Techgame.pl
Screen z gry Baldur's Gate: Enhanced Edition

Steam

Polskie ulepszenie legendarnej gry. Baldur's Gate otrzymał potężne rozszerzenie

5 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Baldur’s Gate jest jedną z tych produkcji, obok Diablo albo Gothica, która na stałe wpisała się w świadomości polskich graczy przełomu tysiącleci. Dzięki tej popularności polska scena moderska dalej pracuje nad tymi tytułami oferując co jakiś

W ostatnim czasie informowaliśmy o obszernym spolszczeniu pierwszej części Diablo, teraz światło dzienne ujrzało ogromne rozszerzenie do gry Baldur’s Gate o nazwie Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Cztery lata i masa contentu

Piotr “nowus777” Nowakowski pracował nad modyfikacjami przez ostatnie cztery lata. Baldur’s Gate: Enhanced Edition zyskało nowy dodatek o tytule Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy, który dodaje do gry NPC-ów, misje, 10 nowych bohaterów (każdy otrzymał własne zadanie), odmienne reakcje na świat i decyzje gracza, wątki romansowe oraz konflikty. Dodatek jest również w pełni udźwiękowiony.

Czytali fani gry

Do udźwiękowienia swojej produkcji nowus777 skorzystał z pomocy fanów gry, którzy czytali linie dialogowe. Oprócz nowych postaci udźwiękowienie zyskały również postaci, które w grze były w zasadzie od samego początku, a więc Neera, Rasaad, Dorn czy Baeloth. Łącznie do gry trafiło 100 nowych postaci, unikatowe lokacje oraz autorskie questy.

Darmowy dostęp i premiera trzeciej części

Rozszerzenie stworzone przez Polaka dostępne jest za darmo na dropboxie. Do odpalenia produkcji wymagana jest oczywiście najnowsza wersja gry, czyli Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Nowus777 zapowiedział już, że planuje dodać kolejne rozszerzenia. Dodatek został wydany w zasadzie w idealnym momencie, ponieważ na sierpień zaplanowana jest premiera oficjalnej trzeciej odsłony cyklu.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >