Techgame.pl
Elon Musk

https://www.flickr.com/photos/163370954@N08/46339127625

Przerażające słowa Elona Muska. Ostrzegł cały świat przed niebezpieczeństwem

23 Lipca 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie to osoba, która zdecydowanie może być autorytetem w dziedzinie nowych technologii. Elon Musk po raz kolejny zabrał głos w sprawie sztucznej inteligencji. Wszystko to swoim stylu.

Elon Musk to jeden z pionierów eksploracji kosmicznej. Osoba, która przez cały świat jest uznawana za autorytet w dziedzinie nowych technologii. Po raz kolejny zabrał on głosie w sprawie sztucznej inteligencji.

Elon Musk ostrzega cały świat

Elon Musk uważa, że sztuczna inteligencja to wielkie zagrożenie. Ludzi, którzy nie widzą tego niebezpieczeństwa nazwał “znacznie głupszymi, niż im się wydaje”.  Od dekady biję na alarm w sprawie Al. Powinniśmy się martwić o to, dokąd to zmierza. Najbardziej w kwestii sztucznej inteligencji mylą się ludzie bardzo inteligentni. Nie wyobrażają sobie, że komputer mógłby być od nich znacznie mądrzejszy. To jest błąd w ich logice. Są po prostu o wiele głupsi, niż im się wydaje – powiedział Elon Musk. Sztuczna inteligencja to wielka szansa, ale również i wielkie zagrożenie dla świata. Powstało wokół niej wiele mitów i faktów. Kolejne pokolenia badaczy zastanawiają się również nad kwestią moralną badań w tym temacie.

Różnica zdań z innymi ekspertami

Nie jest to pierwsza wypowiedź Elona Muska w tej kwestii. W 2018 roku stwierdził on, że sztuczna inteligencja może być dla ludzkości większym zagrożeniem niż głowice nuklearne. Uważam, że zagrożenie związane z AI jest o wiele większe niż to powiązane z głowicami jądrowymi. Nikt by nie sugerował, żeby po prostu pozwolić światu na budowanie głowic jądrowych, jeśli tylko zechce. To byłoby szaleństwo. A - i zapamiętaj moje słowa - AI jest o wiele bardziej niebezpieczne niż bomby atomowe – przekazał opinii publicznej twórca Tesli i SpaceX. Kwestia sztucznej inteligencji była również kością niezgody między Elonem, a Markiem Zuckerbergiem. Obaj miliarderzy poróżnili się w tej kwestii. Elon Musk uznał wtedy, że jego rozmówca rozumie ten temat w ograniczonym stopniu. Miliarder jest zdania, że w odpowiednim zrozumieniu sztucznej inteligencji mogą nam pomóc implanty, wszczepiane bezpośrednio do mózgu. Jednym z tych przykładów jest streaming muzyki o czym pisaliśmy w tym artykule.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >