Techgame.pl
Starlink SpaceX

SpaceX

Ruszają testy internetu ze Starlinków. SpaceX szuka chętnych

15 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Latem tego roku rozpoczynają się testy internetu od Elona Muska. SpaceX rozsyła e-maile do osób zainteresowanych ofertą. Poznaliśmy również nieoficjalny wygląd anten wymaganych do korzystania z internetu ze Starlinków. Czekamy na test

Elon Musk rozpoczyna testy internetu ze Starlinków. Choć ideą jest zapewnienie dostępu każdemu, sama jakość połączenia wygląda atrakcyjnie także dla graczy. 

Internet ze Starlików

Plany Elona Muska są niezwykle szerokie - umożliwić ludziom bezpieczną i komfortową jazdę, super-szybkie trasy, eksplorację kosmosu, podbój Marsa i wiele więcej. Wśród tych jakże ambitnych zapowiedzi szczególnie (dla zwykłego, Ziemskiego obywatela) interesujące wydaje się umożliwienie dostępu do wysokiej jakości połączenia internetowego z każdego miejsca na świecie. Wystrzelone na orbitę Starlinki są już gotowe do przeprowadzenia pierwszych testów sygnału. 

Testy internetu od Elona Muska

Firma Elona Muska zaczęła już rozsyłać e-maile do osób, które wyraziły wcześniej chęć na przetestowanie oferowanej usługi. Wcześniejsze przecieki informowały, że testami będą objęte jedynie niektóre lokalizacje na północ od równika, a całość ma rozpocząć się latem. Aktualne informacje w większości potwierdzają wcześniejsze doniesienia. Konkretnych informacji udziela jednak uzytkownik Reddita o ksywce Bubby4j, który dokopał się do metadanych strony SpaceX. Okazuje się, że planowana jest również druga faza testów.

SpaceX testuje swoje satelity

Początkowo internet ze Starlinków będzie dostępny wyłącznie w północnej części USA a także na Południu Kanady. Istotna jest tu obserwacja nieba północnego - między 44., a 55. stopniem szerokości geograficznej, gdyż satelity naziemne będą musiały mieć umożliwione czyste połączenie ze Starlinkami. Chętni testerzy będą musieli dziennie korzystać z połączenia przez około 30 minut - 1 godzinę, a swoje wnioski wyrażą w specjalnych ankietach, choć SpaceX dopuszcza także zadawanie konkretnych pytań telefoniczne lub mailowo. Poznaliśmy również domniemay wygląd naziemnych talerzy wymaganych do połączenia (firma dostarczy je za darmo, wraz z routerem). 

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >