Techgame.pl > Spacex

Spacex

Założone w 2002 roku przez Elona Muska przesiębiorstwo zajmujące się opracowywaniem i tworzeniem technologii przemysłu kosmicznego.

Mars
19.06.2022 02:02 Kolonizacja Marsa do 2050 roku? Plany firmy SpaceX brzmią jak scenariusz filmu science-fiction, aż ciężko uwierzyć

Wyścig o Marsa trwa od dziesięcioleci, jednak o ile wcześniej mieliśmy do czynienia z nieśmiałymi projektami o małej szansie na realizacje, to w przeciągu ostatnich lat jesteśmy wręcz bombardowani obietnicami lądowania na Czerwonej Planecie w najbliższej dekadzie.

Rakieta SpaceX
19.03.2022 05:29 Możecie kupić miejsce w rakiecie SpaceX! Jeśli macie milion dolarów...

SpaceX, czyli firma Elona Muska zajmująca się lotami kosmicznymi i nową technologią, ogłosiła, że można rezerwować miejsce w rakiecie Falcon 9, która poleci w kosmos. Niestety, nie są loty osobowe, a jedynie miejsce towarowe w rakiecie na umieszczenie tam swojego satelity, dlatego też oferta skierowana jest głównie do przedsiębiorstw. Ceny zaczynają się już od miliona dolarów, ale dokładna kwota zależna jest od rozmiarów i wagi satelity.

Międzynarodowa stacja kosmiczna
19.03.2022 05:29 SpaceX rusza z kosmiczną turystyką! W przyszłym roku firma wyśle trzy osoby na Międzynarodową Stację Kosmiczną

SpaceX, czyli jedna z najważniejszych firm Elona Muska nie próźnuje. Od lat znamy już plan ekspansji na Księżyc, Marsa, a także wiemy, że japoński miliarder poleci niedługo wokół Księżyca pierwszym w pełni komercyjnym lotem. Jak donosi New York Times tym razem można nabyć bilety na spędzenie paru dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

starship wybuch
19.03.2022 05:28 Kolejny prototyp statku kosmicznego Starship stracony. Doszło do eksplozji

Gigant branży kosmicznej szykował się do przeprowadzenia lotu testowego prototypu statku Starship SN3. W ramach testu maszyna miała zostać wyposażona w trzy silniki Raptor. Po prawidłowo przeprowadzonej operacji napełniania zbiorników statek kosmiczny miał wzbić się na wysokość 150 metrów. Niestety jak się później okazało w wyniku wypadku cały prototyp uległ kompletnemu zniszczeniu. Rzecznicy prasowi SpaceX nie poinformowali jeszcze opinii publicznej o przyczynach wypadku. Eksperci twierdzą, że w przeciwieństwie do poprzednich nieudanych prób tam razem nie chodziło o zbyt niską wytrzymałość na ciśnienie. Poprzednie wypadki zdarzyły się właśnie z tego powody. Szef SpaceX popularny multimiliarder Elon Musk uważa, że jedną z możliwych przyczyn eksplozji były błędy w procedurze testowej. Sytuacja z trzeciego kwietnia nie jest odosobniona. Jak pamiętamy SpaceX w trakcie swoich prób często zmaga się z różnymi problemami. Analogiczna sytuacja wydarzyła się pod koniec lutego gdy na skutek eksplozji zbiornika z ciekłym azotem zniszczeniu uległ model SN1. Natomiast 8 marca udało się z sukcesem przeprowadzić test tankowania na prototypie Starship SN2. Elon Musk poinformował, że pomimo sytuacji związanej ze zniszczeniem SN3, trwają już intensywne prace nad kolejnym modelem czyli SN4.

Start rakiety Falcon Nine.
19.03.2022 05:28 Szykuje się historyczna chwila. Elon Musk wspólnie z NASA wyślą ludzi w kosmos

Wszystko za sprawą Elona Muska i firmie Space X. Do osiągnięcia tego celu NASA planuje wykorzystać pojazd Crew Dragon umieszczony na rakiecie Falcon Nine. Start zaplanowany jest na 27 maja z platformy 39 w Centrum Lotów Kosmicznych im. Kennedy’ego, na przylądku Canaveral.

Start rakiety wynoszącej na orbite satelity Starlink.
19.03.2022 05:28 Dzisiaj o 21:30 kolejne satelity Starlink wzniosą się w powietrze. Wszystko bedzie widać na polskim niebie

Niedawno pisaliśmy o tym, że już niedługo Elon Musk wspólnie ze swoją firmą SpaceX po raz pierwszy w historii wystrzeli w kosmos pilotów NASA. Musk nie zwalnia tempa i zanim się to stanie, chce umieścić na orbicie kolejny łańcuszek swoich satelit Starlink.

symulator SpaceX
19.03.2022 05:27 SpaceX stworzyło darmowy symulator dokowania statkiem kosmicznym Dragon 2

Dla wszystkich miłośników lotów kosmicznych mamy dobrą wiadomość - od teraz sami możecie spróbować swoich sił w "parkowaniu" statkiem kosmicznym do ISS.

SpaceX
19.03.2022 05:27 Poprowadź statek kosmiczny bez wychodzenia z domu! Symulator SpaceX

Jeszcze w tym miesiącu statek kosmiczny Crew Dragon zabierze pasażerów w pierwszy od 2011 pasażerski lot w kosmos, który miał miejsce z terenu USA. Jak prowadzi się statek kosmiczny – SpaceX do Twojej dyspozycji Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym różni się prowadzenie samochodu od statku kosmicznego, to teraz jest ku temu idealna okazja. Co prawda niczym są przeżycia, która będą towarzyszyć Ci podczas korzystania z symulatora w porównaniu do tych prawdziwych, ale mimo wszystko być może połowicznie zaspokoi to Twoją ciekawość. Informacje o symulatorze pojawiły się na Twitterze SpaceX, które zachęca do wypróbowania jego możliwości. SpaceX już niedługo wyruszy w podróż Mimo, iż do startu SpaceX pozostało jeszcze kilka dni, to sieć żyje tym wydarzenie od kilku tygodni. Złośliwi komentatorzy żartują, iż symulacja cumowania statku przyda się również załodze SpaceX, gdyż według informacji podanych przez konstruktorów, statek sam powinien zacumować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

las vegas loop
19.03.2022 05:27 Elon Musk ogłasza koniec prac nad tunelem pod Las Vegas. Wiemy, kiedy nastąpi otwarcie

Elon Musk poinformował o kolejnym kaminiu milowym w swoim dorobku. Tym razem chodzi o projekt Loop, czyli tunelu do ultraszybkiej podróży pod Las Vegas.

Statek Crew Dragon dokujący do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.
19.03.2022 05:27 Historyczna misja NASA i SpaceX tuż-tuż. Gdzie obejrzymy start

Zarówno statek Crew Dragon, jak i rakieta Falcon 9, które wyślą dwójkę astronautów na orbitę okołoziemską zostały zbudowane przez SpaceX.

Astronauta pracujący na Marsie.
19.03.2022 05:26 Elon Musk coraz śmielej o kolonizacji Marsa. SpaceX zdradza szczegóły swoich planów

Genialny wizjoner, który na swoim koncie ma już kilkanaście kosmicznych przedsięwzięć coraz śmielej zagląda na obrzeża układu słonecznego. Jeden z pierwszych poważnych testów już dzisiaj.

Grafika "Z ostatniej chwili"
19.03.2022 05:26 Crew Dragon doleciał do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Wczoraj wystartowała historyczna misja kosmiczna, która mogła się odbyć dzięki współpracy NASA i SpaceX. Pierwszy raz od prawie 10 lat amerykanie wysłali swoich astronautów w przestrzeń kosmiczną z terenu Stanów Zjednoczonych.

Łazik Perserverance na Marsie. Grafika koncepcyjna
19.03.2022 05:26 Wielki powrót na Marsa jeszcze w tym roku. NASA zdradza szczegóły misji

Działań naukowców z NASA nie jest w stanie zatrzymać nawet globalna pandemia wirusa SARS-CoV-2. Agencja kosmiczna działa ze zdwojoną siłą.

Tesla Semi
19.03.2022 05:26 Elon Musk: Tesla Semi już wkrótce pojawi się na drogach

Pojazd jest w pełni elektryczny i wyposażony w cały szereg nowych technologii, która ułatwiłyby życie kierowców i zwiększyły ilość transportowanych produktów. Elon Musk: Ciężarówki Tesli już w 2021 roku Pojazd został pokazany światu w 2017 roku i Tesla głęboko wierzyła, że już w 2019 roku będzie można zaobserwować go na drogach. Przez liczne opóźnienia projekt ten został przesunięty, jednak Elon Musk zaapelował do pracowników firmy, że to już czas, aby rozpocząć masową produkcję pojazdu. Właściciel firmy i jeden z największych wizjonerów na świecie zwrócił się do swoich współpracowników za pomocą listu.

Tunel testowy w Hawthorne (Kalifornia).
19.03.2022 05:26 Elon Musk ominie korki... jeżdżąc pod ziemią. Ogromny projekt w Las Vegas już prawie gotowy

Właśnie zakończyła się budowa drugiego tunelu pod Las Vegas, teraz Elon Musk planuje rozpocząć budowę naziemnych przystanków.

Starlink SpaceX
19.03.2022 05:24 Ruszają testy internetu ze Starlinków. SpaceX szuka chętnych

Elon Musk rozpoczyna testy internetu ze Starlinków. Choć ideą jest zapewnienie dostępu każdemu, sama jakość połączenia wygląda atrakcyjnie także dla graczy.

