Techgame.pl
Blizzard

https://blizzard.gamespress.com/

Wielkie kontrowersje w Blizzard. Pracownicy zostali zwolnieni, a szef otrzymał 200 milionów $ premii

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Akcje firmy Blizzard idą wciąż do góry, co za tym idzie, moglibyśmy się spodziewać rozwoju firmy. Nic bardziej mylnego, amerykański gigant gamingowy zwolnił blisko 50 osób odpowiedzialnych za e-sportową odnogę firmy.

  • Kolejne zwolnienia w Blizzardzie

  • SEO firmy otrzymał gigantyczną premię

  • Fatalne pasmo PR-owych wpadek amerykańskiego giganta

Blizzard ostatnimi laty przyzwyczaił nas do niemiłych zaskoczeń. Z perspektywy czasu, jest to dość przykry i powtarzalny trend, wszak firma ta znana była z doskonałej jakości swoich gier i świetnych warunków pracy dla swoich developerów.

To już nie ten sam Blizzard

Lata jednak mijają i z biegiem czasu da się zarysować, a wręcz zakryć PR-owymi wpadkami, takie perełki jak Starcraft, Warcraft III, Overwatch, Hearthstone czy nawet World of Warcraft. Jeszcze kilka lat temu wydawać by się mogło, że „Zamieć” idzie własnymi ścieżkami, odpornymi na naciski inwestorów. 

Jak skutecznie zrazić do siebie fanów?

Niestety, w końcu można było coraz bardziej zauważyć wpływ Activision na Blizzard. Nowe odsłony gier ukazywały się w stanie nieukończonym lub niezadowalającym. Apogeum tego zjawiska, była premiera wyczekiwanego przez starych fanów Warcraft III: Reforged - prawdopodobnie jednego z najgorszych remasterów w historii gamingu.

Po premierze Warcrafta mało kto traktuje nowe produkcje Blizzarda „na serio” i prawdopodobnie minie jeszcze sporo wiosen, zanim fani zapomną o tej wpadce. Niestety, firma ze swoich wtop nie wyciąga racjonalnych wniosków, czego przykładem są kolejne zwolnienia w momencie gigantycznego wzrostu akcji na giełdzie.

Kolejne zwolnienia w firmie

Działania te są co najmniej niepokojące, ponieważ zwolnieni pracownicy byli odpowiedzialni w głównej mierze za rozwój e-sportu dla gier Blizzarda. Firma od dłuższego czasu wycofuje się z tej formy zarobkowej. Wygaszono już scenę e-sportową dla Heroes of the Storm (przez co gra utknęła w developerskim limbo), a o rozwoju ligi w Overwatch również ostatnimi czasy dość cicho.

Gigantyczna premia dla CEO

To jednak nie wszystko. Firma postanowiła dolać oliwy do ognia. Jak donosi portal kotaku.com, prezes Activision Blizzard, Bobby Kotick, otrzymał w tym roku premię wynoszącą 200 milionów $. Zważywszy na wewnątrzfirmowe zwolnienia, doniesienia te są co najmniej niesmaczne.

“O ile wzrost cen akcji Activision jest w pewnym stopniu chwalebny, jak stwierdziliśmy w zeszłym roku i nadal twierdzimy,  samo to osiągnięcie nie uzasadnia tak znacznego wynagrodzenia dla CEO “ - komentuje dla portalu kotaku.com Michael Varner, analityk CtW Investment Group

 Trzeba tutaj zaznaczyć, że od 2019 roku firma zwolniła już ponad 800 pracowników, a wszystko to odbyło się w blasku doniesień i doskonałych wynikach finansowych.

Źródło: Kotaku.com

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >