Techgame.pl
symulator SpaceX

https://iss-sim.spacex.com/

SpaceX stworzyło darmowy symulator dokowania statkiem kosmicznym Dragon 2

13 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

SpaceX stworzyło wirtualny symulator dokowania statkiem kosmicznym Dragon do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Najlepsze jest to, że symulator jest w pełni darmowy, a do jego uruchomienia wystarczy internet i przeglądarka. Wszystko opracowane jest w tros

Dla wszystkich miłośników lotów kosmicznych mamy dobrą wiadomość - od teraz sami możecie spróbować swoich sił w "parkowaniu" statkiem kosmicznym do ISS.

Symulator od SpaceX

Firma Elona Muska stworzyła wirtualną symulację dokowania statkiem Dragon 2 do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  Do jego uruchomienia wystarczy smartfon, bądź komputer z przeglądarką internetową. Wystarczy udać się pod ten adres, aby samemu sprawdzić się w roli astronauty. Wrażenia potęguje fakt, że kontrolki widoczne w symulatorze są bardzo podobne do tych, jakich używać mają prawdziwi austronauci podczas kolejnych misji. Choć całość wygląda dość realistycznie, tego rodzaju manewry nie będą raczej należeć do tych często wykonywanych - Dragon ma funkcję automatycznego dokowania. Przejęcie kontroli przez pilotów ma być więc używane jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Grając jednak w symulację możemy łatwo zauważyć, że wszystko brzmi skomplikowanie, choć rzeczywiście takie nie jest. Dla fanów gier w stylu kosmicznych symulatorów lotu wydawać się to może szczególnie łatwe. Dzisiejsze wehikuły pokroju Dragona są na tyle technolgoicznie zaawansowane, żeby jak najbardziej odciążyć astronautów.

SpaceX i nowy Dragon

Tak jak wiele lat temu wykonanie dowolnego manewru statkiem kosmicznym wiązało się z latami treningów i szkoleń, dziś ten proces jest znacznie ułatwiony. SpaceX nie tak dawno pokazał wnętrze swojego statku Dragon, który domyślnie ma wynieść astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Według Douga Hurleya i Boba Behnkena, którzy polecą tam jako pierwsi, SpaceX przez długi czas testowało różne rozwiązanie kontrolne, aby ostatecznie zdecydować się na interfejs z ekranem dotykowym. Ma to być spore ułatwienie mające zastąpić do tej pory powszechne liczne przyciski przyprawiające laików o zawrót głowy. Z tego względu opublikowany niedawno symulator wydaje się być całkiem wierną kopią rzeczywistych kontrolek Dragona. Zdjęcia poniżej pokazują jak na przestrzeni lat zmienił się interfejs w załogowych statkach kosmicznych.

 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >