wojsko
Źródło: defenseupdate - wideo - https://youtu.be/yPq3up01H-g

Imponujący autonomiczny robot wojskowy. Niewiarygodne, co potrafi maszyna

Artur ŁokietekArtur Łokietek
5 Grudnia 2020

Niemiecka firma Rheinmetall przedstawiła swojego robota wojskowego przyszłości. Ten potrafi zdziałać naprawdę wiele. Bezzałogowiec Mission Master – Armed Reconnaissance przeznaczony jest przede wszystkim do zwiadu, jednak zamontowanie uzbrojenie pozwoli na odpowiedzenie ogniem w razie potrzeby.

  • Firma Rheinmetall pokazała swojego najnowszego robota
  • Jego przeznaczeniem jest wykonywanie zwiadu
  • W środku naszpikowany jest nowoczesną technologią

O ile wiele lat temu szczytem technologii w wojsku było włączenie do niego dużych maszyn bojowych, o tyle teraz zbliżamy się do znacznie bardziej futurystycznego sposobu przeprowadzania konfliktów. Niemiecka firma Rheinmetall przedstawia swoją wizję jednego z kluczowych zwiadowczych narzędzi wojskowych.

Roboty w służbie wojska

Armia USA od lat pracuje nad rozwojem nowoczesnych technologii dla swoich żołnierzy. Z doświadczenia wiemy, że jest to sprawa interesująca nie tylko dla fanów militariów, ale też wszystkich fanów nowinek technologicznych - często bowiem zdarza się, że coś trafia do wojska w formie testów, a później udostępniane jest w zmienionej formie komercyjnie.

Monolit Monolit "kosmitów" znów się przemieścił. Pojawił się w kompletnie innym miejscu, sprawa nabiera tempaCzytaj dalej

Dlatego wszelkie informacje odnośnie choćby poszukiwania przez inżynierów i naukowców sposobu na przekazywanie komend za pomocą samych myśli jawi się na wizję odległą, ale niezwykle ciekawą. Tym razem jednak nowoczesny robot bojowy reprezentuje "zabawkę" przeznaczoną wyłącznie dla żołnierzy.

Opracowany przez niemiecki koncern Rheinmetall nowoczesny robot wydaje się skupiać w sobie wszystko, czym aktualnie imponuje wojskowa myśl techniczna - wygodę użytkowania, przystosowanie do różnych warunków, a także szereg nowoczesnego sprzętu zainstalowanego na jego pokładzie.

Poznajcie Mission Master – Armed Reconnaissance

Tak, nazwa robota nie jest może zbyt chwytliwa, jednak zapewne zmieni się, gdy ten trafi do służby. Mission Master – Armed Reconnaissance reprezentuje bowiem wszystko, co kluczowe w samym urządzeniu, czyli możliwość nowoczesnego zwiadu i obecność na jego wyposażeniu broni (w razie czego, rzecz jasna).

Nie żartujemy. Cyberpunk 2077 będzie do kupienia w najpopularniejszej sieci sklepów spożywczychNie żartujemy. Cyberpunk 2077 będzie do kupienia w najpopularniejszej sieci sklepów spożywczychCzytaj dalej

Pojazd należy do rodziny A-UGV, czyli autonomicznych pojazdów opancerzonych. Twórcy wyjaśniają, że jego głównym celem jest zbieranie różnych informacji i przeprowadzanie rekonesansu. Dlatego też pojazd dostał nowoczesną elektronikę, która pozwoli na szybkie przetwarzanie bardzo dużych ilości danych.

Sam projekt bazuje na wcześniejszej idei Mission Master, która doczekała się znacznego rozwinięcia. Oprócz napakowania nowoczesną elektroniką i sporą ilością czujników, mamy tu też zdalnie sterowany system uzbrojenia Rheinmetall Fieldranger przeznaczony do odpowiedzenia ogniem na ogień.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nowoczesny robot zwiadowczo-bojowy

Co tak naprawdę znajdziemy w środku nowoczesnej wizji inżynierów? Sporo różnych czujników - elektrooptycznych, podczerwieni o dalekim zasięgu, dalmierz laserowy i system celowania laserowego, kamerę 360 stopni i... maszt. 3,5-metrowy maszt można zdalnie wysunąć z robota, a docelowo ma ułatwić badanie terenu spoza osłony i umożliwić sprawniejsze przemieszczanie się.

Aplikacje na Androida z milionami pobrań mogą być niebezpieczne. Eksperci alarmująAplikacje na Androida z milionami pobrań mogą być niebezpieczne. Eksperci alarmująCzytaj dalej

Dzięki systemowi Rheinmetall PATH (A-kit) możliwe staje się operowanie urządzeniem bez fizycznej obecności operatora. Dodatkowo zapewniono wsparcie dla systemu Argus i specjalnym narzędziem kontroli i dowodzenia Rheinmetall, co umożliwi połączenie się ze sobą różnych urządzeń, które mogą operować w formie prawdziwej watahy. Poniżej znajdziecie filmik przestawiający robota i część jego arsenału.

Co ciekawe, powstaje też coraz więcej maszyn wojskowych na których pokładzie znajdziemy sztuczną inteligencję.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Pojawiają się, gdy nasza tarczyca przestaje wyrabiać. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
  2. Brytyjczyk bezlitośnie wyśmiewa kultowe, polskie danie. Porównuje je do śmietnika
  3. Uwaga na oszustów. OLX wydało oficjalny komunikat, użytkownicy tracą pieniądze
  4. iPhone z ogromną luką w bezpieczeństwie. Można zupełnie stracić kontrolę nad telefonem
  5. Bardzo niepokojące wieści. Hakerzy chcą przeszkodzić w dostawach szczepionek na koronawirusa
  6. Skrzywdzona suczka spała tylko na stojąco. Powód wyciska łzy
  7. Komentarze pod zdjęciem Oliwii Bieniuk wyciskają łzy i rozbijają serce w drobny pył

Następny artykuł