Techgame.pl
Reckful - Byron Bernstein

Reckful - wideo - /watch?v=tGQMJ_LWSB8

Wzruszający gest Blizzarda. Firma upamiętniła zmarłego streamera World of Warcraft

8 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Byron "Reckful" Bernstein tragicznie zmarł w wieku zaledwie 31 lat. To jeden z najbardziej znanych graczy World of Warcraft. Blizzard postanowił uhonorować gracza na zawsze umieszczając jego postać jako NPC w swojej grze.

Tragiczna śmierć niezwykle popularnego streamera nie odbiła się bez echa. Blizzard postanowił zaskoczyć wszystkich przepięknym gestem.

Reckful i jego tragiczna śmierć

W lipcu głośno zrobiło się o tragicznej śmierci jednego z najbardziej popularnych streamerów i zarazem jednego z najlepszych graczy w World of Warcraft. Buron Bernstein znany również jako Reckful wsławił się przede wszystkim kapitalnymi umiejętnościami walki z innymi graczami w trybie PvP. W WoWie działał od 2009 roku, a przez sześć sezonów miał najwięcej punktów w rankingu PvP. Jego streamy oglądały tysiące widzów. Po pewnym czasie dostał on od Blizzarda bana na swoje konto. Zarzucano mu, że dzielił się nim z innymi graczami, jednak sam gracz zawsze oddalał takie oskarżenia. Mimo negatywnego nomen omen wydarzenia, Reckful dalej cieszył się innymi grami Blizzarda, m.in popularną karcianką Hearthstone. W lipcu jednak popełnił samobójstwo. 

Gracze upamiętniają znanego streamera

Reckful znany był jako ciepła i pełna energii osoba, jednak w rzeczywistości cierpiał na ciężką depresję, o czym niejednokrotnie wypowiadał się m.in. za pomocą swojego konta na Twitterze. Samobójstwo popełnił najpewniej w wyniku właśnie depresji. Gracze, znajomi i widzowie postanowili w wyjątkowy sposób uczcić gracza o którym zresztą sam Blizzard napisał w kontekście "jednego z najlepszych graczy wszechczasów". W różnych lokacjach zebrali się oni i przeprowadzili wirtualną ceremonię pożegnalną. Warto tu wspomnieć, że podobnych wydarzeń w świecie gamingu było już więcej - także w tym roku jeden z graczy EVE Online o ksywce Chappy78 postanowił uczcić swoje, jak sam twierdził, ostatnie urodziny w grze. Chappy78 jest bowiem chory na raka trzustki. Gdy gracze się o tym dowiedzieli, na pole urodzinowej bitwy przybyły tysiące statków, z różnych flot, w tym dowódcy największych grup w EVE Online. O wydarzeniu pisaliśmy m.in w tym artykule

Blizzard też postanowił uczcić pamięć gracza

Jeżeli zaś o tragicznie zmarłego Byrona chodzi - Blizzard postanowił uczcić pamięć o wyjątkowym graczu dodając do Cathedral of Light w Shadowlands postać trenera klasy Rogue (która była ulubioną klasą Reckfula). Postać nazwana tak samo jak streamer w grze odpowiada za trenowanie umiejętności graczy tej samej klasy. Tu jednak dodano nowe elementy. Tym razem oprócz standardowej prośby o trening można wybrać kwestię dialogową "Miło było ponownie Cię zobaczyć". Blizzard umożliwił także skorzystanie z komend /hug lub /love, które powodują, że NPC odwdzięcza się tym samym, a w drugim przypadku przez moment u postaci pojawiają się nawet anielskie skrzydła. NPC ma także kwestię "I don't train Assassination Rogues" (pol. "nie trenuję skrytobójców", czyli postaci korzystających z konkretnego drzewka umiejętności). Jest to nawiązanie do wyczynu Byrona, który wspiął się na sam szczyt najlepszych graczy w PvP bez korzystania z umiejętności "Assassination", które w tamtym czasie było uważane za zbyt potężne.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >