Techgame.pl > Gry > Polskie ulepszenie legendarnej gry. Baldur's Gate otrzymał potężne rozszerzenie
Stanisław Janowski
Stanisław Janowski 19.03.2022 05:25

Polskie ulepszenie legendarnej gry. Baldur's Gate otrzymał potężne rozszerzenie

Screen z gry Baldur's Gate: Enhanced Edition
Steam

W ostatnim czasie informowaliśmy o obszernym spolszczeniu pierwszej części Diablo, teraz światło dzienne ujrzało ogromne rozszerzenie do gry Baldur’s Gate o nazwie Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Cztery lata i masa contentu

Piotr “nowus777” Nowakowski pracował nad modyfikacjami przez ostatnie cztery lata. Baldur’s Gate: Enhanced Edition zyskało nowy dodatek o tytule Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy, który dodaje do gry NPC-ów, misje, 10 nowych bohaterów (każdy otrzymał własne zadanie), odmienne reakcje na świat i decyzje gracza, wątki romansowe oraz konflikty. Dodatek jest również w pełni udźwiękowiony.

Czytali fani gry

Do udźwiękowienia swojej produkcji nowus777 skorzystał z pomocy fanów gry, którzy czytali linie dialogowe. Oprócz nowych postaci udźwiękowienie zyskały również postaci, które w grze były w zasadzie od samego początku, a więc Neera, Rasaad, Dorn czy Baeloth. Łącznie do gry trafiło 100 nowych postaci, unikatowe lokacje oraz autorskie questy.

Darmowy dostęp i premiera trzeciej części

Rozszerzenie stworzone przez Polaka dostępne jest za darmo na dropboxie. Do odpalenia produkcji wymagana jest oczywiście najnowsza wersja gry, czyli Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Nowus777 zapowiedział już, że planuje dodać kolejne rozszerzenia. Dodatek został wydany w zasadzie w idealnym momencie, ponieważ na sierpień zaplanowana jest premiera oficjalnej trzeciej odsłony cyklu.

Powiązane