Zdjęcie wypadku, w którym Tesla S wjechała w radiowóz policyjny w Arizonie.
Źródło: Arizona Department of Public Safety

Tesla zderzyła się z radiowozem. Kierowca uważa, że to wina autopilota

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
18 Lipca 2020

Do niebezpiecznego wypadku doszło na jednej z autostrad w stanie Arizona w Stanach Zjednoczonych. W zaparkowany na poboczu radiowóz uderzyła z ogromną siłą Tesla S.

Flagowym pojazdem Elona Muska podróżował 23-letni mężczyzna i to jedynie on ucierpiał w zdarzeniu.

Jazda autonomiczna naszą przyszłością

Elon Musk jest wielkim zwolennikiem systemów jazdy autonomicznej w samochodach. Auto Tesli posiadają autopilota, która z każdymi kolejnymi testami zachowuje się coraz lepiej, należy jednak pamiętać, że to wciąż autopilot w fazach testów i nie należy mu ufać w 100%.

Ogromna siła uderzenia

Funkcjonariusz przebywał akurat poza zaparkowanym na poboczy pojazdem, gdy w pewnym momencie z ogromną siłą w tył radiowozu wjechała Tesla S. Uderzenie było tak duże, że mimo różnicy w masie samochodów (funkcjonariusze lokalnej policji jeżdżą Chevrletami Tahoe), to radiowóz uderzył jeszcze w stojący obok radiowóz. Według doniesień, nikt z radiowozu nie ucierpiał w wyniku kolizji.

Brałeś? Nie jedź. Albo zwal na autopilota

23-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą Tesli, odniósł w wyniku wypadku ciężkie obrażenia i został przetransportowany do szpitala. Po opanowaniu sytuacji i ustabilizowaniu się stanu kierowcy ten stwierdził, że za wypadek odpowiedzialny jest system autonomicznej jazdy montowany w samochodach Tesli. Nie jest jeszcze jasne, czy rzeczywiście tak było, jednak tamtejsza policja wszczęła już śledztwo przeciwko kierowcy ze względu na podejrzenie jazdy pod wpływem (Driving Under Influence).

Następny artykuł