Techgame.pl > Tesla

Tesla

Firma motoryzacyjna założona w 2003 roku, produkująca elektryczne samochody.

Tesla tankowanie
19.03.2022 05:29 Nowe ustalenia na temat wypadku Tesli z 2018 roku - zawiódł autopilot?

Choć samochody amerykańskiej firmy, której właścicielem jest Elon Musk robią furorę wśród bogatszych fanów motoryzacji, okazuje się, że ich najszerzej reklamowana funkcja niekoniecznie działa tak, jakby życzyli sobie tego producenci. W marcu 2018 roku w wypadku w Kalifornii zginał Wei Huang, 38-letni pracownik Apple, który uderzył swoją Teslą w betonową barierę, co doprowadziło do kolizji z kolejnymi samochodami.

Tesla badania McAfee
19.03.2022 05:29 Systemy autonomicznej jazdy Tesli dało się oszukać zwykłą taśmą klejącą

System wspomagania autonicznej jazdy w postaci kamer Mobileye EyeQ3 obecny był w modelach samochodów firmy Elona Muska wyprodukowanych w latach 2014 - 2016. Kamery te mają za zadanie rejestrować znajdujące się przy ulicy znaki drogowe, dzięki czemu odbiorniki w samochodzie są w stanie dostosować odpowiednią prędkość pojazdu. Choć Tesla od dawna zarzeka się, że ich autonomiczny model jazdy jest jedynie wsparciem dla prawdziwego, ludzkiego kierowcy, najnowsze badania przeprowadzone przez specjalistów z McAfee pokazują, że system działał daleko od ideału. Nowe modele samochodów nie mają już usterki, ale strach pomyśleć co mogłoby się wydarzyć, gdyby pojazd prowadził nieuważny kierowca.

cybertruck
19.03.2022 05:28 Zdaniem Elona Muska, nowy pojazd Tesli będzie mógł unosić się na wodzie

Elon Musk podzielił się na Twitterze paroma nowinkami dotyczącymi ich najnowszego wehikułu - Tesli Cybertruck.

Elon Musk
19.03.2022 05:27 Elon Musk: w ciągu roku rozpoczniemy wszczepianie implantów do mózgu

Elon Musk zapowiada, że wykonywanie takich przeszczepów może być możliwe już na przestrzeni najbliższego roku. Cyberpunk 2077 w prawdziwej rzeczywistości? Dla wielu osób kontrolowanie ludzkiego mózgu i wykonywanie zmian w DNA kojarzy się w mocno negatywny sposób. Elon Musk twierdzi, że zastosowanie nowych technologii w ciele człowieka pozwoli na ogromne zmiany, ułatwiające różnorakie operacje, które dotychczas wydawały się niemożliwe. Innowacyjna technologia ma pozwolić osobom sparaliżowanym na odzyskanie pełnej sprawności. Ponadto, chip ma umożliwić porozumiewanie się ze sztuczną inteligencją w sposób, jaki dotychczas śnił się tylko reżyserom filmów sci-fi.Kontrola nad ludzkim mózgiem technologicznym krokiem w przyszłość? Neuralink została założona przez Muska w 2016 roku, kiedy to wizjoner zainwestował w start przedsiębiorstwa blisko 100 milionów dolarów. Szczegóły jej działalności poznaliśmy dopiero w ubiegłym roku, gdy na jaw wyszły informacje o pracy nad układam scalonym wszczepianym do mózgu. Tematyka ingerencji w ludzki mózg bardzo często pojawia się w grach komputerowych, książkach oraz filmach i zazwyczaj jest postrzegana jako coś negatywnego. Ludzie obawiają się nadmiernej kontroli nad własnym ciałem, co może doprowadzić do czarnych scenariuszów rodem z dzieł popkultury.

Prototyp elektrycznego supersamochodu Lucid Air.
19.03.2022 05:27 Elon Musk zagrożony. Samochód Lucid Air okrzyknięty "pogromcą Tesli"

1000 koni mechanicznych, zasięg 650 kilometrów na jednym ładowaniu i maksymalna prędkość przekraczająca 300km/h. Lucid Air wchodzi w fazę testów, a fabryki już przygotowują się do szerokiej produkcji.

las vegas loop
19.03.2022 05:27 Elon Musk ogłasza koniec prac nad tunelem pod Las Vegas. Wiemy, kiedy nastąpi otwarcie

Elon Musk poinformował o kolejnym kaminiu milowym w swoim dorobku. Tym razem chodzi o projekt Loop, czyli tunelu do ultraszybkiej podróży pod Las Vegas.

Tesla model X
19.03.2022 05:26 Van na 12 osób to nowy pojazd Tesli? Ma służyć do przewożenia ludzi siecią tuneli

Tunele The Boring Company mają być najnowocześniejszym rodzajem połączeń między różnymi punktami. W jaki sposób przewieźć jak największą liczbę pasażerów? To proste - vanami.

Tesla Semi
19.03.2022 05:26 Elon Musk: Tesla Semi już wkrótce pojawi się na drogach

Pojazd jest w pełni elektryczny i wyposażony w cały szereg nowych technologii, która ułatwiłyby życie kierowców i zwiększyły ilość transportowanych produktów. Elon Musk: Ciężarówki Tesli już w 2021 roku Pojazd został pokazany światu w 2017 roku i Tesla głęboko wierzyła, że już w 2019 roku będzie można zaobserwować go na drogach. Przez liczne opóźnienia projekt ten został przesunięty, jednak Elon Musk zaapelował do pracowników firmy, że to już czas, aby rozpocząć masową produkcję pojazdu. Właściciel firmy i jeden z największych wizjonerów na świecie zwrócił się do swoich współpracowników za pomocą listu.

Tunel testowy w Hawthorne (Kalifornia).
19.03.2022 05:26 Elon Musk ominie korki... jeżdżąc pod ziemią. Ogromny projekt w Las Vegas już prawie gotowy

Właśnie zakończyła się budowa drugiego tunelu pod Las Vegas, teraz Elon Musk planuje rozpocząć budowę naziemnych przystanków.

Tesla Roadster
19.03.2022 05:24 Elon Musk: Samochody Tesli osiągną piąty poziom autonomicznej jazdy jeszcze w tym roku

Elon Musk poinformował, że niewiele zostało, aby autnomiczne pojazdy Tesli przekroczyły kolejny kamień milowy. Ma się to stać jeszcze w tym roku.

Elon Musk wystąpienie
19.03.2022 05:24 Elon Musk został siódmym najbogatszym człowiekiem na świecie. Sukces zawdzięcza Tesli

Elon Musk został siódmym najbogatszym człowiekiem świata. Jednych może to dziwić (dopiero teraz?), ale miliarder nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Zdjęcie wypadku, w którym Tesla S wjechała w radiowóz policyjny w Arizonie.
19.03.2022 05:24 Tesla zderzyła się z radiowozem. Kierowca uważa, że to wina autopilota

Flagowym pojazdem Elona Muska podróżował 23-letni mężczyzna i to jedynie on ucierpiał w zdarzeniu.

Elon Musk
19.03.2022 05:24 Przerażające słowa Elona Muska. Ostrzegł cały świat przed niebezpieczeństwem

Elon Musk to jeden z pionierów eksploracji kosmicznej. Osoba, która przez cały świat jest uznawana za autorytet w dziedzinie nowych technologii. Po raz kolejny zabrał on głosie w sprawie sztucznej inteligencji.

Bugatti Baby II
19.03.2022 05:24 Bugatti tworzy pierwszy elektryczny samochód od prawie 100 lat. Skierowany jest do nastolatków

Bugatti Baby II będzie pierwszym od 1926 roku elektrycznym samochodem zaprojektowanym przez włoską firmę. Auto jest swego rodzaju hołdem dla sportowego modelu sprzed 100 lat, czyli Type 35.

Tesla Model 3
19.03.2022 05:23 Nie lubisz cen Tesli? Elon Musk również - zapowiada najtańszy model

Tesla jest za droga? I tak nie, zależy kto patrzy. Choć tu również są wyjątki, gdyż cena samochodów nie podoba się nawet Elonowi Muskowi.

tesla
19.03.2022 05:21 Tesla sprzedawała coś, co kompletnie przeczy bezpiecznej jeździe. Wszystkie sztuki wykupiono

Elon Musk znany jest ze swojego dość swobodnego podejścia do biznesu. Oprócz przedsięwzięć które mają zmienić kompletnie świat, miliarder lubi czasami puścić oczko do fanów. Okazuje się, że nie trzeba wcale za bardzo się starać, aby opchnąć drogie rzeczy sygnowane znanym logo.

Elon Musk
19.03.2022 05:20 Elon Musk ma dość Kalifornii. Podjął kluczową decyzję

Elon Musk ma na bakier ze stanem KaliforniaMiliarder ma rzekomo przenieść się i swoje interesy do TeksasuPozwoli to firmie na zaoszczędzenie olbrzymich pieniędzyTesla otwiera kolejną fabrykę w TeksasieElon Musk nie ma w ostatnich miesiącach lekko. Miliarder toczył zażartą batalię ze stanem Kalifornia w sprawie funkcjonowania fabryki Tesli mimo zakazu związanego z koronawirusem. Czara goryczy się przelała, więc kluczowe firmy przenoszą się do Teksasu.

Podgląd na pracę Augmented Vision w samochodzie Tesla
19.03.2022 05:19 Haker odblokował tryb rozszerzonej wizji w Tesli. Widok jak z filmów science-fiction

Tesla przeprowadza próby pojazdów, które do spełnienia swojej funkcji nie potrzebują kierowcyTestowa faza nakazała powierzenie pierwszych aut doświadczonym prowadzącymChoć samochód sam się porusza, wybrańcy muszą być czujni, by przejąć kierownicę w razie potrzebyJeden z hakerów ukazał procesy zachodzące w aucie od podszewkiOkazuje się, że całkiem bliska realizmu jest wizja sytuacji, w której mijamy sąsiada, przejeżdżając obok autem, które samo się prowadzi, a ten macha nam protezą pokrytą silikonową skórą, imitującą naturalną tak dobrze, iż jest nie do poznania. Sąsiad, woła Uszanowanie! i podnosi gazetę, podrzuconą właśnie przez robota-kuriera.

Apple car
19.03.2022 05:19 Samochód od Apple może wyjechać na drogi już w sierpniu. Czym różni się od elektrycznych aut Tesli?

Apple zalicza w tym roku wzloty i upadki na rynku mobilnymNiezwykle prestiżowym projektem jest też planowany samochódWedług azjatyckich przecieków działania nabierają tempaAuto może ukazać się na rynku nawet w drugiej połowie 2021 rokuCoraz głośniej mówi się, że dotychczasowe spekulacje o debiucie inteligentnego auta Apple w 2023 roku są nieprawdziwe. Firma ma być gotowa z nowością znacznie wcześniej.

Tesla Roadster i Starman
19.03.2022 05:18 Tesla Elona Muska dotarła już w pobliże Marsa. Czemu nie mamy żadnych zdjęć z kosmosu?

Wysłana przez Elona Muska Tesla Roadster zbliżyła się pierwszy raz tak blisko MarsaW przyszłości ma okrążać planetę jeszcze bliżejW 2047 roku czerwona Tesla może znów znaleźć się w pobliżu ZiemiElon Musk to człowiek z bardzo kontrowersyjnymi pomysłami. Z drugiej strony - kto inny wysłał kiedykolwiek w przestrzeń kosmiczną swój prywatny samochód? Tesla Roadster miliardera przeleciała właśnie niedaleko Marsa.

Tesla
19.03.2022 05:17 Niewiarygodna decyzja Elona Muska. Tesla zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina

Tesla inwestuje miliardy w BitcoinaKurs kryptowaluty podnosi się o 15% w kilka godzinElon Musk wywiera ogromny wpływ na giełdęTrzeba przyznać, że miliarder nie rzuca słów na wiatr. Elon Musk od zawsze był fanem kryptowalut, a w ostatnich kilku tygodniach dawał wyraz swojej sympatii nadzwyczaj otwarcie. W jego tweetach regularnie pojawiały się wzmianki o różnych walutach, po których ich kursy wystrzeliwały w górę. Przykładem może być uroczy, lecz niezbyt popularny (do niedawna) Dogecoin.Tesla inwestuje miliardy w BitcoinaKilka godzin temu świat obiegła informacja o niezwykle ciekawej zawartości raportu finansowego firmy Tesla. Ta działająca od 2003 roku w Palo Alto korporacja jest jednym z największych na świecie producentów samochodów osobowych. Jednym z jej założycieli jest właśnie Elon Musk. Oczy inwestorów zwróciły się dziś na Bitcoina właśnie z jej powodu.Wszystko przez opublikowaną zawartość raportu, który Tesla złożyła dziś do amerykańskiego odpowiednika KNF-u. Okazało się, że w ubiegłym miesiącu firma zainwestowała w kryptowaluty aż 1,5 miliarda dolarów. Konkretnie - w Bitcoina. A to jeszcze nie wszystko. Tesla zapowiada, że w najbliższej przyszłości planuje wprowadzić możliwość zapłaty Bitcoinami za swoje produkty. Początkowo oczywiście na niewielką skalę.

Elon Musk China Development Forum
19.03.2022 05:16 Chińczycy wykorzystują samochody Tesla Elona Muska do szpiegowania? Miliarder grozi zamknięciem firmy

Władze Chin zakazują swoim pracownikom korzystania z samochodów TeslaElon Musk zabiera głos w sprawie swojej firmyMiliarder zapowiada zamknięcie swojego przedsiębiorstwa, jeśli jego produkty będą wykorzystywane niezgodnie z ich przeznaczeniemElektryczne samochody osobowe firmy Tesla, to produkty ekskluzywne, uznawane za najbardziej innowacyjne na całym świecie. Firma z Palo Alto działa już od 2003 roku i jest jednym z najgłośniejszych i najbardziej dochodowych, obok SpaceX, przedsiębiorstw amerykańskiego miliardera Elona Muska. Chiny zaś należą do jej najlepszych klientów.Chiny boją się TesliElektryczne samochody Tesla mają wiele ciekawych, mniej lub bardziej użytecznych, funkcji, które przyciągają do nich miłośników gadżetów i wysokiego standardu. Przykładowo Tesla umożliwia granie w gry z Atari, korzystając z komputera pokładowego auta. Jednakże to nie gry w trakcie jazdy obawia się rząd Chin. Tym, co spędza sen z powiek władz Państwa Środka jest wbudowana kamerka pokładowa. Stąd wziął się zakaz używania Tesli skierowany do wojsk i pracowników rządowych Chin. Warto przy tym pamiętać, że Chiny są jednym z największych klientów firmy Elona Muska - w ubiegłym roku dostarczono tam ponad 147 tysięcy elektrycznych aut, co stanowi 30% wszystkich egzemplarzy sprzedanych przez Teslę w 2020 roku.