Techgame.pl > Technologie > Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship
Gabriela Sicińska
Gabriela Sicińska 19.03.2022 05:21

Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

Starship
youtube.com/ErcX Space/kadr z filmu

Niedawno mogliśmy podziwiać pierwsze, krótkie loty prototypu nowego statku SpaceX. Pojazd charakteryzuje się niezwykle widowiskową techniką lądowania, którą cały świat będzie mógł podziwiać na streamach. Czekając na kolejne testy Starshipa, możemy obejrzeć bardzo ciekawą animację zrobioną przez fanów firmy Elona Muska.

Starship - nowa era podróży kosmicznych od SpaceX

Elon Musk już 10 lat temu mówił, że jego celem jest dotarcie na Marsa. I założenie tam kolonii składającej się z kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Dyrektor SpaceX nie rzuca słów na wiatr. Pokład Starshipa będzie mieścił aż setkę ludzi i będzie statkiem wielokrotnego użytku.

Obecnie prowadzone są przygotowania do testowego lotu na odległość 20 km. Maszyna po raz pierwszy będzie miała do dyspozycji aż trzy silniki Raptor. Testy statystyczne przebiegły zgodnie z planem, co pozwala przypuszczać, że i ten lot zakończy się powodzeniem.

Fani SpaceX stworzyli animację misji

Kilka dni temu na kanale ErcX Space (specjalizującym się w prezentacji wydarzeń i technologii wykorzystywanych przy budowie nowego statku Muska) pojawiła się animacja przedstawiająca przebieg misji statku Starship. 

Mimo że nie jest to oficjalna animacja SpaceX, zdecydowanie jest na co popatrzeć. ErcX i jego przyjaciele zebrali wszystkie informacje na temat Starshipa i jego przyszłej misji, do jakich można obecnie dotrzeć. Stworzyli animację całego procesu - od startu po lądowanie.

Materiał dobrze oddaje rzeczywistość

Animacja ErcX całkiem wiernie ukazuje misję Starshipa. Dotarła do samego Elona Muska, który potwierdził jej wiarygodność. Stwierdził, że jej realizm jest „bardzo blisko obecnych oczekiwań odnoście lotu!”

Widowiskowe lądowanie

Tym na co najbardziej czekają zapaleni wielbiciele projektu SpaceX, są lądowania pojazdu. Choć start będzie wielkim wydarzeniem, będzie podobny do tych, które możemy zazwyczaj oglądać. Lądowanie jednak… To już zupełnie inna kwestia.

Wyjątkowość zakończenia lotu Starship ujawnia się w niezwykle małym kącie powrotu na Ziemię. Statek będzie przypominał lądujący samolot. Lot będzie płaski i stabilny. Z kolei sam moment lądowania będzie niesamowitym manewrem.

Animacja ErcX Space pokazuje widowiskowe przejście z płaskiego lotu do pionowego osiadania na Ziemi. Starship będzie wówczas wykonywał efektowne “wahania” tuż nad powierzchnią planety. Trudno to opisać, trzeba po prostu obejrzeć!

Tagi: Mars SpaceX
Powiązane