Baldur's Gate 3
Źródło: IGDB.com

Oficjalne: Premiera Baldur's Gate III opóźniona

Kuba WielochKuba Wieloch
4 Sierpnia 2020

Złe wieści dla fanów serii Baldur's Gate. Niestety premiera została przesunięta

Złe wieści dla fanów Wrót Baldura


To miał być piękny sierpień. Jeszcze w tym miesiący do naszych rąk miała trafić jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku. Mowa tu o niezwykle ważnej i przełomowej serii, czyli Baldur's Gate. Niestety, na odsłonę trzeciej części gry przyjdzie nam jeszcze poczekać.
Wszystko zapowiadało się cudownie. Do internetu trafiły już gameplaye trzeciej części Wrót Baldura i trzeba przyznać, że wyglądały fenomenalnie. Studio odpowiedzialne za produkcje gry ma ogromne doświadczenie w tego typu tytułach, bo przecież wypuścili wspaniałe Divnity: Original Sin II. Także mogliśmy się spodziewać powrotu do klasycznych gier RPG z rzutem izometrycznym.

Ogromna dziura wypełniona kwasem. Jest tak duża, że widać ją z kosmosuOgromna dziura wypełniona kwasem. Jest tak duża, że widać ją z kosmosuCzytaj dalej

Jedna z najważniejszych gier wszechczasów

Produkcją kultowego, opublikowanego w 1998 roku Baldur’s Gate zajmowały się stydia BioWare oraz Black Isle Studios. Ogromny sukces gry przyczynił się do powstania jej kontynuacji zatytułowanej Baldur’s Gate II: Cienie Amn. Wielu producentów, w tym Obsidian Entertainment, próbowało zdobyć prawa do serii, w celu utworzenia kontynuacji. Po sukcesie Divinity: Original Sin Larian Studios próbowało nieskutecznie zyskać licencję na Baldur’s Gate. Wszystko zmieniło się gdy wydawca Wizards ujrzał wersę alfa gry Divinity: Original Sin II.Materiały z gry zrobiły wrażenie na wydawcy, który skontaktował się z Larian, by spytać, czy wciąż są zainteresowani marką Baldur’s Gate. W taki oto sposób, nikomu nieznane parę lat wcześniej studio uzyskało prawa do najbardziej kultowego RPG-a wszechczasów. Baldur’s Gate III zostało po raz pierwszy zapowiedziane w 2019 roku na prezentacji Google Stadia.

Projekt xCloud: Ponad 100 gier z Xbox Game Pass na urządzenia mobilneProjekt xCloud: Ponad 100 gier z Xbox Game Pass na urządzenia mobilneCzytaj dalej

W najnowszą odsłonę serii nie zagramy w sierpniu

Niestety twórcy ogłosli dziś, że Baldur's Gate III pomimo wcześniejszych zapowiedzi, nie ukaże się w sierpniu. Dnia 19 sierpnia poznamy nową datę prmiery i dowiemy się o innych ogłoszeniach od firmy. Larian Studios zapowiada jednak, że na powrót niezwykle wyczekiwanej gry nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna dziura wypełniona kwasem. Jest tak duża, że widać ją z kosmosu
  2. Mrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranie
  3. Zawroty głowy gwarantowane. Niesamowite umiejętności pilota drona
  4. Przerażające odkrycie. Grzyb przejmuje kontrolę nad nad mózgiem zwierząt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł