Techgame.pl
Wielki robot Gundam

https://gundam-factory.net/en/

Niesamowity robot z Japonii. Stworzyli 18-metrowego mecha rodem z anime

3 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Japońska myśl techniczna nie przestaje zaskakiwać. Tym razem inżynierowie z tego kraju stworzyli ogromnego mecha wzorowanego na popularnej serii anime Gundam. Niemal osiemnastometrowy wielkolud może nawet się ruszać.

Jeżeli dochodzimy do czasów, w których wojny mechów mogą okazać się czymś osiągalnym... będzie oglądane!

Rozmiar ma znaczenie

Japońska seria Gundam (choć określenie to raczej spaja wszystkie uniwersa w ramach jednej marki) to anime traktujące o walkach ogromnych robotów. Wkrótce po tym, gdy marka okazała się ogromnym sukcesem, zdecydowano się na wykorzystanie takich motywów w mandze, grach wideo czy nawet książkach. W końcu, jak pokazuje choćby sukces filmu Pacific Rim od Guillermo Del Toro, ogromne mechaniczne roboty cieszą się dziś powodzeniem, wywołując w niejednym ukrytego "gdzieś tam wewnątrz" dzieciaka. Gundam szybko okazało się ogromnym hitem, a charakterystyczne kształty robotów i ich ubarwienie jednoznacznie kojarzy się choćby z popularnymi figurkami. No to teraz przyszła pora na model jeden do jednego. 

Ależ on wielkI!

Nie ukrywajmy, że japońska myśl techniczna potrafi zaskakiwać i wprawiać w poważne kompleksy niektórych inżynierów. Tym razem poprzeczkę w kwestii spełnianiu marzeń z dzieciństwa wysoko zawiesili pracownicy z Gundam Yokohama Factory, czyli Japońskiej fabryki tworzącej właśnie repliki robotów z popularnej serii anime. Ogrommny robot mierzyć ma około 20 stóp, czyli niemal osiemnaście metrów! Oznacza to, że robot stworzony przez Japońskich inżynierów jest zaledwie 17 razy niższy od wieży Eiffela, zaś w porównaniu z najbardziej znanym pomnikiem Jezusa z Rio de Janeiro sięgałby mu aż do połowy. Wymiary są godne pozazdroszczenia, szczególnie na załączonym poniżej filmiku. Widać na nim niezwykle wierną replikę robota z anime, pełną szczegółów i naprawdę porażającą swoją wielkością. Wielki mech ma jednak jeszcze jedną funkcję...

I jeszcze się rusza!

Tak, dokładnie! Wielki mech z Gundam faktycznie potrafi się ruszać. Choć na ten moment nie jest w stanie wykownywać fikołków, latać czy strzelać i ścierać się z przeciwnikami, to może choćby poruszać nogami. Biorąc pod uwagę jego ogromną skalę, to i tak osiągnięcie godne pozazdroszczenia. Opublikowano również szkic robota, który pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, bo poziom szczegółów jest wiernie odwzorowany w prawdziwym robocie. Firma miała organizować od 1 października tego roku specjalne wydarzenie dla fanów Gundam, podczas którego główną atrakcją miał być ogromny robot. Pojawił się jednak problem w postaci (a jakże) pandemii koronawirusa. Na razie nie ma planów dotyczących ewentualnego otwarcia robota dla zwiedzających, zresztą i tak przed inżynierami jeszcze sporo pracy. Jednak jeśli sam pomysł wam się spodobał - na filmiku poniżej możecie sprawdzić, jak tak wielkie bydle w ogóle powstawało. 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >