Grafika z napisem WAŻNE
Źródło: Techgame

Oficjalne oświadczenie znanego banku. Do zakupów może być potrzebny smartfon, wielkie zmiany

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
26 Listopada 2020

CitiBank Handlowy poinformował swoich klientów o zmianach, które zachodzą w sposobie autoryzacji transakcji internetowych. Bank zakomunikował, że jedna z bardziej popularnych form potwierdzania transakcji nie będzie obowiązywała podczas takich zakupów. Złe wieści dla osób, które nie posiadają smartfona.

Bank nie usuwa możliwości autoryzacji płatności w sieci kodem SMS w całości, jednak część płatności będzie możliwa jedynie za pomocą autoryzacji mobilnej, a więc z wykorzystaniem powiadomienia push.

Polski pomysł na fotowoltaikę. Technologia słoneczna coraz silniejsza w naszym krajuPolski pomysł na fotowoltaikę. Technologia słoneczna coraz silniejsza w naszym krajuCzytaj dalej

Bank wprowadza zmiany. Bez smartfona ani rusz

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, zmiany wejdą w życie już 1 grudnia 2020 roku i dotyczyć będą części płatności za zakupy wykonywane w Internecie. Do potwierdzenia takich płatności będzie wymagana aplikacja mobilna, która wyśle do użytkownika powiadomienie push. “Pozostała część transakcji nadal będzie mogła być autoryzowana kodem z SMS, jednak docelowo wszystkie płatności internetowe będą wymagały autoryzacji z wykorzystaniem powiadomień Push” - zapowiadają władze CitiBank.

Co to oznacza dla klientów?

Co prawda trudno sobie wyobrazić, by w dzisiejszych czasach ktokolwiek korzystający z bankowości internetowej nie posiadał smartfona, jednak, jeżeli istnieją takie osoby i są przy okazji klientami CitiBanku, to będą one się musiały uzbroić w takowe urządzenie.

Osoby, które posiadają smartfona, ale dotychczas nie ściągnęły aplikacji mobilnej banku, w zamian korzystały z autoryzacji SMS, będą musiały zaprzyjaźnić się z apką CitiBanku.

Obecnie zmiany dotkną jedynie części transakcji, jednak bank podkreśla, że finalnie wszystkie sieciowe transakcje będą przeprowadzane za pomocą powiadomień push.

Fantastyczne wieści dla fanów off-roadu. Epic Games z kolejną grą do zgarnięciaFantastyczne wieści dla fanów off-roadu. Epic Games z kolejną grą do zgarnięciaCzytaj dalej

Problematyczna decyzja banku

Chociaż zmiana z pozoru może nie wydawać się kłopotliwa, to po bliższym przyjrzeniu się sprawie okazać się może naprawdę problematyczna. Przejście na tryb autoryzacji wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej wiąże się z licznymi problemami.

Po pierwsze aplikacja taka jest przypisana do konkretnego telefonu, a nie karty SIM. W przypadku zniszczenia smartfona, nie wystarczy więc przełożyć kartę do innego telefonu, aby w dalszym ciągu korzystać z aplikacji. Będzie trzeba dodatkowo skontaktować się z bankiem, wyjaśnić sprawę i prosić o “odpięcie” aplikacji od zniszczonego telefonu, by móc ją na nowo przyłączyć do nowego telefonu.

Z tym wiąże się kolejny problem. Wiele osób korzysta z autoryzacji SMS, ponieważ często zmienia smartfony. W związku z tym ciągłe przepinanie aplikacji z urządzenia na urządzenie będzie po prostu uciążliwe.

Katastrofalne wiadomości dla fanów PlayStation 5. Chodzi o dostępność konsoliKatastrofalne wiadomości dla fanów PlayStation 5. Chodzi o dostępność konsoliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Premier Morawiecki ogłosił nowy plan rządu. Bardzo ważne informacje dla wszystkich Polaków
  2. Lepsze niż schabowe i mielone razem wzięte. Obłędne kotlety po francusku są wielkim obiadowym hitem
  3. Myśliwiec F-35 zrzuca bombę atomową nowego typu. Niesamowite nagranie
  4. Niezwykłe doniesienia naukowców. Ogromna tajemnica Ziemi i Wenus
  5. Brak pieniędzy to nie problem. Nadchodzi karta wpłatnicza, rewolucyjny wynalazek Polaków
  6. Dziecko przywiązało psa do ławki i porzuciło. Ale treść listu przyprawia o łzy, powód jest zupełnie inny niż myślisz
  7. Małżeństwo Szkudlarków z Kalisza ma 9 synów. W rodzinie doszło ostatnio do historycznego wydarzenia

Następny artykuł