Astronauta w przestrzeni kosmicznej. W tle Ziemia i Księżyc.
Źródło: needpix

Jak zostać astronautą? Powstaje reality show, które na to pozwoli

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Września 2020

Lot w kosmos to marzenie wielu osób. W obecnym momencie jest to jednak niezwykle droga operacja, na którą pozwolić mogą sobie jedynie wybrani. Dzięki nowemu reality show w kosmos może jednak polecieć nawet “zwykły” Kowalski.

Program telewizyjny o nazwie “Space Hero” postanowił dać szansę lotu w kosmos. Zwycięzca tego reality show będzie miał szansę poczuć się jak prawdziwy astronauta i zostanie wysłany na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Kto może zostać astronautą i polecieć w kosmos

Zawód astronauty to jedna z bardziej elitarnych prac na całym świecie. Przyszli astronauci muszą spełnić szereg rygorystycznych zasad zanim polecą w kosmos. Portal space.com podaje, że astronautą może zostać osoba, która posiada wyższe wykształcenie (inżynieryjne) w takich dziedzinach jak: biologia, fizyka, informatyka, matematyka. Ponadto osoba taka musi posiadać przynajmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe (zamiennie z 1000 godzin wylatanych jako pilot myśliwca). Po spełnieniu tych warunków należy jeszcze przejść trudny trening przygotowany przez Amerykańską Agencję Kosmiczną (NASA). Teraz jednak pojawił się sposób na o wiele łatwiejszy lot w kosmos. Wszystko dzięki magii telewizji.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę

2. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Rosjanie przywłaszczają sobie Wenus. Szef Roskomos potwierdzaRosjanie przywłaszczają sobie Wenus. Szef Roskomos potwierdzaCzytaj dalej

Zaskarb sympatię widzów i wygraj lot w kosmos

Space Hero to nowy pomysł na reality show, którego uczestnicy będą mieli szansę wygrać 10-dniowu urlop na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Aby osiągnąć ten cel, uczestnicy programu będą poddawani seriom niezwykle ciężkich treningów (zarówno fizycznych, psychicznych jak i emocjonalnych), dzięki którym eksperci od trenowania przyszłych astronautów stwierdzą kto nadaje się na tę niezwykłą podróż, a kto nie. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodaje fakt, że w finałowym odcinku to widzowie zadecydują kto ostatecznie poleci w kosmos. Realizacja nagrody została przewidziana na 2023 rok.

NASA zapowiedziało, kiedy wyśle kolonizatorów na Marsa. Elon Musk chce to zrobić dużo szybciejNASA zapowiedziało, kiedy wyśle kolonizatorów na Marsa. Elon Musk chce to zrobić dużo szybciejCzytaj dalej

Najdroższe reality show w historii? Astronomiczna cena!

Za podróż w kosmos osoby, która wygra cały program odpowiadać będzie startup Axiom Space. Chociaż nikt nie podał jeszcze oficjalnej kwoty realizacji programu, to CNBC spekuluje, powołując się na NASA, że cena organizacji tego nietypowego wydarzenia osiągnie przynajmniej 50 milionów dolarów. Do tego należy jeszcze doliczyć 10 noclegów na ISS (35 tysięcy dolarów za noc). Ani organizatorzy programu Space Hero, ani Axiom Space nie potwierdziły jeszcze budżetu programu, wiadomo jednak, że kamera będzie towarzyszyła szczęśliwemu, lub szczęśliwej, zwycięzcy w drodze na ISS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mini boksery na sprzedaż. Właściciele piesków mogą się zdziwić, to oszustwo
  2. Trick Gessler sprawi, ze rosół będzie klarowny. Gwiazda ma jeszcze 1 cenną radę
  3. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  4. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę
  5. NASA zapowiedziało, kiedy wyśle kolonizatorów na Marsa. Elon Musk chce to zrobić dużo szybciej
  6. Powody rekordowego wzrostu zachorowań. Eksperci zabrali głos

Następny artykuł