Elon Musk
Źródło: https://www.flickr.com/photos/163370954@N08/46339127625

Przerażające słowa Elona Muska. Ostrzegł cały świat przed niebezpieczeństwem

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie to osoba, która zdecydowanie może być autorytetem w dziedzinie nowych technologii. Elon Musk po raz kolejny zabrał głos w sprawie sztucznej inteligencji. Wszystko to swoim stylu.

Elon Musk to jeden z pionierów eksploracji kosmicznej. Osoba, która przez cały świat jest uznawana za autorytet w dziedzinie nowych technologii. Po raz kolejny zabrał on głosie w sprawie sztucznej inteligencji.

Elon Musk ostrzega cały świat

Elon Musk uważa, że sztuczna inteligencja to wielkie zagrożenie. Ludzi, którzy nie widzą tego niebezpieczeństwa nazwał “znacznie głupszymi, niż im się wydaje”. Od dekady biję na alarm w sprawie Al. Powinniśmy się martwić o to, dokąd to zmierza. Najbardziej w kwestii sztucznej inteligencji mylą się ludzie bardzo inteligentni. Nie wyobrażają sobie, że komputer mógłby być od nich znacznie mądrzejszy. To jest błąd w ich logice. Są po prostu o wiele głupsi, niż im się wydaje – powiedział Elon Musk. Sztuczna inteligencja to wielka szansa, ale również i wielkie zagrożenie dla świata. Powstało wokół niej wiele mitów i faktów. Kolejne pokolenia badaczy zastanawiają się również nad kwestią moralną badań w tym temacie.

Różnica zdań z innymi ekspertami

Nie jest to pierwsza wypowiedź Elona Muska w tej kwestii. W 2018 roku stwierdził on, że sztuczna inteligencja może być dla ludzkości większym zagrożeniem niż głowice nuklearne. Uważam, że zagrożenie związane z AI jest o wiele większe niż to powiązane z głowicami jądrowymi. Nikt by nie sugerował, żeby po prostu pozwolić światu na budowanie głowic jądrowych, jeśli tylko zechce. To byłoby szaleństwo. A - i zapamiętaj moje słowa - AI jest o wiele bardziej niebezpieczne niż bomby atomowe – przekazał opinii publicznej twórca Tesli i SpaceX. Kwestia sztucznej inteligencji była również kością niezgody między Elonem, a Markiem Zuckerbergiem. Obaj miliarderzy poróżnili się w tej kwestii. Elon Musk uznał wtedy, że jego rozmówca rozumie ten temat w ograniczonym stopniu. Miliarder jest zdania, że w odpowiednim zrozumieniu sztucznej inteligencji mogą nam pomóc implanty, wszczepiane bezpośrednio do mózgu. Jednym z tych przykładów jest streaming muzyki o czym pisaliśmy w tym artykule.

Następny artykuł