Techgame.pl > Nauka > Możecie kupić miejsce w rakiecie SpaceX! Jeśli macie milion dolarów...
Artur Łokietek
Artur Łokietek 19.03.2022 05:29

Możecie kupić miejsce w rakiecie SpaceX! Jeśli macie milion dolarów...

Rakieta SpaceX
pixabay

SpaceX, czyli firma Elona Muska zajmująca się lotami kosmicznymi i nową technologią, ogłosiła, że można rezerwować miejsce w rakiecie Falcon 9, która poleci w kosmos. Niestety, nie są loty osobowe, a jedynie miejsce towarowe w rakiecie na umieszczenie tam swojego satelity, dlatego też oferta skierowana jest głównie do przedsiębiorstw. Ceny zaczynają się już od miliona dolarów, ale dokładna kwota zależna jest od rozmiarów i wagi satelity.

Wakacje w kosmosie

Nie zapominajmy jednak o tym, że SpaceX planuje rozwinąć ideę komercyjnych, załogowych lotów w kosmos. Już za trzy lata pierwszy człowiek ma ruszyć w lot dookoła księżyca. Jest nim japoński miliarder, Yusaku Maezawa, który do lotu poszukuje partnerki, wraz z którą mógłby podziwiać uroki przestrzeni kosmicznych bez uczucia pustki w sercu.

SpaceX chce zdobyć czerwoną planetę

Plany Elona Muska zakładają też ekspancję ludzkości na Marsa. W 2024 roku SpaceX zamierza wysłać na czerwoną planetę pierwszą ekpedycję, która mogłaby wybudować odpowiednią infrastrukturę i przygotować teren dla kolejnych lotów. Miejmy nadzieję, że większość filmów science-fiction z kategorii "podbój obcej planety na której żyją mordercze robale" nie znajdzie potwierdzenia w rzeczywistości.

Tagi: Kosmos SpaceX
Powiązane