Głow aczłowieka stworzona z połączeń geometryczny, mózg z okrągłych punktów. Tło zrobione niczym płyta główna.
Źródło: Wallpaperflare

Streaming muzyki bezpośrednio do mózgu. Nowa technologia od Elona Muska

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Lipca 2020

Elon Musk każdego dnia zaskakuje nowymi pomysłami. Od jakiegoś czasu mówi się o technologii związanej z implantami mózgu, które wprowadziłyby cywilizacje na zupełnie nowy poziom.

Technologia pozwalająca na wszczepienie implantów do mózgu znajdzie szereg zastosowań. Jednym z nich będzie bezpośredni streaming muzyki do naszego mózgu.

Nowa technologia jest w fazie testów

Elon Musk poinformował niedawno o tym, że pod koniec sierpnia przedstawi całemu światu swój najnowszy projekt związany z interfejsem mózg-komputer. Według geniusza technologia już niedługo będzie mogła być testowana na ludziach, dotychczas interfejs sprawdzany był w kontakcie ze zwierzętami.

Implant będzie strumieniował muzykę do mózgu

Z dyskusji, którą Musk prowadził na Twitterze z jednym ze swoich fanów można wywnioskować, że implant od Neuralink będzie pozwalał na strumieniowe przesyłanie muzyki bezpośrednio do naszego mózgu. Na razie nie wiemy na jakiej zasadzie będzie się to odbywało oraz jak będziemy przesyłaną w ten sposób muzykę odbierać, ale bardzo prawdopodobne, że pod koniec sierpnia wszystko będzie jasne.

Człowiek nowej generacji

Neuralink to kolejna, po SpaceX, Tesli i Another Boring Company, firma Elona Muska zajmująca się technologią przyszłości. Dzięki opracowywanym przez nią technologią interfejsu mózg-komputer człowiek może osiągnąć kolejny etap swojego rozwoju. Według wizjonera implanty połączą ludzki mózg z komputerami, chmurami obliczeniowymi i globalną siecią. Dzięki temu będziemy mogli spać spokojnie myśląc o tym, że w przyszłości zaawansowane roboty i sztuczna inteligencja mogłaby nas opanować.

Następny artykuł