Bugatti Baby II
Źródło: Bugatti

Bugatti tworzy pierwszy elektryczny samochód od prawie 100 lat. Skierowany jest do nastolatków

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Lipca 2020

Bugatti to marka kojarzona z superszybkimi samochodami, które posiadają ogromne i potężne silniki spalinowe. Tym razem jednak gigant branży samochodowej robi mały skok w bok oddając hołd legendarnemu modelowi z lat 20. ubiegłego wieku.

Bugatti Baby II będzie pierwszym od 1926 roku elektrycznym samochodem zaprojektowanym przez włoską firmę. Auto jest swego rodzaju hołdem dla sportowego modelu sprzed 100 lat, czyli Type 35.

Bugatti Baby i Type 35

Bugatii Baby II nawiązuje swoją nazwą do samochodu, który stworzył ponad 90 lat temu założyciel firmy – Ettore Bugatti – a więc Bugatti Baby. Auto było napędzane silnikiem elektrycznym i rozpędzało się do 20 km/h. Włoch stworzył ten samochód dla swojego syna Rolanda. Z wyglądu samochód nawiązuje również do legendarnego sportowego modelu z lat 20. XX wieku, a więc modelu Type 35. Ze względu na swoje rozmiary i nawiązanie do Bugatti Baby, nowy samochód będzie wycelowany w nastolatków.

Archiwalne zdjęcie przedstawiające założyciela firmy Bugatti i jego syna.

Samochód dla najmłodszych

Elektryczne hulajnogi, rowery i inne tego typu sprzęty, które są obecnie popularne, szczególnie wśród młodzieży bledną przy najnowszym projekcie Bugatti. Baby II ma być skierowany do nastolatków i będzie dostępny w trzech wariantach: 1,4 kWh, 1,34 kWh oraz Vitesse. Pierwsza wersja będzie pozwalała przejechać około 25 kilometrów na jednym ładowaniu. Auta będą wyposażone w dwa tryby jazdy: nowicjusz (pozwalający rozpędzić się do 20 km/h) oraz ekspert (45 km/h). Wyjątkiem tutaj będzie jednak model Vitesse, który będzie pozwalał osiągnąć prędkość 70 km/h oraz przejechanie 50 kilometrów na jednym ładowaniu.

Luksus nie dla każdego

Nowy auto od Bugatti nie jest oczywiście większą częścią oferty producenta. Możemy potraktować to jako ukłon w stronę legendarnych modeli włoskiego giganta motoryzacyjnego oraz ciekawe podejście do trendu na elektryczne mikropojazdy. Bugatti Baby II zostanie wyprodukowany w 500 egzemplarzach, a jego cena wahać się ma od 30 do 58,5 tysiąca euro. Najdroższa wersja, czyli Pur Sang, będzie charakteryzowała się ręcznie formowanym aluminiowym nadwoziem.

Bugatti Baby II

Następny artykuł