Tesla Model 3
Źródło: Tesla

Nie lubisz cen Tesli? Elon Musk również - zapowiada najtańszy model

Artur ŁokietekArtur Łokietek
29 Lipca 2020

Ceny Tesli są według Ciebie za wysokie? Cóż... zdaniem twórcy tych samochodów również. Jaki pomysł na rozwiązanie tej kuriozalnej sytuacji ma sam Elon Musk? Najpewniej ostatnie słowa miliardera należy odebrać jako zapowiedź nowego, ekonomicznego modelu Tesli.

Tesla jest za droga? I tak nie, zależy kto patrzy. Choć tu również są wyjątki, gdyż cena samochodów nie podoba się nawet Elonowi Muskowi.

Moje samochody są za drogie

Elon Musk nie jednokrotnie stwierdził rzecz niezwykle niefrasobliwą, zaskakującą, szokującą czy zwyczajnie zabawną. Jego twitterowe konto wprost słynie z tego typu przekazów. Tym razem jednak miliarder zaskoczył nie za sprawą kolejnego specyficznego wpisu w serwisie społecznościowym, a na konferencji, który odbyła się w ubiegłym tygodniu. Elon Musk jednoznacznie stwierdził, że samochody produkowane przez firmę, Teslę, są w dalszym ciągu za drogie. Uff.. A już myślałem, że jestem jedyny!

Ceny Tesli w Polsce też nie są zbyt fajne

Dla przykładu - cena Modelu 3 w Polsce została wyceniona na trochę lepiej, niż w niektórych innych państwach europejskich, ale to jednak nadal kwoty rzędu 200 tys. złotych. Ba, Model 3 powstał z myślą o byciu nieco bardziej budżetową i tańszą wersją samochodód tego producenta. Patrząc na to, do jakiego odbiorcy kierowany jest nawet dotychczasowy najtańszy model, zgadujemy, że Musk chce nieco poszerzyć grono swoich klientów.

Tani hatchback Tesli?

"Ważne jest, aby samochód był przystępny cenowo. Najbardziej niepokoi mnie to, gdzie teraz jesteśmy i że nasze samochody nie są wystarczająco przystępne cenowo. Musimy to naprawić" - powiedział Musk na konferencji. Takie słowa sugerują, że faktycznie możemy spodziewać się taniego hatchbacka od tej firmy. Kiedy jednak nastąpi oficjalna zapowiedź? A może ujawniona zostanie cena czy wygląd? Raczej powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, Tesla ma w zwyczaju bardzo odwlekać wszelkie "wiekopomne" wydarzenia.

Następny artykuł