Techgame.pl
Astronauta w przestrzeni kosmicznej. W tle Ziemia i Księżyc.

needpix

Jak zostać astronautą? Powstaje reality show, które na to pozwoli

20 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Lot w kosmos to marzenie wielu osób. W obecnym momencie jest to jednak niezwykle droga operacja, na którą pozwolić mogą sobie jedynie wybrani. Dzięki nowemu reality show w kosmos może jednak polecieć nawet “zwykły" Kowalski.

Program telewizyjny o nazwie “Space Hero” postanowił dać szansę lotu w kosmos. Zwycięzca tego reality show będzie miał szansę poczuć się jak prawdziwy astronauta i zostanie wysłany na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Kto może zostać astronautą i polecieć w kosmos

Zawód astronauty to jedna z bardziej elitarnych prac na całym świecie. Przyszli astronauci muszą spełnić szereg rygorystycznych zasad zanim polecą w kosmos. Portal space.com podaje, że astronautą może zostać osoba, która posiada wyższe wykształcenie (inżynieryjne) w takich dziedzinach jak: biologia, fizyka, informatyka, matematyka. Ponadto osoba taka musi posiadać przynajmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe (zamiennie z 1000 godzin wylatanych jako pilot myśliwca). Po spełnieniu tych warunków należy jeszcze przejść trudny trening przygotowany przez Amerykańską Agencję Kosmiczną (NASA). Teraz jednak pojawił się sposób na o wiele łatwiejszy lot w kosmos. Wszystko dzięki magii telewizji.

Zaskarb sympatię widzów i wygraj lot w kosmos

Space Hero to nowy pomysł na reality show, którego uczestnicy będą mieli szansę wygrać 10-dniowu urlop na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Aby osiągnąć ten cel, uczestnicy programu będą poddawani seriom niezwykle ciężkich treningów (zarówno fizycznych, psychicznych jak i emocjonalnych), dzięki którym eksperci od trenowania przyszłych astronautów stwierdzą kto nadaje się na tę niezwykłą podróż, a kto nie. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodaje fakt, że w finałowym odcinku to widzowie zadecydują kto ostatecznie poleci w kosmos. Realizacja nagrody została przewidziana na 2023 rok.

Najdroższe reality show w historii? Astronomiczna cena!

Za podróż w kosmos osoby, która wygra cały program odpowiadać będzie startup Axiom Space. Chociaż nikt nie podał jeszcze oficjalnej kwoty realizacji programu, to CNBC spekuluje, powołując się na NASA, że cena organizacji tego nietypowego wydarzenia osiągnie przynajmniej 50 milionów dolarów. Do tego należy jeszcze doliczyć 10 noclegów na ISS (35 tysięcy dolarów za noc). Ani organizatorzy programu Space Hero, ani Axiom Space nie potwierdziły jeszcze budżetu programu, wiadomo jednak, że kamera będzie towarzyszyła szczęśliwemu, lub szczęśliwej, zwycięzcy w drodze na ISS.

Stanisław Janowski

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >