Dwa czerwone ramiona robotów
Źródło: Unsplash

Niewiarygodne plany FBI. Agencja skorzysta ze 140 robotów, ale w innym celu, niż myślisz

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
21 Listopada 2020

FBI zdecydowało się poważnie zautomatyzować swój nowy magazyn z dokumentacją. Zostanie on wyposażony w armię robotów. Maszyny mają oszczędzić ludziom mozolnej pracy, a przy tym ograniczyć koszta składowania materiałów.

Funkcjonariusze FBI każdego dnia muszą być gotowi, by stawić czoła różnorakim wyzwaniom i niebezpieczeństwom. Mierzono się z licznymi problemami, ale jeden z nich stał się na tyle istotny, że wymaga wykorzystania ponad setki robotów.

Pierwsze tak wyjątkowe ustawienie planet od średniowiecza. Nie przegap rzadkiego wydarzeniaPierwsze tak wyjątkowe ustawienie planet od średniowiecza. Nie przegap rzadkiego wydarzeniaCzytaj dalej

Roboty na ratunek

Pierwsze skojarzenia ludzi, którym nieobca jest tematyka science-fiction, wędrują pewnie w kierunku futurystycznych supergliniarzy. Automatów mających powstrzymać rosnącą przestępczość, panoszącą się na amerykańskich ulicach. Robocopów naszego świata i czasu.

Biorąc pod uwagę prawa, jakimi rządzi się przeklinany przez wielu 2020 rok, może to i lepiej. Bunt maszyn w tym nie najlepszym dla ludzkości czasie wydaje się jakoś bardziej prawdopodobny aniżeli przedtem. Niekoniecznie dalej jawi się jako niemożliwy scenariusz hollywoodzkich pisarzy z wybujałą wyobraźnią.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

2. Naukowcy biją na alarm, wystarczy jedno dziennie, a konsekwencje mogą być opłakane. Ryzyko cukrzycy wzrasta o 60%, wszyscy byliśmy w błędzie

Czas spuścić powietrze z balonika i wyjawić sedno sprawy. Powód i rozwiązanie są znacznie bardziej prozaiczne, bowiem magazyn FBI... tonie w papierach.

Zamiast zastępować ludzi w terenie podczas niebezpiecznych interwencji, roboty zajmą się żmudną pracą biurową. Federalni przez lata pracy zgromadzili przytłaczającą ilość materiałów.

Olbrzymia rewolucja w medycynie. Rentgen będzie znacznie bardziej szczegółowy i dostanie kolorOlbrzymia rewolucja w medycynie. Rentgen będzie znacznie bardziej szczegółowy i dostanie kolorCzytaj dalej

Magazynowanie dokumentacji FBI efektywniejsze

Agencja musiała uciec się do takiego rozwiązania, gdyż archiwum dokumentów wypełnione jest miliardami stron ułożonych w trzystu sześćdziesięciu tysiącach koszy kompaktowej wielkości. Aby usprawnić funkcjonowanie systemu, teczki będą oznaczane. Na tej podstawie technologia zlokalizuje w razie potrzeby pożądany obiekt.

Sunące nad regałami maszyny, eliminują nie przestępców, a konieczność wytyczania w magazynie alejek dla ludzi. Akurat przy takiej obfitości zbieranych danych, każdy fragment przestrzeni liczy się podwójnie.

Celem przedsięwzięcia jest zebranie wszystkiego na obszarze jednego budynku. Konkretna stała lokalizacja i udział robotów mają gwarantować zauważalne oszczędności. Wcześniej dokumentacja była porozrzucana po dwustu pięćdziesięciu sześciu placówkach na całym świecie.

GTA V dostanie największą w historii aktualizację. Pojawi się zupełnie nowa mapaGTA V dostanie największą w historii aktualizację. Pojawi się zupełnie nowa mapaCzytaj dalej

Producentem stu czterdziestu wydajnych i kontrolowanych radiowo robotów jest firma AutoStore. Prezes firmy wyraził zadowolenie ze współpracy z FBI, które określił liderem w zarządzaniu istotnymi danymi.

Strony zapewniają, że system działa bezpiecznie, a zewnętrzne, kodowe oznaczanie koszy i dokumentów zapobiega wyciekowi informacji. Całość jest tak skonstruowana, by na papierowe nośniki nie działały szkodliwe czynniki zewnętrzne.

System trafia do nowoczesnego magazynu w Wirginii. Placówka powstała z myślą o zatrudnianiu pięciuset pracowników, którzy będą mogli zajmować się poważniejszymi zadaniami, niż błądzenie między półkami. Choć magazyn już działa, to jego pełna operacyjność jest anonsowana na 2022 rok. To pierwszy w historii General Service Administration zrobotyzowany obiekt przechowujący dane.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Rewolucyjna zmiana w komunikacji urzędowej. Życie wielu Polaków będzie o niebo łatwiejsze
  2. Kotek urodził się z dwiema twarzami. Niestety, nie pożył długo
  3. Uwaga, ogromne utrudnienia w polskich bankach. Lepiej wypłacić pieniądze, PKO BP, mBank, Santander, Millennium, Ing Bank Śląski
  4. Wielki skandal w Watykanie. Papież Franciszek polubił zdjęcie "dla dorosłych" na Instagramie, wszczęto śledztwo
  5. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła suckes, a gracze są wściekli
  6. Bayern Monachium - Werder Brema. Robert Lewandowski zawiódł miliony fanów, tragiczna gra Polaka, kompromitacja
  7. Ważyła 22 kilogramy, w ostatniej chwili ją uratowali. Niestety po kilku dniach przekazali tragiczne wieści

Następny artykuł