Techgame.pl
Starship

youtube.com/ErcX Space/kadr z filmu

Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Elon Musk od ponad dekady pracuje nad wejściem w nową erę transportu kosmicznego. Efektem tych działań jest statek Starship, który w dalszej perspektywie ma umożliwić ludzkości podróż na Marsa. Pojazd został stworzony przez kosmiczną fi

Niedawno mogliśmy podziwiać pierwsze, krótkie loty prototypu nowego statku SpaceX. Pojazd charakteryzuje się niezwykle widowiskową techniką lądowania, którą cały świat będzie mógł podziwiać na streamach. Czekając na kolejne testy Starshipa, możemy obejrzeć bardzo ciekawą animację zrobioną przez fanów firmy Elona Muska.

Starship - nowa era podróży kosmicznych od SpaceX

Elon Musk już 10 lat temu mówił, że jego celem jest dotarcie na Marsa. I założenie tam kolonii składającej się z kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Dyrektor SpaceX nie rzuca słów na wiatr. Pokład Starshipa będzie mieścił aż setkę ludzi i będzie statkiem wielokrotnego użytku.

Obecnie prowadzone są przygotowania do testowego lotu na odległość 20 km. Maszyna po raz pierwszy będzie miała do dyspozycji aż trzy silniki Raptor. Testy statystyczne przebiegły zgodnie z planem, co pozwala przypuszczać, że i ten lot zakończy się powodzeniem.

Fani SpaceX stworzyli animację misji

Kilka dni temu na kanale ErcX Space (specjalizującym się w prezentacji wydarzeń i technologii wykorzystywanych przy budowie nowego statku Muska) pojawiła się animacja przedstawiająca przebieg misji statku Starship. 

Mimo że nie jest to oficjalna animacja SpaceX, zdecydowanie jest na co popatrzeć. ErcX i jego przyjaciele zebrali wszystkie informacje na temat Starshipa i jego przyszłej misji, do jakich można obecnie dotrzeć. Stworzyli animację całego procesu - od startu po lądowanie.

Materiał dobrze oddaje rzeczywistość

Animacja ErcX całkiem wiernie ukazuje misję Starshipa. Dotarła do samego Elona Muska, który potwierdził jej wiarygodność. Stwierdził, że jej realizm jest „bardzo blisko obecnych oczekiwań odnoście lotu!”

Widowiskowe lądowanie

Tym na co najbardziej czekają zapaleni wielbiciele projektu SpaceX, są lądowania pojazdu. Choć start będzie wielkim wydarzeniem, będzie podobny do tych, które możemy zazwyczaj oglądać. Lądowanie jednak… To już zupełnie inna kwestia.

Wyjątkowość zakończenia lotu Starship ujawnia się w niezwykle małym kącie powrotu na Ziemię. Statek będzie przypominał lądujący samolot. Lot będzie płaski i stabilny. Z kolei sam moment lądowania będzie niesamowitym manewrem.

Animacja ErcX Space pokazuje widowiskowe przejście z płaskiego lotu do pionowego osiadania na Ziemi. Starship będzie wówczas wykonywał efektowne “wahania” tuż nad powierzchnią planety. Trudno to opisać, trzeba po prostu obejrzeć!

Pierwsza misja Starship już niebawem

Elon Musk zapowiada, że jego dzieło już niebawem wyruszy na orbitę. Plany są ambitne. Starship ma być gotowy do startu już pod koniec przyszłego roku. W 2022 statek ma polecieć na Czerwoną Planetę. Wówczas jeszcze bez załogi. Dwa lata później planowana jest pierwsza załogowa misja na Marsa. Trzymamy kciuki!

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >