Techgame.pl > Technologie > Elon Musk ominie korki... jeżdżąc pod ziemią. Ogromny projekt w Las Vegas już prawie gotowy
Stanisław Janowski
Stanisław Janowski 19.03.2022 05:26

Elon Musk ominie korki... jeżdżąc pod ziemią. Ogromny projekt w Las Vegas już prawie gotowy

Tunel testowy w Hawthorne (Kalifornia).
boringcompany.com

Właśnie zakończyła się budowa drugiego tunelu pod Las Vegas, teraz Elon Musk planuje rozpocząć budowę naziemnych przystanków.

Wykończeniówka i uzgadnianie szczegółów

Elon Musk poinformował niedawno o zakończeniu budowy drugiego tunelu pod ulicami Las Vegas. Pierwszy został ukończony już w lutym tego roku. Teraz miliarderowi pozostały prace wykończeniowe oraz budowa przystanków naziemnych. Planowo mają powstać po trzy przystanki na każdy tunel: jeden na początku, drugi na końcu i trzeci – przesiadkowy – w połowie trasy. Do systemu tuneli chcą dołączyć również dwa luksusowe hotele/kasyna, które już na etapie budowy tuneli złożyły wniosek do firmy The Boring Company z prośbą o dołączenie ich do nowego systemu transportu.

Zupełnie nowy sposób przemieszczania się po mieście

Projekt Elona Muska może zupełnie zmienić sposób poruszania się po mieście. Zakończenie prac nad cała infrastrukturą planowane jest na styczeń 2021 roku, gotowy system tranzytowy ma dawać możliwość transportu 4000 osób na godzinę, dzięki podziemnym tunelom podróż z lotniska do centrum Las Vegas ma potrwać zaledwie dwie minuty. Projekt o nazwie Convention Center Loop zakłada, że do transportu będą używane elektryczne pojazdy Tesli.

Kolejne tunele w planach

Koszt inwestycji wyniósł 52,5 mln dolarów. Komercyjne otwarcie węzła tranzytowego zostało zaplanowane na styczeń 2021 roku, jeszcze przed targami CES 2021. Elon Musk planuję budowę kolejnych tuneli w innych amerykańskich miastach, takich jak Chicago i Los Angeles.

Tagi: Tesla SpaceX
Powiązane