Techgame.pl
Black Lives Matter

Kotaku.com

Blizzard banuje na 100 lat za krytykę protestów Black Lives Matter

5 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Blizzard Enterteinment postanowiło karać graczy za krytkę prostetów Black Lives Matter, które mają obecnie miejsce w Stanach Zjednoczonych. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że ban ma obowiązywać przez 100 lat i wcześnie

Blizzard to kolejna firma z rynku gier, która postanowiła wykazać wsparcie dla protestujących w Stanach Zjednoczonych po śmierci czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda.

Ban na 100 lat w World of Warcraft


Takie właśnie konsekwencje poniósł jeden z graczy, który udostępnił screen informacji o naruszeniu zasad w grze World of Warcraft. Całą sprawą zdecydował się podzielić za pomocą serwisu 4chan. Powodem bana było : „flaming, trolling, ofensywny język oraz utrudnianie protestu Black Lives Matter w grze”. Gracz twierdzi, iż jest niewinny, a jedyne co zrobił, to zwrócił uwagę innym graczom, że nie jest to odpowiednie miejsce na poruszanie tematów społecznych i politycznych.

Podwójne standardy Blizzarda


Oczywiście nie możemy być pewni, czy to co mówi ukarany gracz jest prawdą, albo czy język jakiego używał był akceptowalny przez regulamin gry. Szczególnie szokuje fakt, iż jeszcze niedawno Blizzard zbanował gracza Heartstone za popieranie protestów w Hongkongu. Wówczas twórcy uznali, iż gry online nie są miejscem odpowiednim do wyrażania swoich poglądów i szerzenia buntu. Tego samego stanowiska firma nie utrzymała w stosunku do sytuacji, która ma obecnie miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >