Techgame.pl
Screen z gry Baldur's Gate: Enhanced Edition

Steam

Polskie ulepszenie legendarnej gry. Baldur's Gate otrzymał potężne rozszerzenie

5 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Baldur’s Gate jest jedną z tych produkcji, obok Diablo albo Gothica, która na stałe wpisała się w świadomości polskich graczy przełomu tysiącleci. Dzięki tej popularności polska scena moderska dalej pracuje nad tymi tytułami oferując co jakiś

W ostatnim czasie informowaliśmy o obszernym spolszczeniu pierwszej części Diablo, teraz światło dzienne ujrzało ogromne rozszerzenie do gry Baldur’s Gate o nazwie Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Cztery lata i masa contentu

Piotr “nowus777” Nowakowski pracował nad modyfikacjami przez ostatnie cztery lata. Baldur’s Gate: Enhanced Edition zyskało nowy dodatek o tytule Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy, który dodaje do gry NPC-ów, misje, 10 nowych bohaterów (każdy otrzymał własne zadanie), odmienne reakcje na świat i decyzje gracza, wątki romansowe oraz konflikty. Dodatek jest również w pełni udźwiękowiony.

Czytali fani gry

Do udźwiękowienia swojej produkcji nowus777 skorzystał z pomocy fanów gry, którzy czytali linie dialogowe. Oprócz nowych postaci udźwiękowienie zyskały również postaci, które w grze były w zasadzie od samego początku, a więc Neera, Rasaad, Dorn czy Baeloth. Łącznie do gry trafiło 100 nowych postaci, unikatowe lokacje oraz autorskie questy.

Darmowy dostęp i premiera trzeciej części

Rozszerzenie stworzone przez Polaka dostępne jest za darmo na dropboxie. Do odpalenia produkcji wymagana jest oczywiście najnowsza wersja gry, czyli Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Nowus777 zapowiedział już, że planuje dodać kolejne rozszerzenia. Dodatek został wydany w zasadzie w idealnym momencie, ponieważ na sierpień zaplanowana jest premiera oficjalnej trzeciej odsłony cyklu.

Tagi:

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >