Maszyny, w których program steruje peryferiami w celu wykonania określonego zadania. Według oryginalnego znaczenia terminu, robot jest kontrolowany przez sztuczną inteligencją (lub wręcz z nią tożsamy), przy czym obecnie to pojęcie używane także na urządzenia kontrolowane przez algorytmy lub człowieka.
Robot wygląda i zachowuje się jak prawdziwy delfin.
Technologicznie zaawanasowany robopies jest dostępny do kupna, jednak i tak dla nielicznych. Zresztą cena jawi się na małą fortunę.
Zespół japońskich badaczy opracował prognozy wpisane do tzw. "Białej księgi". Do tej pory duża część przypuszczeń z poprzednich lat się spełniała.
Oto Paro - przeuroczy robot wyglądający jak zwykła pluszowa zabawka. W środku jednak znajdują się zdobycze najnowszech techniki zaprogramowane, aby zapewniać ludziom towarzystwo.
Robot, który z wyglądu przypomina leniwca ma specjalne zadanie. Pomoc naukowcom w ratowaniu zwierząt. Aby to osiągnąć musiał spełnić kilka warunków.
Robot zagra główną rolę w filmie. Zjawisko będzie utrzymane w konwencji gatunku science-fiction (co nietrudno było zgadnąć).
Badania prowadzone nad stworzeniem sztucznej inteligencji, która mogłaby dorównać człowiekowi są prowadzone na wielu uniwersytetach i politechnikach. Rozwój tej nauki może okazać się niezbędny przy kolonizacji innych planet.
Wstrzająca wizja przyszłości czy zwykły rozwój nowych technologii? Zdania dotyczące rozpowszechniania androidów są podzielone.
Robot rozpocznie swoją pracę w sierpniu, a do jego obowiązków należeć będzie rozkładanie produktów na półkach. Jeżeli się sprawdzi, tego typu urządzeń może pojawić się o wiele więcej.
Czy AI jest w stanie dorównać człowiekowi na tyle, aby w odpowiedni sposób sprawdzić kandydatów na dane stanowisko? Wygląda na to, że i owszem
Jeżeli dochodzimy do czasów, w których wojny mechów mogą okazać się czymś osiągalnym... będzie oglądane!
Innowacyjny performans teatralny ma mieć swoją premierę w styczniu 2021 roku. Sztuka zostanie napisana w całości przez roboty i sztuczną inteligencję.
Kot? Pies? A komu to potrzebne! Moflin to nowy robot który ma być niemal idealnym sztucznym tworem opartym na matce naturze.
Ludzie-cyborgi to, co prawda, przede wszystkim wymysł Hollywood i powieściopisarzy science-fiction, jednak nie trudno zauważyć znaczących zmian w świecie, które doprowadzą takie wizje do spełnienia. Podobny cel postanowił sobie brytyjski naukowiec.
RoboChef ma tylko jedną wadę, nie zrobi za nas zakupów. Jeżeli jednak sami się tym zajmiemy i włożymy do niego wymagane produkty, to maszyna przygotuje za nas pyszne danie od początku do końca.
Ludzka skóra to niezwykle wyjątkowa część człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie na bierząco reagować na otoczenie, czy wiedzieć, co jest bezpieczne, a co nie. Nie udało się jeszcze opracować sztucznego zamiennika zdolnego niemal idealnie naśladować ten cud natury. Aż do teraz...
Za projekt psa-robota odpowiada koncern Ghost Robotics. Robo-pies wabi się Vision 60 i jest zdolny do przeprowadzania inspekcji, obserwacji oraz mapowania terenu.
Zapewne na pierwszy rzut oka skojarzyliście, że na materiale wideo tańczyć może amerykański Spot Mini, jednak wielce dalekie to jest od prawdy. Chińczycy nie gęsi i swoje robo-szczeniaki mają, a do tego reklamują je na różne sposoby. Wydaje się jednak, że postawienie na viralowy filmik w internecie to dziś najbardziej efektywny sposób przeprowadzania kampanii reklamowych.
Psie roboty, sztuczna skóra, dzięki której maszyna może czuć takie bodźce jak dotyk, chłód - żyjemy w niesamowitych czasach, w których technologia związana z robotyzacją idzie naprzód w zastraszającym tempie. Kilka miesięcy temu prezentowaliśmy Wam japońskie roboty, które do złudzenia przypominały ludzi, teraz przyszedł czas na urządzenie prosto od Disneya.
Funkcjonariusze FBI każdego dnia muszą być gotowi, by stawić czoła różnorakim wyzwaniom i niebezpieczeństwom. Mierzono się z licznymi problemami, ale jeden z nich stał się na tyle istotny, że wymaga wykorzystania ponad setki robotów.
Naukowcy wykorzystali nowoczesnego drona do zbadania reaktora w CzarnobyluOkazało się, że po raz pierwszy od katastrofy, nie znajdują się wewnątrz promieniotwórcze odpadyCzarnobyl staje się prawdziwą "oazą" dla zwierzątElos 2, bo tak nazywa się dron, który pomógł w badaniu czarnobylskiej elektrowni, okazał się nieoceniony dla naukowców. Ci starali się ustalić, czy wciąż w reaktorach znajdują się niebezpieczne promieniotwórcze odpady.
Nazwa AIBO pochodzi od angielskiego “artificial intelligence robot”. Oryginalny robo-pies był zaprojektowany i wyprodukowany przez Sony. Pierwszy model pojawił się na rynku w 1999 roku.
Firma Rheinmetall pokazała swojego najnowszego robotaJego przeznaczeniem jest wykonywanie zwiaduW środku naszpikowany jest nowoczesną technologiąO ile wiele lat temu szczytem technologii w wojsku było włączenie do niego dużych maszyn bojowych, o tyle teraz zbliżamy się do znacznie bardziej futurystycznego sposobu przeprowadzania konfliktów. Niemiecka firma Rheinmetall przedstawia swoją wizję jednego z kluczowych zwiadowczych narzędzi wojskowych.
Pensylwania prawnie uczyniła roboty przechodniamiMaszyny zajmą się rozwożeniem przesyłekNiepokój budzi groźba kolizji z ludźmiAutomaty na chodnikach osiągną prędkość rowerzysty, a ważą nawet 250 kilogramówUczynienie robotów pieszymi to pierwszy krok w nadaniu maszynom praw równych do ludzkich. To zdanie trzeba potraktować z przymrużeniem oka, ale miejmy też na uwadze, że jeszcze nie tak dawno spożywanie zwierzęcego mięsa nie było kwestionowane tak głośno jak obecnie.