Elon Musk
19.03.2022 05:24 Przerażające słowa Elona Muska. Ostrzegł cały świat przed niebezpieczeństwem

Elon Musk to jeden z pionierów eksploracji kosmicznej. Osoba, która przez cały świat jest uznawana za autorytet w dziedzinie nowych technologii. Po raz kolejny zabrał on głosie w sprawie sztucznej inteligencji.

Venus i kosmos
19.03.2022 05:23 Satelity Starlink mogą spadać nam na głowy. Niepokojące wieści od inżynierów SpaceX

Liczymy, że nie dojdzie do tragedii, jednak prognozy są niezbyt optymistyczne.

Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.
19.03.2022 05:22 Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Chociaż większość ekspertów twierdzi, że słowa Muska, to w najlepszym razie wyraz niepoprawnego optymizmu, to założyciel takich firm jak Tesla, czy SpaceX niejednokrotnie udowadniał, że potrafi zaskoczyć. Nie od dziś wiadomo również, że kolonizacja Marsa, to największe marzenie ekscentrycznego miliardera.

starlink
19.03.2022 05:21 Wkrótce ruszą testy internetu ze Starlinków. Cena wprawia w osłupienie

Starlinki mają zrewolucjonizować łączność na naszej planecie - taką nadzieję na przynajmniej Elon Musk, założyciel SpaceX. Firma poinformowała o rychłym rozpoczęciu testów i zdradziła ceny wersji bety. Same testy przeprowadzone zostaną pod hasłem "Better Than Nothing Beta" (ang. "Beta lepsza niż nic").

Starlink
19.03.2022 05:21 Internet od Elona Muska kosztuje ogromne pieniądze. Poznaliśmy cenę usługi internetowej Starlink

Firma SpaceX od miesięcy pracuje nad swoim autorskim systemem dostarczania szybkiego Internetu. Starlink, bo taką nazwę nosi nowa usługa Elona Muska, wszedł w fazę beta testów. Za możliwość udziału trzeba jednak sporo zapłacić.

Starship
19.03.2022 05:21 Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

Niedawno mogliśmy podziwiać pierwsze, krótkie loty prototypu nowego statku SpaceX. Pojazd charakteryzuje się niezwykle widowiskową techniką lądowania, którą cały świat będzie mógł podziwiać na streamach. Czekając na kolejne testy Starshipa, możemy obejrzeć bardzo ciekawą animację zrobioną przez fanów firmy Elona Muska.

Astronauci Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas prac w przestrzeni kosmicznej.
19.03.2022 05:21 Historyczna misja na ISS. NASA wyśle nietypowe eksperymenty i aż czterech astronautów. Gdzie i kiedy oglądać start misji

Amerykańska Agencja Kosmiczna (NASA) oraz amerykańska firma SpaceX wyślą na ISS (International Space Station) trzech astronautów NASA oraz jednego członka japońskiej agencji JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency), których zadaniem będzie zasilenie załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz dostarczenie najnowszych eksperymentów, między innymi wyjątkowego gatunku mikrobów. Wiemy gdzie i kiedy oglądać transmisję ze startu najnowszej misji.

ISS
19.03.2022 05:21 Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzów

Zaledwie dwa dni temu pisaliśmy o planowanym starcie misji Crew-1. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, astronauci dziś rano dokowaliby na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (International Space Station). Pogoda pokrzyżowała jednak te plany i ostatecznie statek Crew Dragon wystartuje dzisiejszej nocy.

mars
19.03.2022 05:21 Elon Musk opisuje wygląd pierwszych ludzkich kolonii na Marsie. Planeta znacznie zmieni się dla człowieka

Popularny miliarder otrzymał w mediach społecznościowych pytania odnośnie ekspansji ludzkości na Marsa. Podzielił się więc swoimi przemyśleniami na temat priorytetowych przedsięwzięć kosmicznych.

Rakieta Falcon 9 stojąca w bazie w nocy
19.03.2022 05:20 Już jutro wyczekiwany start rakiety SpaceX. Wiemy gdzie obejrzeć relację na żywo

Za sprawą SpaceX szykuje się naprawdę ciekawe wydarzenie dla entuzjastów kosmosu. Najlepiej, jeżeli są też przy okazji nocnymi markami, bowiem będzie miało miejsce w środku nocy.

Start rakiety
19.03.2022 05:20 SpaceX coraz bliżej celu. Ogromna rakieta wzbije się na rekordową wysokość

Starship to statek, który ma wynieść ludzkość w kosmos. To właśnie on ma nas przetransportować na Czerwoną Planetę w 2024 roku (jak oznajmił Elon Musk). Dotychczasowe testy przebiegły bez żadnych problemów. Czas więc na próbę (niemal) generalną.

  • 1
  • 2