Techgame.pl
Nowa gra od Rocksteady trailer

DC - wideo - /watch?v=2EVFYstVuVk&feature=emb_title

DC FanDome 2020: Dwie nowe gry ze świata Batmana. Mamy pierwsze zwiastuny i gameplay

23 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Podczas sobotniego DC FanDome 2020 zapowiedziano dwie nowe gry od twórców serii Batman: Arkham. Obydwie jednak szykują się na nieco kontrowersyjne produkcje. W sieci pojawiły się już zwiastuny obydwu produkcji, a nawet gameplay jednej z nich

Suicide Squad: Kill the Justice League i Gotham Knights to produkcje, które zapowiadają się tak samo dobrze, jak kontrowersyjnie. Niektóre pomysły twórców mogą nie spodobać się fanom Batman: Arkham. 

DC FanDome 2020 i dwie nowe gry ze świata Batmana

Ostatnia sobota przyniosła nam świeże informacje wprost z wirtualnego wydarzenia DC FanDome 2020. W trakcie imprezy zostały nam zaprezentowane nowe zwiastuny i materiały wideo z wielce oczekiwanych produkcji kinowych, takich jak Wonder Woman 1984, Suicide Squad czy The Batman. Dowiedzieliśmy się także o kolejnych grach szykowanych przez dwa studia, które wcześniej tworzyły serię Batman: Arkham (tzw. "arkhamverse"). Twórcy całej serii, czyli studio Rocksteady, zaprezentowało trailer z Suicide Squad: Kill The Justice League, zaś Warner Bros Games Montreal (odpowiedzialni za część Batman: Arkham Origins) pokazali materiały z Gotham Knights. Szczególnie to drugie może podzielić fanów. 

Gotham Knights - zwiastun i gameplay

Wcześniejsze plotki okazały się prawdą - w nowej grze twórców Batman: Arkham Origins staniemy do walki z tajną organiacją zwaną Trybunałem Sów (Court of Owls), która potajemnie rządzi Gotham, a na naszej drodze zapewne stanie nawet policja. Zaskoczeniem jest tu jednak fakt, iż twórcy postanowili na niezwykle kontrowersyjne rozwiązanie - nie zagramy tu Batmanem, gdyż ten (jak wynika ze zwiastuna) nie żyje. Zamiast tego wcielimy się w pomocików Mrocznego Rycerza, czyli Batgirl, Robina, Nightwinga i Red Hooda i maksymalnie w dwóch graczy będziemy próbowali wyzwolić Gotham. Pokazano nawet pierwszy gameplay na którym widać, że gra w zasadzie nie różni się tak tak bardzo od mechanik znanych z arkhamverse. Tutaj też będziemy mieć do dyspozycji otwarty świat, szereg gadżetów i wygląda na to, że nawet pojazdy. 

Nowa gra od Rocksteady

Brytyjskie studio Rocksteady, czyli oryginalni twórcy całej, wielokrotnie nagradzanej serii Batman: Arkham, już wcześniej zapowiadali, że możemy liczyć na konkretne informacje dotyczące zapowiedzianej niedawno produkcji Suicide Squad: Kill The Justice League. Tutaj wcielimy się w członków Legionu Samobójców, wysłanych do Metropolis (które będzie w pełni otwarte) w celu zabicia lub pojmania Ligi Sprawiedliwości dowodzonej przez złego Supermana. Na razie wiemy, że wcielimy się w co najmniej cztery postacie, czyli w Harley Quinn, Deadshota, Captaina Boomeranga i King Sharka. Sam klimat przedstawionego trailera jest dość luźny, mimo, że produkcja należy do arkhamverse. Nieco zaskakujące mogą być jednak postanowienia twórców - gra będzie grą-usługą, w którą będziemy mogli samotnie (z botami) albo z maksymalnie trzema przyjaciółmi. Pojawi się możliwość rozwijania i ulepszania wyposażenia oraz postaci, a twórcy stawiają na kooperację. Sama produkcja ma rzekomo połączyć fabularną grę akcji z "nowym podejściem" do tego gatunku. Całość może więc przypominać Destiny 2 i nadchodzące Marvel's Avengers.

Gotham Knights pojawić się ma na  Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X, PlayStation 5 i PC w przyszłym roku, zaś na Suicide Squad przyjdzie nam czekać aż do 2022 roku. Produkcja Rocksteady trafi jedynie na konsole nowej generacji i PC.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >