Techgame.pl
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

flickr

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

17 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Elon Musk wrócił do tematu kolonizacji Marsa. Według zapewnień miliardera, najważniejsza misja SpaceX rozpocznie się już niedługo. Kluczem do osiągnięcia tego celu ma być ogromna rakieta Starship, która obecnie jest w fazie testów.

Chociaż większość ekspertów twierdzi, że słowa Muska, to w najlepszym razie wyraz niepoprawnego optymizmu, to założyciel takich firm jak Tesla, czy SpaceX niejednokrotnie udowadniał, że potrafi zaskoczyć. Nie od dziś wiadomo również, że kolonizacja Marsa, to największe marzenie ekscentrycznego miliardera.

SpaceX gotowy na podbój Marsa

Przedstawiciele kosmicznej firmy Elona Muska zapewniają, że SpaceX jest już w pełni gotowy do rozpoczęcia najważniejszej misji w swojej historii. Miliarder chce być pierwszym człowiekiem, który skolonizuje Czerwoną Planetę, a SpaceX pierwszą firmą, która tego dokona. Głównym celem SpaceX jest budowa na powierzchni Marsa pierwszej osady ludzkiej. Do osiągnięcia tego celu ma posłużyć niesamowita rakieta Starship.

Kosmiczne podboje w modzie

Jeszcze do niedawna w Internecie zwykło się czytać zabawne, i jednocześnie trochę smutne, komentarze, że urodziliśmy się za późno, żeby odkrywać Ziemię i za wcześnie, żeby eksplorować kosmos. Ostatnie miesiące mogą nam udowodnić jednak, że jeszcze nie wszystko stracone. Wszystko dzięki niesamowitemu postępowi, które na przestrzeni ostatnich lat poczyniły główne agencje kosmiczne z NASĄ na czele. Bardzo dużą rolę w tym rozwoju odegrały również prywatne firmy, takie jak SpaceX czy należące do Jeffa Bezosa, Blue Origin. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy okazało się, że plany kolonizacji Księżyca, a następnie Marsa, to już nie futurystyczny śpiew przyszłości, a realna możliwość.

Elon Musk zdradza, kiedy rozpocznie się misja kolonizacji Marsa

Pierwszy etap kolonizacji Marsa ma się rozpocząć już za cztery lata. Co prawda pierwsza misja ma być bezzałogowa, jednak będzie to ogromny krok w historii SpaceX w kierunku kolonizacji Czerwonej Planety. Zapewnienia te padły podczas ostatniej rozmowy z Robertem Zubrinem z Mars Society. Termin nie został wyciągnięty z powietrza, za cztery lata, podobnie jak w tegoroczne wakacje, Mars i Ziemia zbliżą się do siebie na bardzo niewielką odległość. To właśnie w takich momentach przeprowadzanie misji na Czerwoną Planetę jest najbardziej opłacalne i to właśnie dlatego w tegoroczne wakacje w kierunku Marsa wyruszyło kilka misji kosmicznych (z Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i USA). Misja będzie też idealnym momentem do przetestowania możliwości najnowszego statku od SpaceX, a więc Starshipa, który w przyszłości ma być wykorzystywany również do lotów na Księżyc. Musk nie wydaje się specjalnie zainteresowany kolonizacją Srebrnego Globu, jednak nie ukrywa, że będzie chciał użyczać swoich statków kosmicznych innym agencjom kosmicznym, w celu przeprowadzania swoich misji na naszego naturalnego satelitę. Pomimo zapewnień Muska o rychłym rozpoczęciu misji na Marsa, wciąż jednak nie wiadomo, kiedy w kierunku Czerwonej Planety wyruszą pierwsi ludzie. Realistyczna data zakłada najwcześniejsze próby w latach 30. XXI wieku.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >