Bloodborne
Źródło: igdb.com

Bloodborne na PC? Całkiem prawdopodobny scenariusz

Kuba WielochKuba Wieloch
31 Sierpnia 2020

Wygląda na to, że Sony coraz poważniej rozważa portowanie swoich exclusivów na platformę PC

Sprawa Death Stranding i Horizon Zero Dawn

Za nami premiery pecetowych wersji Death Stranding i Horizon Zero Dawn. Jak się pewnie domyślacie, gry w wersji dla komputerowych graczy okazały się ogromnym hitem, a Japończycy zbili na nich grube miliony. Może się okazać, że wkraczamy w nową erę gier, w której Sony przeniesie sporą część zarobków na rynek PC-towy.

Czy Bloodborn dołączy do tytułów na PC?

Na temat Death Stranding i Horizon Zero Dawn plotkowano na długo przed oficjalnym ujawnieniem informacji o umożliwieniu PC-towcom rozgrywki na ich platformie. Przecieki okazały się prawdziwe, a skorzystali na tym zarówno gracze, jak i Sony. Może się okazać, że dzięki temu trendowi plotki o przeniesieniu gry Bloodborne na komputery osobiste staną się wkrótce rzeczywistością.

Optymistyczny raport

Pomimo tego, że nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych oficjalnych informacji od Sony, to może się okazać, że japońska firma daje nam ukryte podpowiedzi. W najnowszym raporcie finansowym poświęcono wszak odrobinę miejsca właśnie na tego soulslike’a. Może nas to napawać optymizmem, bo gdyby tematu nie było, z pewnością nikt nie wspomniałby nawet o tej grze w raporcie.

„Będziemy sprawdzać możliwość przeniesienia tytułów naszych studiów na platformę PC, aby zapewnić dalszy wzrost naszych zysków.” - czytamy w raporcie

Sprawę należy bacznie obserwować

Warto również wspomnieć, że Sony potwierdziła zamiar inwestowania w nowe studia, które dołączą do japońskiej firmy. Nie podano więcej szczegółów, aczkolwiek warto się tej sprawie przyglądać.

Następny artykuł