Robot stworzony przez inżynierów z działu badawczego Disneya. Tytuł: Realistic and Interactive Robot Gaze
Źródło: YouTube/DisneyResearchHub

Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
1 Listopada 2020

Futurystyczne wizje przyszłości wkraczają do naszych czasów. Disney właśnie pochwalił się swoim robotem, którego zachowanie i mimika twarzy (w szczególności oczy) do złudzenia przypominają ludzkie.

Psie roboty, sztuczna skóra, dzięki której maszyna może czuć takie bodźce jak dotyk, chłód - żyjemy w niesamowitych czasach, w których technologia związana z robotyzacją idzie naprzód w zastraszającym tempie. Kilka miesięcy temu prezentowaliśmy Wam japońskie roboty, które do złudzenia przypominały ludzi, teraz przyszedł czas na urządzenie prosto od Disneya.

Genialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamiętaGenialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamiętaCzytaj dalej

Coraz więcej robotów

Coraz częściej media obiegają informacje na temat kolejnych robotów, nad którymi pracują inżynierowie z całego świata. Technologia ta szczególnie przydatna może się okazać w czasach, takich ja te, w których obecnie żyjemy. Kiedy globalna pandemia zmusza nas do pozostania w domach i ograniczenia kontaktu z ludźmi, roboty mogłyby przejąć wiele naszych obowiązków, dzięki którym epidemię można by opanować w szybszy i łatwiejszy sposób.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. COVID-19 w galerii handlowej w Polsce. Mimo zagrożenia pracownicy nie zostali skierowani na kwarantannę

Wakacyjnym hitem okazał się robotyczny pies – Spot. Ten zmechanizowany czworonóg potrafi bardzo dobrze odnaleźć się w terenie, bez problemy pokonuje przeszkody i rozpoznaje środowisko, w którym się znajduje. Roboty tego typu były wykorzystywane w Azji do kontrolowania społeczeństwa w momencie wprowadzania restrykcji związanych z dystansowaniem społecznym. Nad wykorzystaniem psich robotów pracuje również amerykańskie wojsko, które planuje używać ich do patrolowania jednostek wojskowych i innych misji.

Ważna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieniWażna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieniCzytaj dalej

Walt Disney Imagineering z niezwykłym robotem

Oprócz kilku japońskich robotów, które do złudzenia przypominają ludzi, obecnie tworzone maszyny tego typu raczej tylko umownie nawiązują do ludzkiej fizjonomii. Robot stworzony przez badawczy oddział Disneya wyróżnia się na ich tle. Chociaż nie jest jeszcze ukończony i brakuje mu wielu aspektów ludzkiej budowy twarzy, to posiada już pewne fragmenty, które są jak żywo wyciągnięte z ludzkiego organizmu. Mowa tu przede wszystkim o oczach, które charakteryzują się przenikliwym spojrzeniem i śledzą ruchy człowieka.

Nagranie przedstawia jedynie czaszkę robota i fragment jego klatki piersiowej. Inżynierowie z Disneya skupili się przede wszystkim na tym, żeby w naturalny sposób odwzorować ludzkie zachowanie, czyli ruch gałek ocznych, mruganie oraz oddychanie. Robot wygląda niezwykle imponująco, chociaż w połączeniu z “ogołoconą” twarzą, na której widać różne mechanizmy, wygląda również jak cyborg wyciągnięty prosto z terminatora.

Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoNaukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające szczegóły akcji ratunkowej owczarków. Umierały w warsztacie samochodowym, zawiadomione służby nie zrobiły nic
  2. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
  3. Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść
  4. Technologia, która przywraca do żywych. Hologramy zmarłych zyskują na popularności
  5. Apple dodało niezwykłą funkcję do swoich smartfonów. Większość osób nie ma o niej pojęcia
  6. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało
  7. Nikt się nie spodziewał, że Marta Manowska robi podobne rzeczy. Nieznane fakty z jej życia prywatnego

Następny artykuł