Techgame.pl
Tesla model X

tesla

Van na 12 osób to nowy pojazd Tesli? Ma służyć do przewożenia ludzi siecią tuneli

8 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Tesla, firma Elona Muska może niedługo zapowiedzieć swój największy pojazd - donoszą nieoficjalne źródła. Pojazd ma być 12-osobowym vanem. Jego głównym celem na być przewożenie ludzi tunelami wykopanymi przez The Boring Company.

Tunele The Boring Company mają być najnowocześniejszym rodzajem połączeń między różnymi punktami. W jaki sposób przewieźć jak największą liczbę pasażerów? To proste - vanami. 

Tunele od The Boring Company

Tunele od jednej z wielu firm Elona Muska, czyli The Boring Company, ciągle są w trakcie budowy, jednak część z nich jest już na ukończeniu. Mają być nowym rodzajem połączeń miastowych i międzymiastowych pozawalających na szybkie i bezpieczne przebycie sporych odległości. Pod ziemią przecież nie ma teoretycznie korków. Pierwszy odcinek podziemnych tras został ukończony w formie testu w Los Angeles, zaś kolejne ciągle powstają, m.in. ten w Las Vegas, którego zadaniem jest dostarczanie ludzi do największej w mieści hali konferencyjnej. Kolejny taki tunel ma jednak posłużyć nowymi wehikułami Tesli. 

Nowy pojazd Tesli

Koncepcją podziemnych tuneli z samochodami wypełnionymi pasażerami zainteresowało się także hrabstwo San Bernardino w Kalifornii. Już niedługo ma zostać wybudowany tam kolejny taki tunel, łączacy miasto Rancho Cucamonga z międzynarodowym lotniskiem Ontario. Sam tunel ma mieć 4,5 km długości, a pasażerów przewozić mają elektryczne samochody osiągające maksymalną prędkość 200 kilometrów na godzinę. Jeden z radców San Bernardino powiedział w wywiadzie z Mercury News, że kolejnym pojazdem powstającym z myślą o nowym połączeniu ma być kooperacja między The Boring Company a Teslą. Będą to nowe, elektryczne vany zdolne zmieścić 12 osób wraz z bagażami. Mają zapewnić transport tunelami aż 1 200 osobom dziennie. Sam Elon Musk wspominał wcześniej wielokrotnie, że interesuje go pomysł opracowania minibusów opartych na modelu X, szczególnie do obsługi pasażerów w tunelach The Boring Company. Te słowa jednak nie doczekały się oficjalnego potwierdzenia. Nowe przecieki na temat vana Tesli brzmią jednak wiarygodnie.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >