Kobieta w okularach VR.
Źródło: PxHere

Apple znowu zrewolucjonizuje branżę technologiczną. Zupełnie nowy projekt już niedługo

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Czerwca 2020

Już niedługo Apple może dokonać największej rewolucji w swoich produktach od czasów pierwszego iPhone’a. Informacje na temat najnowszego urządzenia od technologicznego giganta pochodzą z bardzo wiarygodnych źródeł, a jego premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Mark Gurman z serwisu Bloomberg zdradził, że Apple może pracować nad specjalnymi okularami do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Wiarygodne źródło informacji

Pracownik serwisu Bloomberg powołuje się w swoich doniesieniach na słowa szefa grupy rozwoju nowych technologii w Apple, Mike’a Rockwella oraz na tajny raport producenta, który ma być w całości poświęcony technologii VR i AR. W raporcie ma być również mowa o dacie premiery najnowszego urządzenia od Apple.

Apple poszerza rzeczywistość

Według informacji podawanych przez Marka Gurmana, producent z charakterystycznym jabłkiem w logo ma pracować nad specjalnymi okularami, które będą dawały możliwości AR i VR. Nie ma wątpliwości, że jeżeli projekt jest rzeczywiście realizowany, to będzie on największą rewolucją firmy z siedzibą w Cupertino od czasów pierwszego iPhone’a. Sprzęt ma być wyposażony w ekrany o ultrawysokiej rozdzielczości co sprawi, że przechodzenie między światem rzeczywistym, rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością ma następować w bardzo przystępny i przyjemny sposób.

Telefon w okularach?

Urządzenie ma mieć pełne wsparcie sklepu AppStore, co za tym idzie dostęp do aplikacji, gier i serwisów streamingowych. Najnowszy, tajemniczy sprzęt Apple ma dawać również możliwość przeprowadzania wideokonferencji. Według niektórych plotek firma Tima Cooka ma współpracować z gigantem branży gamingowej, Valve, w celu optymalizacji okularów pod kątem gier komputerowych. Przewiduje się również, że do okularów dołączony zostanie również specjalny kontroler. Premiera urządzenia planowana jest na 2022 rok i ma kosztować 500 dolarów.

Następny artykuł