Techgame.pl
Łazik Perserverance na Marsie. Grafika koncepcyjna

NASA

Wielki powrót na Marsa jeszcze w tym roku. NASA zdradza szczegóły misji

1 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

NASA wchodzi w ostatnią fazę przygotowań do swojej kolejnej misji bezzałogowej na Marsa. Mars 2020 ma być według ekspertów z agencji kosmicznej, najbardziej zaawansowaną operacją naukową, jaką NASA kiedykolwiek przeprowadziła.

Działań naukowców z NASA nie jest w stanie zatrzymać nawet globalna pandemia wirusa SARS-CoV-2. Agencja kosmiczna działa ze zdwojoną siłą.

Wszystkie plany idą zgodnie z planem

Rok 2020 jest bardzo intensywnym okresem dla wszystkich pracowników Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Współpraca z firmą Elona Muska, SpaceX, sprawia, że co chwilę w zasadzie NASA wysyła rakiety w kosmos. Przed kilkoma dniami sukcesem zakończyło się wystrzelenie w kosmos amerykańskich astronautów, którzy znajdują się już na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Takich misji NASA, we współpracy ze SpaceX-em, będzie chciała przeprowadzić jeszcze sześć, a w międzyczasie trwają przygotowania do kolejnej misji na Marsa.

Kolejny łazik na Marsie

Już w lipcu amerykańska, rządowa agencja kosmiczna wystrzeli w stronę Czerwonej Planety kolejną rakietę, na pokładzie której znajdować się będzie łazik kosmiczny Perseverance w ramach misji Mars 2020. NASA zakończyła właśnie testy końcowe. Będzie to pierwsza w historii tego typu wydarzeń misja, która zakłada również powrót łazika na Ziemię.

Najbardziej zaawansowana misja w historii NASA

Naukowcy odpowiedzialni za projekt zdradzają szczegóły związane z misją. Łazik Perseverance będzie miał za zadanie szczegółowe badanie, między innymi, śladów życia na Marsie. Eksperci zapewniają, że odnaleźli idealne miejsce, w którym łazik będzie prowadził badania nad starożytnym życiem, które kiedyś mogło istnieć na Marsie, skok technologiczny od ostatniej tego typu misji również będzie pozwalał na osiągnięcie o wiele bardziej szczegółowych wyników w tej materii. “Perseverance jest tak naprawdę naszą pierwszą misją astrobiologiczną na Marsie, podczas której będziemy szukać nie tylko środowiska zdatnego do utrzymania życia, ale też faktycznych dowodów, że takie życie istniało” - komentuje Bobby Braun, dyrektor ds. badań Układu Słonecznego w NASA's Jet Propulsion Laboratory.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >