Techgame.pl
BlizzConline 2021

Blizzard Press Center

Znamy harmonogram BlizzCon 2021. Nie ma nawet słowa o Warcrafcie III

11 Lutego 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Już w następny weekend, czyli 19-21 lutego 2021, odbędzie się kolejna edycja słynnej imprezy BlizzCon, która z pewnością nie jest obca żadnemu fanowi World of Warcraft czy Diablo. A to jedynie cząstka tematów, które przewiną się w tym

  • BlizzCon 2021 już w następny weekend

  • Impreza została podzielona na sześć kanałów tematycznych

  • BlizzCon rozpocznie się 19 lutego 2021 o godz. 23:00 czasu polskiego, a zakończy się 21 lutego 2021 o godz. 1:30 czasu polskiego

BlizzCon 2021 to kolejna już edycja corocznej imprezy Blizzarda, podczas której producent przygotowuje bloki tematyczne o swoich produkcjach nowych i starych. Tym razem, ze względu na pandemię COVID-19, konwent odbędzie się w formie zdalnej, przyjmując roboczą nazwę BlizzConline. Wydarzenie będzie można więc oglądać z każdego zakątka świata.

BlizzCon 2021

Tegoroczny BlizzCon został podzielony na sześć kanałów tematycznych, w ramach których będą odbywały się poszczególne wydarzenia. I to właśnie według nich zostanie podzielony ten artykuł. Każdy kanał oferuje naprawdę ciekawe punkty programu, choć to zależy oczywiście od indywidualnych preferencji i sympatii. 

Kanał Blizzard

Najbardziej ogólny ze wszystkich kanałów, który z jednej strony będzie zawierał po trochę informacji o wszystkich produkcjach i samej firmie, jak również znajdziemy tam kilka retransmisji najważniejszych punktów innych kanałów. Jednakże zdecydowanie najwięcej czasu antenowego na kanale Blizzard zgarnie Diablo. Można określić ów kanał jako skrót najważniejszych wiadomości BlizzConu 2021.

Kanał World of Warcraft

Tutaj dostaniemy dokładnie to, czego moglibyśmy się spodziewać - w pierwszej kolejności zostaniemy uraczeni opowieścią o przyszłości tego legendarnego MMO, później zaś przejdziemy do obszernego panelu z udziałem twórców gry, którzy opowiedzą co nieco o kulisach pracy przy WoW-ie i nie tylko. Co więcej, będziemy mogli również spojrzeć na produkcję z perspektywy aktorów dubbingowych, którzy mieli okazję przy niej pracować. Na koniec Blizzard przygotował bardzo niecodzienną ucztę, a konkretnie warsztaty kulinarne, które pomogą nam tę ucztę przygotować tak, by dania były inspirowane jadłem rodem z Azeroth.

Kanał Hearthstone

Kanał Hearthstone nie przyniesie nam zbyt wielu zaskoczeń. Dowiemy się o planowanych na 2021 rok aktualizacjach i zmianach karcianki. Później będziemy mogli obejrzeć turniej w Ustawce, w którym udział weźmie ośmiu popularnych streamerów, zaś kolejnego dnia zostaniemy uraczeni bitwą 1 na 1, również w wykonaniu streamerów.

Kanał Diablo

To z pewnością miejsce, które przyciągnie najwięcej widzów. W pierwszej kolejności będziemy mogli dowiedzieć się, jakich nowości możemy spodziewać się w Sanktuarium. Będzie o zawartości Diablo III, być może o odnowionej odsłonie Diablo II… Trudno powiedzieć, co twórcy postanowią zakomunikować, jednakże czekaliśmy na konkrety tak długo, że trzymanie fanów w niepewności jeszcze dłużej byłoby już wręcz niestosowne. Miejmy tylko nadzieję, że Blizzard nie wyskoczy z kolejną rewelacją pokroju Diablo: Immortal na urządzenia mobilne…

Kanał Overwatch

Tutaj będziemy mogli posłuchać oczywiście o nadchodzącej drugiej odsłonie popularnej strzelanki Blizzarda. Przyznam, że jest to panel, na który czekam najbardziej ze wszystkich, gdyż gra urzekła mnie swoim gameplayem i uniwersum od pierwszego wejrzenia. Oprócz garści informacji o kulisach Overwatch 2 czeka nas spotkanie z twórcami gry, aktorami głosowymi dubbingującymi postaci oraz kilka innych programów tematycznych.

Kanał strategia

Strategia Blizzarda to oczywiście marka Starcraft i to właśnie na niej skupi się ów kanał. I w zasadzie tylko na niej. Jest to niemałe zaskoczenie, należące do kategorii naprawdę przykrych, dla tych, którzy czekali na wieści o Warcrafcie III, który zaliczył bardzo kiepski remake. Kiepski to mało powiedziane. Gracze odebrali Warcraft III: Reforged jako obelgę ze strony Blizzarda, gdyż była to gra gorsza pod każdym względem (nawet wizualnym) od pierwowzoru. Minął już nieco ponad rok od premiery tej gigantycznej pomyłki i gracze liczyli na wieści o przyszłości marki. Blizzard jednakże najwyraźniej postanowił schować głowę w piasek. Cóż, szkoda.

Kiedy?

BlizzCon 2021 rozpocznie się w piątek 19 lutego 2021 o godzinie 23:00 czasu polskiego. Wówczas odbędzie się godzinna ceremonia otwarcia, po której bezpośrednio rozpoczną się punkty programu na wszystkich kanałach i potrwają do godziny 2:50 w sobotę. Kolejny dzień BlizzConu rozpocznie się o północy dnia następnego i potrwa do 1:30 w niedzielę 21 lutego 2021.  

Dla tych, którzy nie zamierzają w weekend zarywać nocy, by obejrzeć poszczególne panele, Blizzard zapowiedział, że konwent zostanie zapisany w formie wideo i będzie można obejrzeć go w dogodnym dla siebie momencie. Wydarzenie jest oczywiście w pełni darmowe. Pełny harmonogram konwentu znajdziecie tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >