Bankomaty na dworcu Poznań Główny
Źródło: Wikimedia Commons

Ogromne podwyżki w polskich bankach. Przelewy podrożeją nawet o 12 złotych

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
19 Czerwca 2020

W najbliższym czasie czekają nas kolejne podwyżki związane z opłatami w bankach. Jak dowiedzieli się reporterzy radia RMF FM, mogą one wynosić “nawet 12 zł za przelew w placówce”. Wygląda na to, że za trudną sytuację banków powiązaną z obowiązującym stanem epidemii koronawirusa przyjdzie w głównej mierze zapłacić klientom. 

Nie jest tajemnicą fakt, że epidemia koronawirusa wywołała olbrzymi kryzys gospodarczy. Jedną z branż, która została dotknięta przez pandemię jest bankowość. W świetle ostatnich doniesień wynika, że za kryzys przyjdzie zapłacić klientom.

Koronakryzys uderzył w banki

Banki oficjalnie informują, że borykają się z dużymi problemami, które oczywiście mają związek z kryzysem ekonomicznym wywołanym przez pandemię koronawirusa. Jest to informacja, która dotyczy wszystkich Polek i Polaków bo któż z nas nie posiada konta w banku i nie trzyma tam swoich oszczędności. Kryzys finansowy, wakacje kredytowe i obniżki stóp procentowych spowodowały to, że w tym roku zysk banków ma spaść aż o 80-85 procent. Są to szacunki branży ekonomicznej. Niektórzy eksperci podają, że może być jeszcze gorzej. Niestety wygląda na to, że banki znalazły rozwiązanie tej sprawy. Sięgną one do kieszeni swoich klientów.

Zdrożeje praktycznie wszystko

W świetle ostatnich ustaleń wygląda na to, że banki zapowiadają podniesienie opłat w szczególności za korzystanie z usług poprzez infolinię. Do tego dochodzą sprawy, które załatwiamy na miejscu w placówkach. Szokującym faktem jest podniesienie opłaty za wykonywanie przelewów w banku. Przychodząc do placówki w celu zrobienia przelewu możemy spodziewać się podwyżki nawet do 12 zł. Jest to wręcz niesamowite. Oprócz tego przelewy natychmiastowe w niektórych bankach będą kosztowały aż kilkanaście złotych. Podrożeć ma również korzystanie z kart kredytowych. Plan jest taki, że jeżeli użytkownik nie wykona transakcji za minimum tysiąc złotych będzie musiał ponieść wysoką opłatę. Warto w takim razie na bieżąco sprawdzać tabelę opłat w swoim banku. Nie wiadomo jaką niespodziankę przygotował dla nas operator banku w którym trzymamy pieniądze. Trzeba się mieć na baczności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW ostrzega przed trąbami powietrznymi. II stopień zagrożenia w 10 województwach
  2. Nowelizacja prawa drogowego. Spełnienie dwóch warunków pozwoli uniknąć Ci wysokiej kary
  3. Dramatyczny przyrost zachorowań. Takiej sytuacji nie było od dwóch miesięcy
  4. Polska może dostać 700 mld złotych z UE. Polki i Polacy dostaną pieniądze w ramach kilku ważnych programów

Następny artykuł