Techgame.pl
sw battlefront

materiały prasowe

Wreszcie się doczekaliśmy. Można już grać w trybie multiplayer w Star Wars: Battlefront z 2004 roku

2 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Czekaliśmy na ten wiekopomny moment i w końcu on nastąpił. Star Wars Battlefront z 2004 roku po 6 latach bez wsparcia dla trybu wieloosobowego dostał odpowiednią aktualizację. Teraz możemy cieszyć się rozgrywką z wieloma graczami bez potrzeby kombinowania

Aktualizacja w pewien sposób "uratowała" klasyczną już produkcję.

Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront ukazało się 16 lat temu i z miejsca zdobyło serca graczy. Produkcja nieistniejącego już Pandemic Studios okazała się pełnowymiarowym doświadczeniem dla każdego fana Star Wars, który kiedykolwiek marzył o tym, aby uczestniczyć w ogromnych bitwach w wykrewoanym przez Georga Lucasa świecie. Oryginalnie, tryb zabawy wieloosobowej pozwalał na jednoczesną zabawę aż 64 graczom zarówno przez internet, jak i sieć LAN. Sama gra ofeorwała różne tryby rozgrywki i klasyczny już podział bohaterów na klasy. Do tego wszystkiego fani pokochali produkcję za możliwość przyzwania różnych maszyn, takich jak AT-AT czy X-wingi i zostania samodzielnym ich pilotem, a także chwilowego wcielenia się w postacie z oryginalnych filmów z części IV-VI i I-III. Choć wiele osób po tylu latach nadal grało przez sieć, EA zaskoczyła wszystkich niezbyt pozytywnymi informacjami.

Wsparcie dla multiplayer powróciło!

EA w 2014 roku zaskoczyło wszystkich i zakończyło oficjalne wsparcie dla Star Wars Battlefront (zapewne dlatego, aby skupić się na swoistym odświeżeniu marki), co jednocześnie oznaczało zamknięcie serwerów online. Wersja gry na Steam czy GoG nadal była dostępna do kupienia, ale w celu zagrania przez sieć trzeba było się czasami trochę namęczyć i skorzystać z nieoficjalnych narzędzi stworzonych przez fanów. Po latach chyba nikt nie spodziewał się, że cokolwiek w tej kwestii może się jeszcze zmnienić, ale tak to 1 maja otrzymaliśmy łatkę, która przywraca działanie serwerów i umożliwia normalną rozgrywkę przez internet dla wielu graczy. Aktualizacja trafiła zarówno na Steam, jak i GoG, a oprócz swojej głównej funkcji, wprowadza również parę mniejszych poprawek. Dodano dodatkowe języki (niestety nadal bez polskiego) i poprawiono pomniejsze błędy z rozdzielczością. Co ciekawe, aktualnie produkcja na Steam jest w 50 procentowej promocji i kosztuje 17,99 złotych. Wszyscy, którzy tęsknili za grą, mogą ją więc nabyć lub zainstalować i w końcu móc zagrać przez internet już teraz.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >