Techgame.pl
Bloodborne

materiały prasowe

Remaster Bloodborne na PC najpewniej powstaje w Polsce

6 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Hitowa gra od From Software ma doczekać się remastera zmierzającego na PC i PS5! Plotki na ten krążą już od pewnego czasu. Teraz jednak okazuje się, że nad produkcją może pracować jedno z polskich studiów deweloperskich. Gra ma zaoferować znaczne u

Dark Souls, Demon's Souls czy Sekiro... From Software słynie ze świetnych gier, jednak jedną z najlepiej przyjętych jest właśnie Bloodborne. Produkcja oryginalnie ukazała się wyłącznie na PS4.

Bloodborne na PC

Pogłoski o powstającym remasterze hitowego souls-like od From Software krążą po sieci już od jakiegoś czasu. Choć na razie nie są to żadne oficjalne informacje, brzmią bardzo prawdopodobnie. W końcu Sony w ostatnim czasie wyraziło zgodę na przenoszenie zaskakująco dużej ilości tytułów dedykowanych PlayStation na PC. Ostatnio zadebiutowały produkcje od Quantic Dream, już niedługo premierą na "blaszakach" mają mieć Horizon: Zero Dawn czy Death Stranding. Pogłoski o Bloodborne zaczęły się od poufnej informacji przeznaczonej dla wąskiego grona odbiorców, która, jak to często bywa, wyciekła do internetu. W miniony piątek miał odbyć się oficjalny pokaz gier na PlayStation 5 i właśnie remaster Bloodborne na PS5 i PC miał wtedy zostać oficjalnie zapowiedziany. Imprezę jednak przesunięto, z racji trwających zamieszek w USA. 

Polska konwersja Bloodborne na PC

Jeden z kanałów na YouTube, PC Gaming Inqusition, podzielił się nowymi informacjami odnośnie rzekomego remastera Bloodborne. Choć nie są to pewne informacje, kanał zaznacza, że dostał je od "zaufanego źródła". Według nich, konwersją na PC zajmują się dwa studia deweloperskie - amerykańskie Bluepoint Games oraz polskie QLOC. Tak, Polacy mogą pracować nad Bloodborne, ale nie wydaje się to szczególnie zaskakujące. Zasłynęli oni już solidnymi konwersjami na konsolowych tytułó na PC, choćby Yakuza Kiwami 2, serią Mortal Kombat czy opracowaniem remastera pierwszej części Dark Souls od From Software. Nic dziwngo więc, że Japończycy postanowili zatrudnić właśnie QLOC do pracy nad Bloodborne. Bluepoint Games również zna się na rzeczy - stworzyli remake Shadow of the Colossus. Remaster Bloodborne ma zaoferować wyższe rozdzielczości (w tym panoramiczne 4K), zwiększoną liczbę klatek na sekundę, usprawnione modele i tekstury, a także szereg innych usprawnień. Zgodnie z przeciekami, remaster w wersji PC na być dostępny na platformie Steam.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >