Techgame.pl
Spot Boston Dynamics

materiały prasowe

Robopies już w sprzedaży. Kosztuje tyle, co mieszkanie w Warszawie

17 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Niezwykle zaawansowany robot stworzony przez znany koncern Boston Dynamics jest już dostępny do kupienia. Wcześniej jedyną opcją jego zdobycia było wypożyczenie go. Cena jest jednak zaporowa, gdyż w tej kwocie moglibyśmy kupić niemałe mieszkanie w Warszaw

Technologicznie zaawanasowany robopies jest dostępny do kupna, jednak i tak dla nielicznych. Zresztą cena jawi się na małą fortunę.

Oto Spot, robopies

Boston Dynamics to firma trudniąca się opracowywaniem najnowocześniejszych technologii, głównie dla prywatnych przedsiębiorstw oraz wojska bądź innych służb specjalnych. Jednym z ich najbardziej znanych produktów jest Atlas, czyli humanoidalny robot przypominający ruchami człowieka, a wielu nawet prześcigający - jest w stanie całkiem nieźle uprawiać parkour. I choć to zarazem najbardziej zaawansowane dzieło firmy, słynie ona także z robopsa, czyli Spota. Do tej pory był on dostępny w formie dzierżawy, a to i tak jedynie w ramach programu Early Adopter, do którego dołączyć mogły niektóre amerykańskie firmy bądź instytucje. Teraz pojawił się w nieco bardziej szerokiej dystrybucji. 

Zaskakujące możliwości robota

Spot trudnił się dotychczas przede wszystkim działaniem tam, gdzie człowiek "nie sięga". Dotyczy to m.in. trudno dostępnych dla człowieka miejsc, a także warunków - pracą w elektrowniach, obiektach korzystających z niebezpiecznych substancji czy innych placówkach badawczych. Spot dostępny w wersji Explorer kosztuje bagatela 74, 5 tysiąca dolarów (prawie 296 tysięcy złotych) plus dodatkowa zaliczka tysiąca dolarów. Choć zwiastować to może komercyjne podejście do robotyki, na razie możemy obejść się smakiem - mimo zawrotnej ceny, o jego kupno ubiegać się mogą wyłącznie amerykańskie firmy. Wciąż możecie wypożyczyć robota, o ile oczywiście dysponujecie odpowiednimi funduszami. 

Boston Dynamics i robopsy

Boston Dynamics zapewnia jednak, że cena robota nie wzięła się zniką - w końcu jest to bodaj najbardziej zaawansowany technicznie robot tego typu. Kolekcjonerzy mogą również się cieszyć, gdyż oprócz samego robota w zestawie otrzymać można garść dodatków w rodzaju pilota, specjalnego software, baterii, ładowarki czy futerału. Nawet sporo tego, ale nie zmienia to faktu, że cena i tak robi wrażenie.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >