sw battlefront
Źródło: materiały prasowe

Wreszcie się doczekaliśmy. Można już grać w trybie multiplayer w Star Wars: Battlefront z 2004 roku

Artur ŁokietekArtur Łokietek
2 Maja 2020

Czekaliśmy na ten wiekopomny moment i w końcu on nastąpił. Star Wars Battlefront z 2004 roku po 6 latach bez wsparcia dla trybu wieloosobowego dostał odpowiednią aktualizację. Teraz możemy cieszyć się rozgrywką z wieloma graczami bez potrzeby kombinowania na około.

Aktualizacja w pewien sposób "uratowała" klasyczną już produkcję.

Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront ukazało się 16 lat temu i z miejsca zdobyło serca graczy. Produkcja nieistniejącego już Pandemic Studios okazała się pełnowymiarowym doświadczeniem dla każdego fana Star Wars, który kiedykolwiek marzył o tym, aby uczestniczyć w ogromnych bitwach w wykrewoanym przez Georga Lucasa świecie. Oryginalnie, tryb zabawy wieloosobowej pozwalał na jednoczesną zabawę aż 64 graczom zarówno przez internet, jak i sieć LAN. Sama gra ofeorwała różne tryby rozgrywki i klasyczny już podział bohaterów na klasy. Do tego wszystkiego fani pokochali produkcję za możliwość przyzwania różnych maszyn, takich jak AT-AT czy X-wingi i zostania samodzielnym ich pilotem, a także chwilowego wcielenia się w postacie z oryginalnych filmów z części IV-VI i I-III. Choć wiele osób po tylu latach nadal grało przez sieć, EA zaskoczyła wszystkich niezbyt pozytywnymi informacjami.

Wsparcie dla multiplayer powróciło!

EA w 2014 roku zaskoczyło wszystkich i zakończyło oficjalne wsparcie dla Star Wars Battlefront (zapewne dlatego, aby skupić się na swoistym odświeżeniu marki), co jednocześnie oznaczało zamknięcie serwerów online. Wersja gry na Steam czy GoG nadal była dostępna do kupienia, ale w celu zagrania przez sieć trzeba było się czasami trochę namęczyć i skorzystać z nieoficjalnych narzędzi stworzonych przez fanów. Po latach chyba nikt nie spodziewał się, że cokolwiek w tej kwestii może się jeszcze zmnienić, ale tak to 1 maja otrzymaliśmy łatkę, która przywraca działanie serwerów i umożliwia normalną rozgrywkę przez internet dla wielu graczy. Aktualizacja trafiła zarówno na Steam, jak i GoG, a oprócz swojej głównej funkcji, wprowadza również parę mniejszych poprawek. Dodano dodatkowe języki (niestety nadal bez polskiego) i poprawiono pomniejsze błędy z rozdzielczością. Co ciekawe, aktualnie produkcja na Steam jest w 50 procentowej promocji i kosztuje 17,99 złotych. Wszyscy, którzy tęsknili za grą, mogą ją więc nabyć lub zainstalować i w końcu móc zagrać przez internet już teraz.

Zobacz także:

  1. Assassin's Creed Valhalla - twórcy opublikowali masę informacji
  2. Cztery miesiące gamingowych wydarzeń. Zapowiedziano festiwal Summer Game Fest 2020
  3. Polska gra strategiczna o koronawirusie. Epidemie spróbujemy opanować już pod koniec maja
  4. Pokaz możliwości konsol nowej generacji już 7 maja!Następny artykuł