Techgame.pl
Dwa czerwone ramiona robotów

Unsplash

Niewiarygodne plany FBI. Agencja skorzysta ze 140 robotów, ale w innym celu, niż myślisz

21 Listopada 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

FBI zdecydowało się poważnie zautomatyzować swój nowy magazyn z dokumentacją. Zostanie on wyposażony w armię robotów. Maszyny mają oszczędzić ludziom mozolnej pracy, a przy tym ograniczyć koszta składowania materiałów.

Funkcjonariusze FBI każdego dnia muszą być gotowi, by stawić czoła różnorakim wyzwaniom i niebezpieczeństwom. Mierzono się z licznymi problemami, ale jeden z nich stał się na tyle istotny, że wymaga wykorzystania ponad setki robotów.

Roboty na ratunek 

Pierwsze skojarzenia ludzi, którym nieobca jest tematyka science-fiction, wędrują pewnie w kierunku futurystycznych supergliniarzy. Automatów mających powstrzymać rosnącą przestępczość, panoszącą się na amerykańskich ulicach. Robocopów naszego świata i czasu. 

Biorąc pod uwagę prawa, jakimi rządzi się przeklinany przez wielu 2020 rok, może to i lepiej. Bunt maszyn w tym nie najlepszym dla ludzkości czasie wydaje się jakoś bardziej prawdopodobny aniżeli przedtem. Niekoniecznie dalej jawi się jako niemożliwy scenariusz hollywoodzkich pisarzy z wybujałą wyobraźnią.

Czas spuścić powietrze z balonika i wyjawić sedno sprawy. Powód i rozwiązanie są znacznie bardziej prozaiczne, bowiem magazyn FBI... tonie w papierach. 

Zamiast zastępować ludzi w terenie podczas niebezpiecznych interwencji, roboty zajmą się żmudną pracą biurową. Federalni przez lata pracy zgromadzili przytłaczającą ilość materiałów. 

Magazynowanie dokumentacji FBI efektywniejsze 

Agencja musiała uciec się do takiego rozwiązania, gdyż archiwum dokumentów wypełnione jest miliardami stron ułożonych w trzystu sześćdziesięciu tysiącach koszy kompaktowej wielkości. Aby usprawnić funkcjonowanie systemu, teczki będą oznaczane. Na tej podstawie technologia zlokalizuje w razie potrzeby pożądany obiekt. 

Sunące nad regałami maszyny, eliminują nie przestępców, a konieczność wytyczania w magazynie alejek dla ludzi. Akurat przy takiej obfitości zbieranych danych, każdy fragment przestrzeni liczy się podwójnie. 

Celem przedsięwzięcia jest zebranie wszystkiego na obszarze jednego budynku. Konkretna stała lokalizacja i udział robotów mają gwarantować zauważalne oszczędności. Wcześniej dokumentacja była porozrzucana po dwustu pięćdziesięciu sześciu placówkach na całym świecie. 

Producentem stu czterdziestu wydajnych i kontrolowanych radiowo robotów jest firma AutoStore. Prezes firmy wyraził zadowolenie ze współpracy z FBI, które określił liderem w zarządzaniu istotnymi danymi. 

Strony zapewniają, że system działa bezpiecznie, a zewnętrzne, kodowe oznaczanie koszy i dokumentów zapobiega wyciekowi informacji. Całość jest tak skonstruowana, by na papierowe nośniki nie działały szkodliwe czynniki zewnętrzne. 

System trafia do nowoczesnego magazynu w Wirginii. Placówka powstała z myślą o zatrudnianiu pięciuset pracowników, którzy będą mogli zajmować się poważniejszymi zadaniami, niż błądzenie między półkami. Choć magazyn już działa, to jego pełna operacyjność jest anonsowana na 2022 rok. To pierwszy w historii General Service Administration zrobotyzowany obiekt przechowujący dane.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >