iPhone
Źródło: pikrepo.com

Zapadła wstrząsająca decyzja. Apple zapłaci ogromne pieniądze, sprawa dotyczy użytkowników smartfonów

Kuba WielochKuba Wieloch
19 Listopada 2020

Amerykański gigant zapłaci gigantyczne kar pieniężne. Wszystko przez rzekome celowe i systematyczne pogarszanie starych modeli iPhone poprzez wprowadzanie podejrzanych aktualizacji.

To nie pierwszy raz kiedy Apple przeskrobało i zostało ukarane, tym razem jednak amerykański moloch zapłaci gigantyczne pieniądze w ramach porozumienia z władzami 34 amerykańskich stanów. Mowa o kwocie sięgającej 113 milionów amerykańskich dolarów, czyli niemal 430 milionów złotych.

NASA ujawniła wstrząsające plany. Za 6 lat na Księżycu wyląduje nowoczesny reaktorNASA ujawniła wstrząsające plany. Za 6 lat na Księżycu wyląduje nowoczesny reaktorCzytaj dalej

Poważne zarzuty względem Apple

Wszystko przez nagłaśnianą od dłuższego czasu przez użytkowników sprzętu Apple sprawę coraz gorzej działającego software’u na starszych iPhone’ach.

Zarzuty wskazują na to, że firma z Cupertino stosowało nielegalne i nieetyczne praktyki, mające na celu zmusić swoich klientów pośrednio do zakupu nowych wersji smartfonów.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

2. Pogromca tłuszczu, kilogramy same znikają, a wystarczy pić go raz dziennie. Imbir z 2 dodatkami sprawi, że odchudzanie będzie czystą przyjemnością

Jak wynika z przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych badań, starsze iPhone’y zachowywały się bardzo dziwnie po zainstalowaniu nowych aktualizacji.

Nagle, z niewiadomych przyczyn wydajność baterii zaczęła diametralnie spadać, a smartfon zaczynał działać o wiele gorzej niż przed „usprawniającą” łatką.

Jeff Bezos z własnej kieszeni inwestuje ogromne pieniądze w ochronę klimatu. Największy datek w historii świataJeff Bezos z własnej kieszeni inwestuje ogromne pieniądze w ochronę klimatu. Największy datek w historii świataCzytaj dalej

Teorie użytkowników

W sieci pojawiało się coraz więcej „teorii spiskowych”, jakoby to Apple miał celowo obniżać wydajność starych telefonów. Dodatkowo firma nie sugerowała swoim klientom wymiany baterii i wprost zachęcała do zakupu nowych modeli telefonu.

Okazuje się, że teorie snute przez internautów mogą mieć bardzo wiele wspólnego z rzeczywistością, co stanowi rzadkość w świecie naszpikowanym fake newsami.

Producent zaprzecza

Rzecz jasna producent popularnych iPhone’ów zaprzecza wszelkim stawianym zarzutom, a umowa zawarta z przedstawicielami stanów jest jedynie ugodą.

Na jej mocy nie stwierdzono, czy gigant technologiczny popełnił jakiekolwiek wykroczenie. W praktyce Apple nie będzie musiał przyznać się do winy, także „wilk syty i owca cała”.

Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo synaPolicja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo synaCzytaj dalej

Już niedługo kluczowe decyzje

Warto tutaj jeszcze zaznaczyć, że zawarta umowa nie została jeszcze w całości zatwierdzona przez organy władzy, a sytuacja ta jest niezwykle „płynna”. Może się chociażby okazać, że właściciele telefonów firmy Apple, którzy wystosowali pozew zbiorowy będą musieli poczekać na swoje pieniądze znacznie dłużej niż władze stanowe.

Na rozwiązanie sytuacji trzeba będzie poczekać do 4 grudnia, kiedy to odbędzie się oficjalne przesłuchanie, które postanowi, czy zawarta umowa jest w pełni prawomocna.

To jednak nie są jedyne pieniądze, które Apple musi zapłacić w ramach kary. Według oficjalnych informacji, firma będzie musiała zapłacić nawet do 500 milionów dolarów w związku z pozwem zbiorowym, wystosowanym przez użytkowników iPhone.

ZOBACZ TAKŻE NA NASZYCH SERWISACH:

  1. Hollywoodzki aktor w jednej minucie zawarł niemal cały obraz Polski. Wyjątkowym nagraniem podzielił się w sieci
  2. Rudy kotek przeszedł 19 km, żeby spotkać swoją rodzinę. Oni odpłacili mu się w najgorszy sposób
  3. 14-latek podał dalej post w mediach społecznościowych. Do jego mieszkania wparowała policja, czuje się zastraszony
  4. iPhone 12 gratis przy zakupie innego smartfona. Producent oficjalnie potwierdził zagraniczną promocję
  5. Koszmarna wiadomość o cenach prądu. Portfele Polaków bardzo zagrożone
  6. Druzgocąca wiadomość dla fanów skoków narciarskich. Ulubieniec fanów nie przyleci do Wisły, kochają go tysiące
  7. Synoptycy podali kiedy spadnie śnieg. Pierwsze opady będą szybciej niż się spodziewacie

Następny artykuł