Tesla Semi
Źródło: TeslaRati.com

Elon Musk: Tesla Semi już wkrótce pojawi się na drogach

Krystian MowelKrystian Mowel
11 Czerwca 2020

Tesli Semi to pojazd ciężarowy, który został zaprezentowany już w 2017 roku. Dotychczas jego produkcja była bardzo ograniczona, jednak Elon Musk uważa, że to najwyższa pora, aby rozpocząć masową produkcję ciężarówki, która miałaby trafić na drogi już w 2021 roku.

Pojazd jest w pełni elektryczny i wyposażony w cały szereg nowych technologii, która ułatwiłyby życie kierowców i zwiększyły ilość transportowanych produktów.

Elon Musk: Ciężarówki Tesli już w 2021 roku

Pojazd został pokazany światu w 2017 roku i Tesla głęboko wierzyła, że już w 2019 roku będzie można zaobserwować go na drogach. Przez liczne opóźnienia projekt ten został przesunięty, jednak Elon Musk zaapelował do pracowników firmy, że to już czas, aby rozpocząć masową produkcję pojazdu. Właściciel firmy i jeden z największych wizjonerów na świecie zwrócił się do swoich współpracowników za pomocą listu.

Zwiększenie produkcji Tesli Semi


Aby rozpocząć masową sprzedaż ciężarówki przyszłości należy wyprodukować ogromną ilość egzemplarzy. Na razie produkcja jest dość znikoma, jednak Elon Musk ma nadzieję, że pracę nad modelem Semi pójdą teraz jak z płatka. Musk sam potwierdził te doniesienia na Twitterze, odpisując na jedno z pytań innego internauty na temat prawdziwości listu, który szef Tesli miał wysłać do pracowników. Wygląda na to, że „samochody przyszłości” będą powoli coraz częściej widoczne na naszych drogach.

Następny artykuł