Techgame.pl
Baldur's Gate 3

IGDB.com

Oficjalne: Premiera Baldur's Gate III opóźniona

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Złe wieści dla fanów serii Baldur's Gate. Niestety premiera została przesunięta

Złe wieści dla fanów Wrót Baldura

To miał być piękny sierpień. Jeszcze w tym miesiący do naszych rąk miała trafić jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku. Mowa tu o niezwykle ważnej i przełomowej serii, czyli Baldur's Gate. Niestety, na odsłonę trzeciej części gry przyjdzie nam jeszcze poczekać.Wszystko zapowiadało się cudownie. Do internetu trafiły już gameplaye trzeciej części Wrót Baldura i trzeba przyznać, że wyglądały fenomenalnie. Studio odpowiedzialne za produkcje gry ma ogromne doświadczenie w tego typu tytułach, bo przecież wypuścili wspaniałe Divnity: Original Sin II. Także mogliśmy się spodziewać powrotu do klasycznych gier RPG z rzutem izometrycznym.

Jedna z najważniejszych gier wszechczasów

Produkcją kultowego, opublikowanego w 1998 roku Baldur’s Gate zajmowały się stydia BioWare oraz Black Isle Studios. Ogromny sukces gry przyczynił się do powstania jej kontynuacji zatytułowanej Baldur’s Gate II: Cienie Amn. Wielu producentów, w tym Obsidian Entertainment, próbowało zdobyć prawa do serii, w celu utworzenia kontynuacji. Po sukcesie Divinity: Original Sin Larian Studios próbowało nieskutecznie zyskać licencję na Baldur’s Gate. Wszystko zmieniło się gdy wydawca Wizards ujrzał wersę alfa gry Divinity: Original Sin II.Materiały z gry zrobiły wrażenie na wydawcy, który skontaktował się z Larian, by spytać, czy wciąż są zainteresowani marką Baldur’s Gate. W taki oto sposób, nikomu nieznane parę lat wcześniej studio uzyskało prawa do najbardziej kultowego RPG-a wszechczasów. Baldur’s Gate III zostało po raz pierwszy zapowiedziane w 2019 roku na prezentacji Google Stadia.

W najnowszą odsłonę serii nie zagramy w sierpniu

Niestety twórcy ogłosli dziś, że Baldur's Gate III pomimo wcześniejszych zapowiedzi, nie ukaże się w sierpniu. Dnia 19 sierpnia poznamy nową datę prmiery i dowiemy się o innych ogłoszeniach od firmy. Larian Studios zapowiada jednak, że na powrót niezwykle wyczekiwanej gry nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >