Bloodborne
Źródło: materiały prasowe

Bloodborne powróci i to w wersji na PC - twierdzi informator

Artur ŁokietekArtur Łokietek
19 Maja 2020

Uznane za jedną z najlepszych gier From Software Bloodborne doczeka się wersji na PC - twierdzi branżowy informator. Z czasem na platformie ma pojawić się jeszcze więcej gier wydanych oryginalnie na PC. Choć to jedynie plotki, brzmią dosyć bardzo prawdopodobnie.

Fantastycznie przyjęta przez graczy i krytyków gra Bloodborne zmierza na PC. A tak przynajmniej twierdzi jeden z branżowych informatorów.

Gry z PS4 na PC

Bloodborne to niejedyna produkcja, która z konsoli Sony ukazać się ma na PC. Choć o niej są jedynie niepotwierdzone plotki, wiemy na pewno, że fenomenalny Horizon Zero Dawn już w czerwcu zawita na blaszakach, a Death Stranding od Hideo Kojimy również się ukaże, ale w nieco późniejszym terminie niż początkowo planowano, bo w lipcu. Tu jednak warto zaznaczyć, że wcześniej na komputerach osobistych ukazały się takie hity z PS3 i PS4 jak gry od Quantic Dream, czyli Beyond: Two Souls, Detroit: Beyond Human i Heavy Rain. Takie niespodziewane premiery produkcji ekskluzywnych z PS4 mocno zaskoczyły graczy, jak i samych specjalistów branżowych. Choć posiadacze PCtów w większości bardzo cieszą się z takiego obrotu sytuacji, niektórzy gracze z PlayStation czuli się oszukani i zaczęli hejtować zarówno producentów, jak i samo Sony. W sieci znaleźć można komentarze w stylu "Świetny sposób na spędzenie moich urodzin, dzięki k.... za nic" po czym oznaczono zarówno studio Guerilla Games (od Horizon), jak i japońskiego producenta sprzętu.

Bloodborne straci ekskluzywność

Redakcja serwisu Respawfirst zdobyła informacje od branżowego insidera, który uważa, że w pewnej zamkniętej grupie pojawiła się oficjalna rzekomo informacja o tym, że Bloodborne w przyszłym roku zawita na PC. Ma to się wydarzyć w przeciągu około 10 miesięcy, a port już powstaje - znaczyłoby to, że zapowiedź teoretycznie nie powinna być aż tak odległa. Rewelacje te podał dalej na Twitterze Cory Barlog, twórca God of War. Przypomnijmy, że on sam parokrotnie wspominał, że chciałby, aby GoW mogło ucieszyć większą ilość graczy, a nie tylko użytkowników PS4 i że chętnie przeniósłby swoją producję na PC. Choć po wspomnianym hejcie związanym z Horizon: Zero Dawn Sony tłumaczyło, że porty na PC dotyczą tylko wąskiej liczby tytułów i z pewnością nie wszystkie ekluzywne gry trafią na komputery, gracze już zaczęli spekulować, co jeszcze szykuje Sony. Informator, który podzielił się ze światem informacją o nadchodzącym Bloodborne twierdzi, że przygotowywane są również inne produkcje z PS4 na PC. Czyżby chodziło też o God of War?

Następny artykuł