zaklejenie kamerki, w taki sposób, aby nie dawała ona żadnego obrazu potencjalnym cyberprzestępcom. I tu pojawia się problem, bo firmie Apple nie do końca się to podoba.

Kuriozalna propozycja Apple

Apple proponuje, aby nie zakrywać swojej kamerki, lecz zwracać uwagę na diodę przy niej. Jeśli jest ona zielona, oznacza to, że obraz nie jest rejestrowany. Jak donosi producent, zakrywanie obiektywów kamer, może prowadzić do uszkodzenia matrycy, przy zamykaniu MacBooka.

„Zakrycie wbudowanej kamery może również zakłócać działanie czujnika natężenia światła i uniemożliwić działanie funkcji takich jak automatyczna jasność i True Tone. Jako alternatywę dla osłony kamery patrz na lampkę kontrolną aparatu, aby określić, czy kamera jest aktywna i zdecyduj, które aplikacje mogą korzystać z aparatu w ustawieniach systemu”, tłumaczy Apple.

Użytkownicy są oburzeni

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że w niektórych firmach zakrywanie kamerki, jest wręcz wymogiem. Oprócz tego internauci zauważają, że firma mogłaby wprowadzić zasłonkę do laptopów, lub zwyczajnie, robić solidniejszy sprzęt. Niektórzy użytkownicy podkreślają również, że nawet pomimo braku zapalonej diody, nie czują się komfortowo, gdy ich kamerka nie jest zaklejona. Sprawa jest prosta, gdy oko jest zaklejone — Wielki Brat nie patrzy.

A Wy, co sądzicie o tej sytuacji?

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >